Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

brawo viader!!!
    166 JTD

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI, AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Co innego, ja leje różne dziwne siuwaksy w jeszcze dziwniejszych cenach. Od AR dawno nic nie kupowałem do oleju, ostatnio dwa lata temu chyba. Za AR2300 w konfekcjonowanej butelce trzeba było dać 200 czy coś takiego. Było tego tego na 1,5 zalania do 2.4 JTD więc jakby się nie kupowało jogurtowych w odmierzonej dawce to 50 w kibel bo co z tym zrobić? Niby można zalać więcej, ale aż takiego zaufania do tych dodatków nie mam

W ogóle ostatnio coś Archoil podejrzanie tani się zrobił
    @viader - dziękuję, czuję się doceniony
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 23-01-2018 o 13:48
    JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Znawca Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

W ogóle dodatki archoila wypromowane nie przez kogo innego jak właśnie przez forumowych handlarzy to istny ewenement. Nagle wypromowano dodatki firmy, o której nikt nie słyszał za kosmiczne jak do tej pory pieniądze, które nawet nie mają rzetelnego opisu działania. Do tej pory dodatki miały jasne opisy np. że zawierają dodatek mos2, który redukuje tarcie albo, że posiada cząsteczki ceramiczne, które uzupełniają ubytki w metalu wyrównując powierzchnię tarcia. To jest info zrozumiałe. A co mamy w archoilu? Jakieś pierdy o trójborowychnanochujwiejakichcząsteczkach, które chuj wie co robią i jak działają ale silnik dostanie +100 kunia i będzie palił o połowę mniej paliwa i nie dość, że nigdy się nie zużyje ale nagle będzie jak nowy. Ja kupiłem dodatek do ropy i silnik wbrew zapewnieniom nie pracował inaczej, nie spalił mniej ani nie był mocniejszy/słabszy. Już olej 2t dawał słyszalne rezultaty.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI, AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Archoil był znany w Polsce, chociaż przed pojawieniem się lokalnego handlarza nie tutaj, więc nie ma co aż tak demonizować. Wlyszkow wypromował ten dodatek tutaj. Na zachodzie też był znany wcześniej, pojawiał się na forach olejowych i samochodowych zanim usłyszano o nim tutaj. Miał mniej więcej taką samą renomę jak Wynns, STP czy Lucas - ot siuwaks jak każdy inny, jak ktoś lubi i mu humor poprawi to niech leje Ja lubię i humor mi się poprawia, więc zalewam - zresztą zawsze jak ktoś się pytał "po co" to mniej więcej tak odpowiadałem. Bo lubię.

Z olejami to inna sprawa - leję wyczynowe bo uważam, że przy moim sposobie używania diesla który silnikiem wysokoobrotowym nie jest, lepiej wlewać oleje które będą lepiej chronić silnik. Zwłaszcza taki który już swoje przeżył i nie wiadomo co przeżył. I uważam, że z natury swojej takie oleje lepiej będą chronić silnik nawet jeżeli nie jest on żyłowany po obrotach jak mój. Więc polecam jeżeli kogoś stać na zalewanie i częstsze wymiany.

A marketing AR to mistrzostwo świata w bełkocie stosowanym. Zawsze to naszym handlarzom powtarzałem, ale nic się nie zmieniło, więc widać ludzie wolą przeczytać na opakowaniu o jakichś noblach niż o faktycznym składzie i działaniu. To tak jak z proszkami do prania. Nie ważne, że środka aktywnego jest tyle, co w Cypisku, ważne, że ma super-truper-inteligentne granulki i że znana gwiazda pierze w szpilkach i małej czarnej.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 23-01-2018 o 14:13
    JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Pasjonat Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    kacu żeby tłumaczyć to trza miec jakiś prestiż w tej kwestii.tomek ecvo jest zawodowym sprzedawcą olejów, nei prowadzi schroniska dla psów, tylko żyje z tego forum i z opychani aludziom oliw.

Ty poza tym , że wlałeś już chyba wszystko co sie da do swojego 20v, archoile ,oleje 2t i kto tam jeszcze wie co skończyłes na tym , że silnik wymieniłeś Zaraz napiszesz, że z nudów wymeiniłes go na nowy, pomimo , że non stop coś w nim dłubałeś9 wtryski, turbawki, głowice zdejmowałeś, wymieniałes, cudowałeś itp. Bądzmy realistami Panowie.
    Dareme tez sie mądruje kupił 166 pojezdził rok czy dwa i sprzedał pare lat temu a ma najwiecej do powiedzenia i poucza innych na czym maja jezdzić ...

Ja na tym forum juz troszke siedze i tematy olejowe to sezonówka jak w telenoweli. Kiedyś kazdy motula lał, potem, valvo, potem millersa, potem sprcole , hujole i dydole. Za dwa miesiące wkroczy nowy producent "januszol" i bedziecie zalewać.A handlarzyk jeden z drugim napisze ze januszol jest super ultra Hc WW EE RO KS CV SK KD i kaska będzie lecieć...
    Jak ktoś nie ma pojecia i chce dobrze to handlarzyk mu wszystko wcisnie wlacznie z jakims wuj wie skad szajsem w butelce po maslance za 100 zeta ( bezżadnej etykiety, nalane niewiadomo co niewiadomo skąd) - sam żes kupował kacu te wynalazki i skonczyles z nowym silnikiem.... Co nieprawde pisze? nie lałes , nie kupowałes u tomka niczego w buteleczkach podejrzanych?

motogold napisał Ci historyjke która się cały czas toczy i trwa... Auto jezdzi tysiące km i moto nie narzeka, ja napisałem tez trwająca cąły czas historyjke aut ktore maja te same silniki od 2007 i 2009 roku , a Wy tu robicie z innych debili, którzy leja szajs...
    No typowo, za tydzien jade po całą kastę bo swoją mam lekko z rysą po pociągu

P.S Jak chcesz kupić mój cały silnik to stoi
    Nic mu nie jest, zanim go założyłem to stał z dobre dwa miechy )))

@marek230482 - nie, że nie wiadomo jak zachwalał Są dobre i tyle, nie narzekam na nie - jest cicho i w miarę się trzymają powierzchni płaskich
    Ostatnio edytowane przez KaaC ; 23-01-2018 o 18:59

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i grube tematy ?
    Załatwimy nawet programowo !

Zapraszam na nasz warsztat.

Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km

Domyślnie

Przestancie pitolić o olejach,tylko jeździjcie.Bo jak widzę,to niektórzy oleju już dawno nie wymieniali,nie koniecznie w silniku.
    Ja dzisiaj zrobiłem 1050km i spaliła mi 5,2/100 i oleju nie zużyła a tylko zwykły motul używam.Skoro ten siurax archer czy coś jest taki gigasuper cacko,to kupie sem i wlejem.Może paliwo spadnie do 3l??.Hmm,to było by cóśNa zbiorniku 2 klocki walnąć? Wow.No i te +100 kucy też by się przydało..
    A poważnie,to niech każdy leje,na jaki go stać i jaki uważa za stosowny.ja mam swój ulubiony i go stosuję w 2 autach i w moto.

Użytkownik Pasjonat Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Przestancie pitolić o olejach,tylko jeździjcie.Bo jak widzę,to niektórzy oleju już dawno nie wymieniali,nie koniecznie w silniku.
    Ja dzisiaj zrobiłem 1050km i spaliła mi 5,2/100 i oleju nie zużyła a tylko zwykły motul używam.Skoro ten siurax archer czy coś jest taki gigasuper cacko,to kupie sem i wlejem.Może paliwo spadnie do 3l??.Hmm,to było by cóśNa zbiorniku 2 klocki walnąć? Wow.No i te +100 kucy też by się przydało..
    A poważnie,to niech każdy leje,na jaki go stać i jaki uważa za stosowny.ja mam swój ulubiony i go stosuję w 2 autach i w moto.
    Bądź jak Pan Janek.
    Założył gaz miał 50% oszczędności, ale potem pomyślał UJ, założę drugOM i kolejne 50% czyli jeździł za darmo bo to już 100%... Aż wpadł na pomysł, żeby założyć 3 i jeszcze na tym zarabiać. hyhyhy

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i grube tematy ?
    Załatwimy nawet programowo !

Zapraszam na nasz warsztat.

Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km

Domyślnie

Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Bądź jak Pan Janek.
    Założył gaz miał 50% oszczędności, ale potem pomyślał UJ, założę drugOM i kolejne 50% czyli jeździł za darmo bo to już 100%... Aż wpadł na pomysł, żeby założyć 3 i jeszcze na tym zarabiać. hyhyhy
    I to jest myśl.Hak mam,to se cysternę podepnę i nadwyżki bedem zbieroł,

Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 3.0V6, jest 2.5V6 i 2.4R5, będzie 3.2V6 :)

Domyślnie

Patrzta, jaki przebieg i jak wygląda auto. Całkiem porządnie

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz/Wrocław
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie

Normalny i w miarę realistyczny - moja ma już pewnie dwa razy tyle za sobą

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka