Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Błąd poduszek powietrznych

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie Błąd poduszek powietrznych

    Witam was, Problem jest z tym błędem co w załączniku na zdjęciu. Nigdzie nie mogę go przykleić tzn. Nie wiem czy to od centralki poduszek przednich czy bocznych. Opisany jako zwarcie do masy i nie wiem gdzie szukać problemu. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciecieszek Zobacz post
    Witam was, Problem jest z tym błędem co w załączniku na zdjęciu. Nigdzie nie mogę go przykleić tzn. Nie wiem czy to od centralki poduszek przednich czy bocznych. Opisany jako zwarcie do masy i nie wiem gdzie szukać problemu. Proszę o pomoc.
    Kolego, sterownik poduszek jest jeden i wykazany błąd informuje o uszkodzeniu obwodu lampki kontrolnej poduszek na tablicy.
    Po załączeniu zapłonu kontrolka poduszek winna zapalić się na tablicy i zgasnąć po ok 3 s.
    Jeśli po skasowaniu błędu jest to samo, to oznacza uszkodzenie (brak styku lub zwarcie w przewodach) obwodu kontrolki poduszek na tablicy.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Czyli co i gdzie mam szukac? Blad nie chce sie skasowac.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciecieszek Zobacz post
    Czyli co i gdzie mam szukac? Blad nie chce sie skasowac.
    Gdy kontrolka poduszek na tablicy się świeci - to trzeba sprawdzić sterownik poduszek, przy odłączonym akumulatorze wypiąć złącze sterownika poduszek (dostęp po zdemontowaniu osłony kanału środkowego po stronie nóg pasażera) i po podłączeniu akumulatora (bez sterownika poduszek) kontrolka winna zgasnąć, co świadczy o uszkodzeniu sterownika (tylko wymiana).
    Gdy kontrolka poduszek na tablicy się nie świeci to jest uszkodzenie w samej tablicy wskaźników.
    Pozostają ewentualnie do zbadania przewody od sterownika do tablicy wskaźników, podaję nr na złączu sterownika i kolory przewodów: 13 - błękitno/biały, 20 - błękitno/czarny.,
    przez podanie tych przewodów do masy winna zapalić się kontrolka oczywiście przy odłączonym sterowniku.
    Uwaga! wypinanie i zapinanie wtyczki do sterownika poduszek zawsze przy odłączonym akumulatorze.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 11-07-2012 o 12:10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Ok. Ale u mnie są 2 kostki do centralki więc te piny tyczą się której kostki? Nie chciałem o tym pisać wcześniej bo były by tylko domysły na centralke a nie możliwości. Więc jakiś czas temu wymieniałem nagrzewnicę bo ciekła i kapało na centralkę. Był wcześniej inny błąd którego mogłem kasować i było ok na jakiś czas. Tyczyło się to poduszki bocznej pasażera. Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że to wina zalanej centralki. Jutro postaram się sprawdzić Twoją metodę kolego stanlizak. Dzięki i czekam na kolejny pomysł po kolejnych info

    - - - Updated - - -

    A więc po odłączeniu centralki kontrolka nadal świeci Nie wiem czy mam się cieszyć czy nie. Teraz szukanie gdzie jest zwara,

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciecieszek Zobacz post
    Ok. Ale u mnie są 2 kostki do centralki więc te piny tyczą się której kostki? Nie chciałem o tym pisać wcześniej bo były by tylko domysły na centralke a nie możliwości. Więc jakiś czas temu wymieniałem nagrzewnicę bo ciekła i kapało na centralkę. Był wcześniej inny błąd którego mogłem kasować i było ok na jakiś czas. Tyczyło się to poduszki bocznej pasażera. Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że to wina zalanej centralki. Jutro postaram się sprawdzić Twoją metodę kolego stanlizak. Dzięki i czekam na kolejny pomysł po kolejnych info


    - - - Updated - - -

    A więc po odłączeniu centralki kontrolka nadal świeci Nie wiem czy mam się cieszyć czy nie. Teraz szukanie gdzie jest zwara,
    Kolego przejrzałem ponownie schematy, podaję właściwy opis (poprzedni opis dotyczył sterownika bez bocznych poduszek) dla sterownika z poduszkami bocznymi (w fotelach):
    - w/g schematu złącze sterownika poduszek jest jedno 40 stykowe,
    - sygnał na kontrolkę awarii sterownika poduszek (czerwony) na tablicy wskaźników - pin 40 przewód błękitno/biały (po podaniu +12v winna zgasnąć na tablicy),
    - sygnał na kontrolkę poduszki pasażera (pomarańczowy) na tablicy - pin 33 przewód błękitno/czerwony (po podaniu masy winna się zapalić)
    Radzę wydrukować sobie schemat poduszek np. z eLear'na czy DTE.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    To już lekko zgłupiałem. Gdzie znajduje się centralka air bag? Za ICS jest sensor (centralka)? Jeśli tak to tam dochodzą 2 wtyczki a boczne mają osobne po swoich stronach.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciecieszek Zobacz post
    To już lekko zgłupiałem. Gdzie znajduje się centralka air bag? Za ICS jest sensor (centralka)? Jeśli tak to tam dochodzą 2 wtyczki a boczne mają osobne po swoich stronach.
    Sterownik air bag jest metalowym pudełkiem przykręconym śrubami na kanale środkowym przed lewarkiem zmiany biegów i wygląda tak http://moto.allegro.pl/sensor-podusz...418574802.html

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Czyli to jest centralka/sensor przednich poduszek. Ja mam tak jak w tym linku 2 wtyki http://moto.allegro.pl/sensor-sterow...442575028.html
    Boczne mają też swoje sensory i nie wiem czy są sterowane tą centralką za ics. Jak w takim przypadku (2 wtyki) mam szukać tego zwarcia?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciecieszek Zobacz post
    Czyli to jest centralka/sensor przednich poduszek. Ja mam tak jak w tym linku 2 wtyki http://moto.allegro.pl/sensor-sterow...442575028.html
    Boczne mają też swoje sensory i nie wiem czy są sterowane tą centralką za ics. Jak w takim przypadku (2 wtyki) mam szukać tego zwarcia?
    To zamieszanie przez to, że nie podałeś dokładnej daty produkcji i tak w Twoim przypadku 2 złącza 24 pin na złączu A (więcej podpiętych przewodów) poszukaj na pin 10 przewód błękitno/biały (sterowanie lampką kontrolną czerwoną sterownika na tablicy - opis działania jak pisałem)
    oraz na tym samym złączu pin 9 przewód błękitno/żółty (sterowanie lampką kontrolną pomarańczową odłączenia poduszki pasażera - opis działania jak pisałem).
    Sterownik poduszek w samochodzie jest jeden przykręcony zawsze przed lewarkiem zmiany biegów i obsługuje wszystkie poduszki dodatkowo napinacze pasów, tylko zmieniano producenta sterownika przez co było aż 5 rodzajów z różnymi złączami.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 12-07-2012 o 19:33

Podobne wątki

  1. Błąd poduszek powietrznych - Alfa 147 2003r.
    Utworzone przez Dagi w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 16:18
  2. Kontrolki poduszek powietrznych AR 156 SW 1.9 jtd
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 18:38
  3. Oznaczenie poduszek powietrznych.
    Utworzone przez neron78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 11:06
  4. Kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 11:55
  5. Schemat poduszek powietrznych
    Utworzone przez pawelkrak222 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory