Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [166] Karta telefoniczna (adapter)

  1. #1
    Stanley
    Gość

    Domyślnie [166] Karta telefoniczna (adapter)

    Mam pytanie , czy ktoś z szanownych alfaholików używa zestawu telefonicznego w AR 166(2000r) ja nie posiadam tej kasetki do której wkłada się kartę sim i nie mam mozliwośc sprawdzic jak to działa i czy wogóle działa. Może ktoś wie gdzie taka kasetkę (adapter) mozna dostać?.

  2. #2
    sarinus
    Gość

    Domyślnie

    Możesz kupić jakiegoś pre-paida i nie wyłamywać SIM z dużej karty, wtedy będzie pasowało, albo wkleić swoją kartę do takiej dużej. A jeżeli ktoś ma namiary na taki adaprer, to ja się podłączam pod pytanie.

  3. #3
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Jak byłem w salonie AR w Zielonej Górze to facet powiedział , że taki adapter jest dostępny u operatorów komórkowych , ale jak zapytałem w Playu to facet mnie wzią za kosmitę. A czy korzystałeś wogóle z tego systemu i jak sobie poradziłeś i gdzie taki pre-paid mozna kupić ?

  4. #4
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Koledzy ja kupiłem taki adapter w salonie Fiata (Katowice Rozdzień) 68 zł. ale jest on nie potrzebny wystarczy kupić w salonie operatora kom... np. orange nowy numer za 5 zł nic nie wyłamywać pasuje idealnie potem robisz przekierowanie na swojej kom... na numer jaki masz w alfie i odbierasz połączenia ja tak robie .Pozdrawiam.

    Alfa i jej ochroniarz

  5. #5
    qckr
    Gość

    Domyślnie

    sprwadź u siebie cennik przekierowań Bo u mnie w Erze z tego co pamiętamto przekierowanie na inny nr. jest płatne jak rozmowa z Twojego na ten na który przekierowałeś.

    Pozdrawiam!

  6. #6
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał qckr
    sprwadź u siebie cennik przekierowań Bo u mnie w Erze z tego co pamiętamto przekierowanie na inny nr. jest płatne jak rozmowa z Twojego na ten na który przekierowałeś.

    Pozdrawiam!
    Masz rację przekierowanie jest płatne ale może kupić pakiet startowy z abonamentem za 10 zł miesięcznie będzie mogł dzwonić i odbierać w aucie

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Powiem krótko w erze jest taka usługa 2 karty sim na 1 numer - kosztuje 60 zł jednorazowo i po kłopocie. Kupujesz sobie drugą kartę sim nic nie wyłamujesz (bo to przecież duża karta z możliwością wyłamania). Kiedy ktoś do ciebie dzwoni, to dzwonią 2 telefony. Odbierasz ten który chcesz .

    Usługa nazywa się Era Tandem, kosztuje 60 zł netto - bez dodatków co-miesięcznych. Niestety nie dzwonią 2 telefony.

    Fizycznie należy pójść z swoją starą kartą sim do punktu ery, tam karta sim jest "przerabiana" i dokładana jest do niej nowa karta sim. Dalej wiadomo stary sim do komórki, nowa sim (przypominam jest duża z możliwością wyłamania) do ALFY.

    Jak działa? Aktywna jest w danym momencie tylko 1 karta sim ta z której
    zostało dokonane ostatnie połączenie. Może być to darmowe połączenie na numer 9600.

    Więc generalnie na długie trasy się nada , ale nie jest tak różowo.

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirpawel
    ktoś do ciebie dzwoni, to dzwonią 2 telefony
    Masz to przetestowane?
    Bo ja jak się pytałem o tą usługę to dostałem informację, że zalogowane może być tylko jeden telefon.
    Czyli jeżeli masz włączony jeden telefon to drugi już się nie zaloguje.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Uzupełniłem i poprawiłem. Masz rację tylko 1 telefon.

Podobne wątki

  1. Adapter bluetooth pod aux
    Utworzone przez vojtas w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 17:00
  2. Adapter karty sim
    Utworzone przez rossoneri w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 17:23
  3. adapter obd II na 3 pin
    Utworzone przez lukash w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:00
  4. Adapter do czujnika zegarowego
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory