Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Jakie amortyzatory Bilstein B6 czy B8 ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa, Poland, Poland
    Auto
    166 2.4 JTD
    Postów
    4

    Domyślnie Jakie amortyzatory Bilstein B6 czy B8 ?

    Witam.
    Stoję przed faktem wymiany amortyzatorów, sprężyn, wahaczy itp.
    Zastanawiam się czy zastosować bilstein B6 z oryginalnymi sprężynami czy pokusić się o B8 z krótszymi sprężynami o 3 cm (eibach)
    Ma ktoś z was taki zestaw, coś słyszał o nim ? Zastanawiam się czy nie będzie zbyt dużej "gleby" jak na nasze drogi.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzierżan Zobacz post
    Witam.
    Stoję przed faktem wymiany amortyzatorów, sprężyn, wahaczy itp.
    Zastanawiam się czy zastosować bilstein B6 z oryginalnymi sprężynami czy pokusić się o B8 z krótszymi sprężynami o 3 cm (eibach)
    Ma ktoś z was taki zestaw, coś słyszał o nim ? Zastanawiam się czy nie będzie zbyt dużej "gleby" jak na nasze drogi.
    Ja zastosowałem B6, są i tak znacznie "sztywniejsze" od seryjnych.To tych amortyzatorów musiałem zastosować sprężyny obniżone - 30, gdyż na zwykłych samochód stał za wysoko.
    To wynika z innych wysokości mocowania tależyka na sprężynę. Z tyłu pozostawiłem sprężyny fabryczne.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Z tyłu pozostawiłem sprężyny fabryczne.
    ja bym sie nie bawil w takie eksperymenty...
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    ja bym sie nie bawil w takie eksperymenty...
    Nic dobrego z tego nie wyniknie.

    Poza tym B6 jest dedykowany do seryjnych sprężyn a B8 musi mieć krótsze (około 30 mm) z racji jego charakterystyki i długości skoku. W V6 mam zestaw B8 (plus 30 mm niżej) i nie odczuwam dyskomfortu żadnego. (Opony 215/45/17)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    jak masz niższe twardsze sprężyny to tylko B8
    na B6 będziesz miał podskakującą żabkę
    jak jeździłeś kiedyś w sporcie albo nawet miejsko ale sztywno i masz o tym pojęcie to z B6 nie będziesz zadowolony
    B6 to taki setup dla przepraszam nie chcę nikogo urazić domorosłych ścigantów trochę poczują sztywniejszą charakterystykę i cieszą się że mają sportówkę
    a faktycznie przy ostrzejszej jeździe okazuje się że mimo zwiększonej sztywności amor niewystarczająco wybiera krótkie nierówności i auto zaczyna podskakiwać na sprężynach
    natomiast przy dużych prędkościach i poprzecznych nierównościach - uskokach potrafi autem zabujać co w ocenie kogoś kto jeździł trochę w sporcie dyskwalifikuje te amory zupełnie.

    ja od auta oczekuję sztywności pewności prowadzenia i reakcji na moje polecenia i możliwości odczytywania nawierzchni z sygnałów płynących z między innymi zawiasu ... posiadam regulowane KONI SPORT i nie wahałbym się ani trochę i wkładałbym B8

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Hmmm... skoro pojawił się ten temat, to i ja mam pytanie odnośnie swojej 3.2 V6 TI.

    Podobno 3.2 V6 a wersja TI (nie wiem czy również inne silniki niż 3.2) mają inne zawieszenie - ktoś wie jakie?
    Czy jest jakiś portal / program, w którym są informacje o częściach idących na pierwszy montaż? Rozumiem, że jest eper, ale tam są tylko nr części, ale nic o producencie (całkiem zrozumiałe).
    No i jeszcze jedno pytanie: jak sprawdzić (w którym miejscu, najlepiej bez demontażu ) na sprężynach, amorkach, kto je wyprodukował? Nr części (jeżeli część jest od nowości) to można odczytać, ale czy i producent się znajdzie?
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    do Ti sa inne sprezyny troche krotsze tak mowia w ASO niz w pozostalych wersjach 166, reszta ta sama na amortyzatorze po 2000r jest napis magneti marelli
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 07-08-2012 o 20:06
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świętokrzyskie, Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 200KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Koledzy nie chce zakładać nowego tematu i tylko zapytam jak rozpoznać że ma się obniżone zawieszenie? bo nie ma praktycznie krawężników o które by alfa nie zahaczyła
    Może ktoś pod ile ma od zderzaka do asfaltu ? albo prześwit miedzy kołem a nadkolem?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    sprężyny sportowe seryjne mają inny numer katalogowy ... są krótsze i trochę twardsze ... amortyzatory seryjne pod nie też są pod innym numerem i też są troszkę inne w twardości ale generalnie jeśli mówimy o serii to są niuanse ... oczywiście widać że auto jest niższe ale ze sportową charakterystyką znaną z amorów KONI SPORT czy B8 nie ma nic wspólnego ... jest oczywiście sztywniej ale to nie jest sportówka :-)


    jak sprawdzić czy mamy sprężyny seryjne czy sportowe ? Po co to sprawdzać ... jak auto siedzi na glebie nie trzyma kątów i trze michą czy zderzakiem o małe wybrzuszenia na drodze to nie jest to sportowe zawieszenie tylko padnięte zawieszenie co bardzo często dotyka seryjne sprężyny w naszych 166 ... sam swoją pierwszą kupiłem pod hasłem sportowe zawieszenie ale od razu wiedziałem że jest do wymiany najzwyczajniej a nie żadne sportowe ... na obniżonym zawieszeniu seryjnym czyli tzw seryjnym sportowym przy feldze 17cali między kołem a rantem błotnika jest mniej więcej 4-5cm przestrzeni ...
    w wersji normalnej jest 6-7cm
    a większość wyjeżdzonych widzianych belli tyle opony wozi w puklach a przód jest niemalże na równo ... tak to wygląda realnie

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS/Fiat Bravo 08r. 1.9 150KM Sport
    Postów
    146

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat.Otóż jeździłem na B8 i sprężynach Noviteca 147 1 VA lecz przesiadłem się na zwykłe B4.Czy ktoś orientuje się w jakiej cenie chodzą sprężyny Noviteca?Bo szkoda żeby leżały w domu ale nie chciałbym też puścić je za bezcen.

Podobne wątki

  1. Amortyzatory tył - Bilstein B4
    Utworzone przez Johny3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 11:17
  2. Amortyzatory Bilstein
    Utworzone przez Coen w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 20:39
  3. Amortyzatory bilstein B6
    Utworzone przez szwaja91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 22:09
  4. [GTV] Jakie amortyzatory? Muszą być twardsze od seryjnych i tańsze od Bilstein B6
    Utworzone przez Bigi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 11:42
  5. Sportowe amortyzatory - SuperSport czy Bilstein?
    Utworzone przez Marcino w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 12:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory