Strona 1447 z 1447 PierwszyPierwszy ... 4479471347139714371438143914401441144214431444144514461447
Pokaż wyniki od 14,461 do 14,469 z 14469
    Użytkownik Pasjonat Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

O. Ile mnie pamięć nie myli to faktycznie pisales, że miałeś i je demontowales czy coś takiego

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i grube tematy ?
    Załatwimy nawet programowo !

Zapraszam na nasz warsztat.

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

To was pamięć myli moja 166 hida nie widziała nawet w bagażniku
    To może wam się kiełbasi z 406coupe bo kupiłem z hidem i go demontowałem

Użytkownik Pasjonat Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To was pamięć myli moja 166 hida nie widziała nawet w bagażniku Rozmowy o AR 166 - mini Shoutbox
    To może wam się kiełbasi z 406coupe bo kupiłem z hidem i go demontowałem
    Może być

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i grube tematy ?
    Załatwimy nawet programowo !

Zapraszam na nasz warsztat.

Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Cytat Napisał fitcrates Zobacz post
    Ale mam halogenowe i też się same ruszają. Na postoju opuszczają przy ruszaniu podnoszą oprócz tego, że oczywiście można je ustawić pokrętłem dodatkowo. Chyba, że inaczej rozumiem pojęcie samopoziomowania
    to masz galimatias w wuj. Może tam rzeczywiscie były kiedys ksenony i ktos po taniosci po stluczce zalozyl zwykle halogeny.
    Jedyna opcja to dokladne obejrzenie kostek przy lampach czy nie sa lutowane itp. No i jak masz samopoziomowanie to musisz miec na tylnym wahaczu ciegno samopoziomowania jak w watku ponizej.
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._klakson_.html

byly tylko 2 typy lamp w 166 przedlift.
    1. ksenon ze spryskiwaczami, ciegnem ssamopoziomowania i brakiem pokretla w kabinie
    2. halogen ze spryskami lub bez, z pokretlem do ustawiania wysokosci i bez ciegna na wahaczu.

wszystko inne to juz rzezba poprzedników. Jak dobrze poogladasz to znajdziesz co i jak

a co do hidów w innych autach to prawda marek zgadzam sie z Toba. Sporo jezdzi aut z hidami i do tego zle ustawionymi swiatlami ktore oslepiaja.
    166 JTD

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Ja sporo przerabiałem lamp. Nawet do ostatniej terenówki przerabiałem. Do obecnej pewnie też będę to robił. Ale za hidy podziękuję. Ja nie mam zamiaru świecić oczami przed policją albo przy odszkodowaniu. A moje oczy lubią i doskonale sobie radzę przy halogenie. Nie mam fizycznie parcia na niebieski ksenon. Jak kupuję auto to oczywiście staram się i szukam żeby takowe oświetlenie było. Ale nie jestem do tego stopnia desperatom żeby hida wkładać. Jeszcze gdyby zrobić tak jak miałem w fiacie z poziomowaniem..... ale i tak pozostaje kwestia homologacji na kloszu. Nawet już sprawdzałem technologię lania nowych kloszy z żywic transparentnych (wtedy można sobie zrobić homo jakie się chce) ale to wszystko są koszty. Duże koszty. Nikt za to nie zapłaci a stare sztrucle nie są tego warte.
    Dobry zestaw hid (czyli świecący tak jak ori ksenon a nie po prostu na niebiesko) to z 4-5 stów, do tego samopoziomowanie w zależności od wersji to co najmniej 500zł, do tego optyka od 200-300zł w górę. Klosz gładki z tworzywa (jeden) to wydatek rzędu 1000zł przy pierwszej sztuce. Potem kilkaset zł szt. Mowa o formie, chemii, tworzywie itd. Do tego spora ilość złączek, uchwytów, przelotek (stówka, dwie się zbiera jak nic). Spryskiwacze to kolejne 150-200zł. Nie licząc robocizny to na gotowo przerobienie lamp na profi ksenon (z homo i osprzętem) to jakieś pi razy drzwi 3,5k za pierwszą parę..... kolejne te same lampy by zeszły w cenie o 1-1,5k mniej. A po tym zabiegu masz ksenon jak fabryczny choć feake bo przecież jest made in home (ale zakładam że nikt by się nie połapał).
    To jest tyle roboty i kosztów że nawet mi się nie chce

Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6

Domyślnie

Wkłada się je po to przede wszystkim żeby lepiej świeciły, wygląd kwestia drugorzędna. Mówimy o takich za kilka stów nie za 80 zł oczywiście. Nie uważam tego za przejaw desperacji i nie utożsamiajmy hidów z oślepianiem bo takie mity w internecie krążą, po odpowiednim ustawieniu nikogo nie oślepia, ale większość ma gdzieś ustawienie i będą oślepiać czy to zwykłymi, hidami czy oryginalnymi ksenonami których poziomowanie dawno już u nich nie działa bo kto to zwraca uwagę na takie drobnostki

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    AR 156 2.5 V6

Domyślnie

Dymi na wysokich obrotach przy pelnym bucie tak zgadza się taki tuner robił soft co do hidow mam je w soczewce nie mam poziomowania ustawiłem je na osp i są ok moim zdaniem bardziej wala po halach te wszystkie laserowe lampy np z nowych audi niż hid czy tradycyjny xenon. Jasne jeśli Bóg da to chciałbym dołożyć ori xenon do alfy i nie bawić się w hidy. Narazie czekam na dostawę odblysnikow żebym mógł lampy zregenerować marek przypominam się

- - - Updated - - -

Panowie zupełnie inny temat a mianowicie tylni stabilizator występują one w kilku wariantach grubości w jakich jednostkach był ten najgrubszy o ile on ma mm 21? A jak się ma sprawa z przednim? Ktoś coś wie

Użytkownik Znawca Avatar gcredhot18
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Siódma Alfa... 166 Blue Ontario 2,4JTD 2001r.

Domyślnie

Cytat Napisał SHADOW73 Zobacz post
    Wkłada się je po to przede wszystkim żeby lepiej świeciły, wygląd kwestia drugorzędna. Mówimy o takich za kilka stów nie za 80 zł oczywiście. Nie uważam tego za przejaw desperacji i nie utożsamiajmy hidów z oślepianiem bo takie mity w internecie krążą, po odpowiednim ustawieniu nikogo nie oślepia, ale większość ma gdzieś ustawienie i będą oślepiać czy to zwykłymi, hidami czy oryginalnymi ksenonami których poziomowanie dawno już u nich nie działa bo kto to zwraca uwagę na takie drobnostki
    Hid za 150-200pln recznie ustawiony na scianie pod blokiem czesto,gesto jest lepszym i bezpieczniejszym zrodlem swiatła na drodze niz zwykla opciapkana paluchami żarówka w zażółkniętym kloszu...a co do homologacji Rozmowy o AR 166 - mini Shoutbox..kazda ingerencja(przerabianie amatorskie lamp) to już znak = w stosunku do montowania hidów-mozna by to tak porownać). Ja w miesiącu przejezdzam około 7 tysięcy km (dawniej nawet kilkanascie-i to nie tylko po naszym pieknym kraju)i spotykam się z jadącymi z naprzeciwka oslepiającymi mnie autami (a patrze na nie z pozycji dość wysokiej).Być moze oślepiają mnie też tacy z zalozonymi hidami za 80,100,czy 500zl ale czesto żeby nie napisać bardzo często walą mi po oczach typowo żółte żarówki lub auta z górnej półki cenowej a takie mają już fabryczny ksenon..... Dobrze wyregulowana lampa czy to hid czy inne ustrojstwo nie bedzie zagrozeniem na drodze.Tym ostatnim zdaniem potwierdzam to,ze milosnikow jak i przeciwnikow takich niby pseudo oswietleń mozemy podzielić mniej wiecej na rowno i wszystko nadaje się do użytku pod warunkiem ,ze jest dobrze zrobione..Homologacje,zgody,zakazy,papierki,certyf ikaty..wszystko to pieniądz.... a na letnich w zimie i tak mozna jezdzić w Naszej Polsce...co kraj to obyczaj

Michał co do odblysników.posiadam komplet po regeneracji w prof.zakładzie.jest mi zbedny.jesli Ci interesuje to odezwij się na pw

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; Wczoraj o 22:25

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Ale jak już oślepia to lepiej niech to będzie żarówka niż ksenon albo led. Taka prawda, że u nas stan techniczny i kultura (o wiedzy nie wspominając) jest żenujący. Więc jak już buraki nie potrafią ustawić lamp to wolałbym żeby im nie wolno było hidów montować. O to chodzi. Nie o same względy techniczne bo tu oczywiście między soczewką H7 a ksenonem różnica jest kosmetyczna (trochę inna przysłona).