Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 147

Temat: Klejace sie plastiki - czy jest jakis sposob

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Wilno, Litwa
    Auto
    AR 159 2.4jtdm '06 SW HIGH | Lexus IS300 SportCross '02
    Postów
    24

    Domyślnie Klejace sie plastiki - czy jest jakis sposob

    Witajcie,

    Moja AR 166 jest sprowadzona z goracych Wloch. No i mam powazny problem z plastikami we wnetrzu: plastyk od centralnej konsoli oraz schowku, a takze biezpiecznikow jest zadrapany i sie kleji, nawet maluje! Dobrze ze jest to duze auto, i nie ma potrzeby dotykac sie do tego. Wiem ze taki sam problem wystepuje w Lancii Lybra. Czy jest na to jakis sposob? Albo moze ktos wymienial u siebie dolny plastyk centralnej konsoli (ICS)?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kiedys ktoś już kolego pisał o tym i skonczyło się na niczym , bo jedyne wyjscie to pomalowanie specjalnym sprejem konsoli. Problem z tym gdzie by taki sprej kupic i jak dobrać kolor. Wg mnie rozsądne wyjscie to zakup uzywanych czesci kokpitu na w miare ładne i takie które się nie kleją. Ja mam auto z Wloch tak jak Ty i u mnie ta farba jest miekka i podatna na zarysowania ale się nie klei i nie brudzi i idzie to normalnie pięlęgnować. Popytaj w dziale bazar o te elementy to za rozsadne pieniadze je kupisz, jest kilku kolegow w tym dzialena forum zaufanych , którzy mają na podwórku CZYSTĄ 166 na części i podejrzewam, że coś byś fajnego tanio wyrwał. Co do wymiany plastiku pod ICS to pewnie chodzi Ci o tunel środkowy. to duży element ale tani i idzie to wymontować...
    [C

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Wilno, Litwa
    Auto
    AR 159 2.4jtdm '06 SW HIGH | Lexus IS300 SportCross '02
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie wspomnialem, o tym ze jest z Litwy Ale jeden moj znajomy ma Alfe 166 na rozbiorke, wlasnie z plastykiem w takim samym kolorze, wiec chce wymienic te klejace sie plastyki. Co do ICS, to mialem na mysli konsole oznaczona na zalaczonym foto. O ile rozumiem to z tym bedzie najtrudniej... Moze ktos to wymienial i wie co bede musial zdemontowac aby to wymienic?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2409609434.jpg
Wyświetleń:	646
Rozmiar:	46.1 KB
ID:	60834
    Ostatnio edytowane przez ARman ; 30-06-2012 o 08:37

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Nie rozumiem chcesz wymienić całą konsolę? Czy tylko to wokół icsa. Wokół panela ics jest tylko jedna obwódka jak ją zdjąć? Zdejmujesz mieszek który jest przymocowany do dolnej obudowy ics (to się trzyma na zatrzaski) po czym 4 śrubki pod samym panelem na gwiazdkę i tyle obwódka isc wyskoczy( w górnych jej rogach są zatrzaski więc delikatnie). Jeśli cały kokpit nigdy nie zdejmowałem ale pracy na pewno przy tym będzie sporo.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Wilno, Litwa
    Auto
    AR 159 2.4jtdm '06 SW HIGH | Lexus IS300 SportCross '02
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cala konsole to napewno nie chce wyjmowac Ale tylko ta co jest obok ICS w swiatlym kolorze. Widzialem na allegro ze ta dolna czesc da sie rozloczyc ze czarna...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Bardzo możliwe nie przerabiałem tego a może byś oddał auto do flekowania. Obszyli czy przykleili by ci fajny materiał w kolorze tapicerki.... kolega ma tak w librze półkę przy nogach kierowcy i od bezpieczników. Kremowa skóra prawie identyczna jak fotele.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    alfa 166 2.0 tb Azzurro Nuvola 1999 Super lpg
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARman Zobacz post
    Moja AR 166 jest sprowadzona z goracych Wloch. No i mam powazny problem z plastikami we wnetrzu: plastyk od centralnej konsoli oraz schowku, a takze biezpiecznikow jest zadrapany i sie kleji, nawet maluje!
    Jezuuu jak mnie to den denerwuje!!!!
    projektanci sie nie popisali.....niestety

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Nie ma co się denerwować tylko zrobić. Ja mam czarne wykończenie i nic takiego się nie dzieje. Nie wiem przypadkiem czy problem leży tylko w jasnym wykończeniu.

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    ja mam czarne i mam to samo szlag mnie trafia cały schowek i plastik przy lewej nodze pasażera jest lepki już pełno kurzu i syfu sie przykleiło nie da sie tego nijak wyczyścić...czy naprawdę w grę wchodzi tylko wymiana??

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    alfa 166 2.0 tb Azzurro Nuvola 1999 Super lpg
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    Nie wiem przypadkiem czy problem leży tylko w jasnym wykończeniu.
    w jasnym napewno pod tą klejącą jest czarny kolor i to się gryzie:/

Podobne wątki

  1. czy jest sposob na odniowienie lamp
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 16:07
  2. Czy jest jakis sposob ????
    Utworzone przez osaalfa146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory