Użytkownik Pasjonat Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Cytat Napisał dawid_007_04 Zobacz post
    Może być tak, ze podczas składania wszystkiego kable od cewek wyszły z plastikowej listwy i je porostu przytrzasnąłeś.
    No opcja "zrypałem przy montażu" zawsze istnieje, więc na pewno to sprawdzę...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums

Użytkownik Maniak resoraków
    Auto
    AR 156 2.5 V6

Domyślnie

Tomaz odpowiedź jest prosta i cholery nie wiem u mnie też tak jest zrobię jedno zaraz coś jej znowu dolega albo przy montażu coś idzie nie tak. Ja już przywyklem do powiedzenia że włoszki są kaprysne

Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg

Domyślnie

Panowie, 290zl za wymianę całej listwy wtryskiwaczy do diego g3 wraz z kalibracją (łącznie 1,5h roboty) to nie za duża cena wg was?

Użytkownik Rowerzysta Avatar herbig
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v

Domyślnie

Michał taka jest "cena" modów. Tak zawsze było, jest i będzie. Nic się nie poradzi

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    (łącznie 1,5h roboty)
    Nie wiem jak cena ale za 1,5h to nie ma szans tego dobrze ustawić a co dopiero jeszcze wymienić. W takim razie miły pan zmieni wtryski, puści autokalibrację i wypuści auto.

Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg

Domyślnie

Marku, czyli rozumiem że to robota na pare godzin? Akurat w temacie lpg zielony jestem, gazownik dość sprawnie wymienił wtryskiwacze, dużo dłużej ustawiał na kompie, tak aby było odpowiednie ciśnienie oraz modyfikował punkty na takim wykresie. Pare jazd próbnych też było.

Sprawdzę później co to dokładnie za wtryski ale z pewnością lepsze niż to co było bo po pierwsze nie słychać ich prawie wcale (poprzednie mocno cykały), no i auto po nocy bezproblemowo się przełącza na gaz, nie ma efektu zamulenia.

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    czyli rozumiem że to robota na pare godzin?
    Samego ustawiania map to jest parę godzin. Ja wiem, że można to zrobić na autokalibracji z dziesięciominutową przejażdżką ale potem stąd się biorą problemy z instalacją. W ciągu kilkunastu minut nie ma możliwości zebrać dobrej mapy. To jest przynajmniej kilkadziesiąt km do zrobienia. Potem korekty i znowu to samo. I tak myślę że w optymistycznej wersji takie tury przynajmniej dwie są potrzebne. W optymistycznej to znaczy, że druga przejażdżka daje już 100% trafne ustawienia.....
    Wg "lamerskiej" instrukcji do ustawiania gazu potrzebujesz na mapie zaledwie kilku punktów. I będziesz jakoś jeździł Ale to jest totalna pomyłka. Sam wiem z autopsji, że problemy z instalacją w pełnym zakresie znikają dopiero po zebraniu poprawnej mapy obu paliw po co najmniej kilkudziesięciu punktach z kilku zakresów prędkości obrotowej. Nawet rzekłbym ponad stu. Nie mówiąc już o tym, że powinien Cię wypuścić z informacją aby pojeździć kilka dni na benzynie i gazie. Wtedy dopiero następuje weryfikacja jego pracy. Mi jak w 9-3 V6 turbo ustawiali LPG (a montowałem nową instalację) to z ustawianiem nie zmieścili się w całym dniu roboczym. A po tygodniu jazdy i tak jeszcze widziałem poprawki robili. Ja jak amatorsko to robię w innych autach to czasami kilka dni jeżdżę z laptopem zanim uda mi się ustawić to tip top w całym zakresie.
    Mam w 9-5 właśnie diego g3. Żeby postawić względnie dobrą mapę to muszę w każdym zakresie prędkości zrobić kilka kilometrów. To mamy zakresy jałowy, 2000-3000, 2500-3500, 3000-4000, 3500-4500obr. W każdym zakresie dwa przejazdy w różnych obciążeniach (zazwyczaj możliwie skrajnych). Do tego na obu paliwach...... to już masz 16x ~2-3km to daje ~40km w żółwim tempie i przerwami. Wtedy korygujesz. Powtarzasz wycieczkę, korygujesz i tak do skutku. A jak już się wydaje, że wszystko jest ok to po paru dniach jazdy na obu paliwach jeszcze raz sprawdzasz jak to się układa w bardziej nieprzewidywalnych warunkach jazdy. Przy czym też używasz pełnego zakresu obrotów i obciążeń. Czyli bawisz się "ile spali mi najwięcej i najmniej" po tym dopiero można być spokojnym, że jeżeli nic fizycznie nie padnie i wszystko jest stabilne (ciśnienia, korekty) to nie będziesz miał z niczym problemu. Żadnego rozjeżdżania map, problemów z odpaleniem, falowaniem, szarpaniem itd, itd....
    Stąd moje podejrzenie, że w 1,5 to on puści autokalibrację i zrobi kurs dookoła komina. Zrobi z grubsza korektę wypuszczając Cię do domu. A Ty pewnie prędzej.
    Najgorsze jest to, że o ile przy nowych instalacjach warsztaty mniej lub bardziej się wczuwają to przy klientach wtórnych mają to w czapie. Przy nowych muszą się starać (albo powinni) bo masz gwarancje i to oni nie chcą (nie powinni) sobie bruździć poprawkami. Ale jak nie masz gwarancji to odwalają lipę bo wiedzą, że przyjedziesz znowu i zapłacisz znowu oni znowu za 50zł zrobią autokalibrację niestety jak nie masz kogoś rzetelnego albo nie robisz tego sam to nic z tym raczej nie zrobisz. Już widzę minę gaziarza jak mu mówisz jak ma to dobrze zrobić

Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg

Domyślnie

Marku dziękuje za rzetelny i fachowy post. Szczerze mówiąc nie wiedziałem że to tak skomplikowany proces, rzeczywiście mine by miał nietęgą jakbym mu takie wymagania postawił (ciekawe ile bym musiał wtedy zabulić).

Na przyszłość cenna informacja. dzieki

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Po prostu pozostaje Ci wierzyć, że w ciągu tej 1,5h uda mu się wstrzelić możliwe w dobrą mapę. Ale i tak prędzej czy później (lepiej później) wrócisz do niego albo gdzie indziej po prostu wyjeżdżając z warsztatu nie jesteś w stanie ocenić czy lpg jest ustawione dobrze. Odjedzie dobrze i może nawet będziesz zadowolony jak tylko ustawienie będzie na poziomie powiedzmy ..... 20% czyli autokalibracja + jedna korekta z krótkiej przejażdżki. Ale do 100% to jeszcze daleko a 100% tylko gwarantuje Ci, że nie będziesz miał problemów aż do momentu jak coś padnie (czyli czasami przez wiele lat). W przeciwnym razie jest duże ryzyko, że będziesz miał problemy. Mniejsze lub większe. Możesz je odczuć po paru dniach, czasami miesiącach. Czasami nic nie poczujesz a zawory będzie nadpalać po prostu wyznacznikiem dobrej i sprawnej (bezproblemowej) instalacji nie jest że "dobrze jedzie" tylko masa czynników, które się prędzej czy później skumulują i odbiją na eksploatacji. Dlatego lpg to takie zło przez wielu wytykane. Bo po prostu to nie jest dobrze robione.
    Kupno auta bez lpg i montaż jest jeszcze dobrym rozwiązaniem bo przeciętny szanujący się zakład nie założy sobie miny lub nie zrobi lipy żeby potem za darmochę na gwarancji poprawiać (choć i tu są wyjątki). Ale rynek wtórny to katastrofa. Niemal nikomu nie zależy na zrobieniu dobrze bo już nie wrócisz robią fuszerę bo i tak będziesz płacił za każdym razem.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6 240KM '04r & Mazda5 CR 2.0 143KM '06r

Domyślnie

Nawiązując do dyskusji na temat taniegofiata i jego cen, jest w jego przypadku konkretna zaleta - zamawiając masz pewność, że dany element otrzymasz i ma części u siebie a nie że zamawiasz i się potem bujasz kilka dni z rozgrzebanym autem... Drążki zbieżności. jacek-lodz, Allegro, Ruville 175zł sztuka. No to zamawiam elegancko razem z bananami. Dzień później telefon "przepraszam, dostawca się pomylił, nie mamy"... Dobra ślij Pan same wahacze. Znalazłem na Iparts.pl, do wyboru albo Optimal za 173zł sztuka albo Ruville za 194zł. Zamówiłem te pierwsze dorzucając jeszcze olej i filtr do Mazdy aby mieć darmową wysyłkę hehe . No ale coś mnie tknęło i wziąłem za pobraniem (też za friko). Dzień później telefon "dostawca się pomylił, nie ma i nie wiadomo kiedy będą, ani jednych ani drugich"... Nie wysyłaj Pan nic. No ale myślałem, że chociaż będą na tyle kompetentni aby zaktualizować to na stronie. A gdzie tam, oba nadal wiszą jako dostępne (codziennie sobie klikam z ciekawości i od środy status się nie zmienił). Trochę żenujące. No i drążki zamówiłem u taniego razem z belką, zestawem do Q2 i sprzęgłem ale już za 250 sztuka... No ale lepsze 250zł dostępne jak 175zł "dostępne". W ogóle ten element też zaczyna się kończyć, tanifiat miał dwie ostatnie sztuki przynajmniej na chwilę obecną.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 16-04-2019 o 19:42
    Suzuki Swift MK4 GLX 1.0 53KM '99r (05.2012 - 05.2014)
    Suzuki Swift MK4 GLX 1.3 68KM '99r (05.2014 - 09.2016)
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 240KM '04r (09.2016)
    Mitsubishi Colt CJ0 1.3 75KM '00r (01.2018 - 08.2018)
    Mazda5 CR 2.0 143KM '06r (05.2018)