Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zawieszenie tył

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar LIHY72
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    STĄPORKÓW
    Auto
    alfa166 JTD 150 KM 2004r
    Postów
    36

    Domyślnie Zawieszenie tył

    Witam. Mam pytanko. Tnie mi gumy od środka wiec pojechałem na ustawienie zbieżności. Ale diagnosta stwierdził ze kątów sie nie ustawi. Czy to prada? Luzów niema wiec co może być przyczyną cięcia tych gum?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,279

    Domyślnie

    Tematów jest pełno na ten temat. Sam jestem właśnie na tym samym etapie co ty tzn. żadnych luzów a opony ścięte i pochylone koła /--\. Wszyscy twierdzą, że za kąty najbardziej odpowiada tuleja na zwrotnicy, jednak u mnie ona jest zdrowiutka. Poleciała natomiast tuleja na krótszym ramieniu dolnego wahacza - nie ma luzów, ale się pięknie odkształciła.
    A co do ustawia kątów, to teoretycznie się ponoć da przesuwając mocowanie "banana" do belki, jednak aby to zrobić trzeba opuścić belkę, więc ciężko to zrobić.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    danus77 jak sprawdziłeś tą tuleje? Mam ten sam problem, niby luzów brak a koła delikatnie /--\ i tnie gumę.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    podjedź na szarpaki do diagnopsty tam wszystko ładnie widac

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,279

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    podjedź na szarpaki do diagnopsty tam wszystko ładnie widac
    Gdyby to było takie proste, to nie musiałbym poświęcić prawie połowy dnia na testowanie breszką tylnego zawieszenia. Efekt jest taki, że na szarpakach wszystko ok, auto przeszło ścieżkę zdrowia bez zająknięcia. Testowanie breszką w domu nie wykazało żadnego najmniejszego luzu nawet po rozkręceniu częściowym zawieszenia. Tuleja na zwrotnicy w stanie praktycznie idealnym (minimalne ślady truchlenia gumy). Podejrzenie padło na banana (wahacz górny) bo ma mocno sparciałą tuleję, ale też brak luzów. Dodatkowo tuleja na krótszym ramieniu dolnego wahacza pomimo nie wykazywania luzów jest bardzo nienaturalnie przegięta, więc stawiam na nią.
    Jestem właśnie na etapie wysyłania zapytań do sklepów o komplet tylnego zawieszenia (tuleje wahacza dolnego, banan, zetka, sprężyny) bo zawias jeszcze ori, nigdy nie robiony więc zrobię komplet.

    A może ktoś wie gdzie dostać tuleje tylnego wahacza firmy SIDEM. Nr odpowiednio 835618 (krótsze ramię) i 835619 (dłuższe ramię) ?

    Aha... U mnie to delikatne pochylenie /--\, to odchyłka koła rzędu 3,5 cm od pionu (sprawdzane poziomicą i miarką).
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 24-07-2012 o 19:51
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    ja nie mówię o luzie 2 cm. Zależy kto sprawdza i na czym sprzęt sprzętowi nie równy kiedyś już pisałem o tym. Jeśli diagnosta wie czego szukac znajdzie proste. mam takie szczęście że konkretnie mój diagnosta jest bratem tomka seligi(nr 1warszawa mechanik alf) pokazywał mi luzy których ja nie widziałem wchodziłem w kanał i tam widac wszystko. Ja mam koła proste i opony całe więc......

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,279

    Domyślnie

    hehe...2 cm luz to byłoby zdrowo słychać. Jadąc na szarpaki nie polegałem na diagnoście, bo on nie ma zielonego pojęcia. Wszedłem pod auto razem z mechanikami i razem szukaliśmy - efekt jak powyżej. Dlatego podejrzenie padło na tuleję na krótszym ramieniu wahacza i na bananie, a robię całość bo raczej nie będę miał czasu na robienie tego na raty.
    Ale z tym sprawdzaniem rzeczywiście często wychodzą numery tak jak piszesz. Mnie dodatkowo stukają sworznie na dolnych przednich wahaczach, ale żeby było śmieszniej... tylko w jednym położeniu kół - skręcone o 1/4 obrotu kierownicą. Dlaczego tylko w tym położeniu to za diabła nie mam pojęcia.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    Ja już zakupiłem tuleje na tył ale z PU, czerwone StrongFlexa, niedługo będę to montował z tuleją na zwrotnicy. U mnie optycznie, także sprawdzając brak luzów, gumy nawet nie są spękane itp, wszystko wygląda cacy na pierwszy rzut oka, ale dupka już chodzi na boki i tnie gumy od środka.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    zróbcie porządek z wahaczem ( wymieńcie tuleje) , to jest przyczyna , nie widać tego dopóki się ich nie rozbierze . przerabiałem ja dodatkowo miałem do wymiany amortyzatory - cieło tylną lewą oponę.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    wszystko trzeba skrupulatnie doglądnąć . Powodów może być kilka nieraz tego nie widać gołym okiem, każdy element musi być w pełni sprawny łącznie z amorkami i sprężynami tulejami drążka st. + końcówki. Nie wspominając o wahaczach itd.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zawieszenie tył
    Utworzone przez danjel0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 19:26
  2. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  3. Zawieszenie tył
    Utworzone przez petro_m w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 10:01
  4. Zawieszenie
    Utworzone przez grzesieks8 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 09:57
  5. Zawieszenie
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory