Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Radio samo gaśnie. Nawet podczas jazdy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie Radio samo gaśnie. Nawet podczas jazdy

    Witam, przeglądałem forum ale nikt nic podobnego nie opisywał a więc żeby nie przedłużać:
    od kilku nastu dni mam problem z przygasającym radiem. na włączonym silniku i na luzie (np. w korku) radio gra, ale gdy ruszam (i to nie za każdym razem) radio się wyłącza i po kilku sekundach włącza z powrotem. pamięć ustawień sie nie kasuje. i dzieje się tak bardzo różnie tzn. czasem przy jeździe cały dzień nic a innym razem nie da się słuchać bo co kilka sekund się wyłącza.
    najdziwniejsze, że w momencie gdy tak się dzieje nie używam żadnej innej elektryki, jadę po gładkim. zasadą jest że jadę, gdy auto stoi wszystko że tak powiem gra
    może ma ktoś pomysł co sprawdzić?!? kostki powypinałem i wpiąłem z powrotem, sprawdziłem bezpieczniki.
    problem zuważyłem po nabijaniu klimy, ale co to ma ze sobą wspólnego?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Sprawdz ładowanie alternatora, czy nie za niskie.
    --------------------------------------------------
    GARAŻ FORT MOKOTÓW Warszawa
    --------------------------------------------------
    Zapraszamy wieczorami i w weekendy
    Najlepiej dzwonić po 18.

    facebook: https://www.facebook.com/garazfm/

    Paweł
    pawel.kelpinski@gmail.com
    tel. 600 513 727

    Benek
    ben2_21@tlen.pl
    tel. 791 376 152

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    ale musiałbym to sprawdzić w momencie gdy radio się wyłancza, a tak jak pisałem dzieje sie tak tylko podczas jazdy i nie przy każdym kursie. np. w dzień odpalam, chce ruszyć i dam za mało gazu (tak, że obroty spadają bardzo nisko i prawie gaśnie) i radio przygasa. a potem jak jadę to już normalnie trzymam na obrotach i jadę sobie spokojnie na 4 czy 5 biegu i też samo z siebie przygasa niezależnie od tego czy się wjedzie w dołek czy nie. innym razem głównie wieczorem ani razu sie tak nie dzieje.
    ale sprawdze ładowanie tak jak radzisz, ma być coś koło 14,4V? na odpalonym silniku.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    CK? Jaka alfa? Szara? Tylko radio czy oświetlenie wew też, spróbuj włączyć lampke wew i zobacz czy tez przygasa. U mnie przyczyną był padający akumulator, nie ładował się i takie były skutki, auto odpalało ale w środku disco Masz możliwośc to naładuj aku i sprawdz... Alfa zyje czasem swoim zyciem

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar Rufik
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    wigry 3/AR166 1,4 tdi
    Postów
    822

    Domyślnie

    zobacz tak zwany moduł komfortu !! powinien być gdzieś w okolicach nóg pasażera często nawala (zalewa się z nagrzewnicy ponoć )
    [IMG][/IMG]Lubia chlyb ze tustym

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krispl Zobacz post
    CK? Jaka alfa? Szara? Tylko radio czy oświetlenie wew też, spróbuj włączyć lampke wew i zobacz czy tez przygasa. U mnie przyczyną był padający akumulator, nie ładował się i takie były skutki, auto odpalało ale w środku disco Masz możliwośc to naładuj aku i sprawdz... Alfa zyje czasem swoim zyciem
    Dokładam się do opinii. Jeden z możliwych problemów.
    Lub słaby styk w jakimś miejscu na bezpiecznikach bądź "-"


  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krispl Zobacz post
    CK? Jaka alfa? Szara? Tylko radio czy oświetlenie wew też, spróbuj włączyć lampke wew i zobacz czy tez przygasa. U mnie przyczyną był padający akumulator, nie ładował się i takie były skutki, auto odpalało ale w środku disco Masz możliwośc to naładuj aku i sprawdz... Alfa zyje czasem swoim zyciem
    CK i srebrna jedna z pierwszych w naszym mieście aku mam nowy tzn. mam go od lutego. ale sprawdze. tzn mam jeździć z cały czas włączoną lampką? chciałem wyjąć ICS-a żeby wyjąć i włożyć wtyczki od nowa ale poległem na górnych zaczepach i odpuściłem. rozkręciłem obudowę tą przy nogach pasażera żeby dostać sie do tych kabli coś tam poruszałem ale nic. gdzie i jak wygląda ten przekaźnik komfortu?
    od kilku dni nic się nie dzieje. może to dlatego, że zrobiło się chłodniej na zewnątrz?
    Ostatnio edytowane przez trk0 ; 20-07-2012 o 10:19

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    i znowu się zaczęło. włączyłem oświetlenie, ale nie przygasa z radiem. a radio wydaje mi sie, że reaguje na pedał gazu, przyśpieszanie, ewentualnie na prędkość lub obroty. bo tak jak pisałem nic nie włanczam, nic nie robię tylko jadę. albo może od gorąca, bo kilka dni było chłodniej i było OK a teraz zrobiło się cieplej i wariuje. ale przecież silnik też sie nagrzewa i nic sie nie działo w chłodne dni.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ja tez mam podobny problem...
    Z tym że radio po odpaleniu działa a jak ruszam (dodaje gazu) od razu się wyłącza)
    Ale do tego lampki wszystkie mi pulsują. (i mam nawet wrażenie że obroty też odrobine falują.
    W alternatorze zmienione niedawno szczotki... ma ktoś pomysł?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Może któraś masa albo zasilanie nie łączy? Był teraz jakoś na dniach wątek o radiu, rozpisałem jak podłączyć "na stole" ew. sprawdzić które kable dają zasilanie/masę.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.9 JTD 8v - gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez Fitek w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 21:56
  2. Gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez BigMen23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:39
  3. Gaśnie podczas jazdy 2.4 JTD
    Utworzone przez mlody86serock w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 19:49
  4. 2.4 JTD MR04 Gaśnie podczas jazdy!
    Utworzone przez LukasL w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 18:39
  5. (156) gaśnie podczas jazdy
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory