Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Nowa Alfa -nowe problemy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie Nowa Alfa -nowe problemy

    Witam kupilem wczoraj Alfae 166 3.o -cuuudoo-ale oczywiscie czeka mnie teraz troche pracy i wydatków.Pierwszy i zasadniczy problem-jest wyciek oleju chyba z wału leje sie na rozrząd .Pytanie miał ktoś taki wyciek jakie koszty wymiany ,czy trzeba wyjmować silnik?druga sprawa chyba juz zdiagnozowałem w drodze powrotnej jakoś zaczeła dziwnie pracować,ale padła chyba jedna z cewek,no i standardowo z przodu coś lekko popukukje i skrzypi z prawej strony,nie dzialaja el.lusterka i nie zapala sie swiatło jak sie otwiera drzwi.Narazie to tyle pewn ie jeszcze cos wyskoczy to napisze.....czekam na info...dzieki
    AAAA....i jakie świece najlepsze do tego motoru??
    Ostatnio edytowane przez bartekalfa166 ; 12-08-2012 o 21:12

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    to pochwal się ileś zapłacił za to cudo ? po tym co piszesz ładna garść kopiejek będzie potrzebna żeby to auto śmigało jak trzeba. Jeśli chodzi o wyciek to rozrząd do zrzucenia i uszczelniacz do wymiany. Sa tu osoby która same wymieniają rozrząd w 3.0 V6 ( przydałyby sie blokady ) wiec jak już będziesz miał wszystko na wierzchu to wymiana uszczelniacza na wałku nie powinno byc problemem ale nie robiłem tego więc może wypowie sie ktoś kto to już robił. CO do zawiasu to nie rozdrabniaj sie ...... kup komplet wahacze góra dół końcówki drążków itd itp z TRW i masz spokój na wiele wiele km. Co do lusterek to najpierw bezpieczniki a później spr napięcie w kostce w drzwiach i następnie w lusterku. Jak jest napięcie w kostce przy lusterku tzn ze lusterka masz chyba kaput.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Wymien odrazu nagrzewnice - Heater matrix to sie nazywa. Nie wiem czy masz automata ale akurat sterownik jest pod nagrzewnica, jak pocieknie to masz powazny problem. Wiele osob wsadza sterownik w woreczek foliowy zeby nie bylo niespodzianki.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    skrzynia była wymieniana w zeszłym roku i sterownik tez.Nagrzewnica też ,wiec troche odpada.Włoże jakies zdjecia niebawem.pojechałem do wawy po czarną 2.5 wróciłem grafitową 3.0 .

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    cieszymy się z nowego właściciela Belli . światło wewnątrz -sprawdź na podsufitówce może masz przełączniki tak ustawione, żeby się nie zapalało

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja polecam zakup 4paka piwa i przeszukiwanie forum w celu uzyskania odpowiedzi. Za bardzo nie licz ze w jednym poscie w jeden dzien ktoś Ci hurtem te problemy rozwiąze Każdy by tak chciał . witamy w klubie 166.
    [C

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    aleeee sie narobiło...szlag.....
    mam chyba jakiś wiekszy problem ze skrzynią biegów.zachciało mi sie myć silnik.chciałem ustalic miejsce wycieku oleju,,a zalałem coś od skrzyni i nie moge ruszyc z miejsca .lewarek jest w pozycji P a na desce wyswietla D i dupa......podłaczyłem kompa był bład p704 ....i co???? Laweta???

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Odłącz akumulator i wysusz dokładnie pozycjoner, może się robić zwarcie na wtyczce. Raczej nic innego, a jak pojedziesz z tym do serwisu to wiadomo...
    Ten błąd to był w skrzyni?? Tu masz taki ogólny dekoder błędów obd2: https://www.obd2.pl/dekoder.php
    Attached Files Attached Files

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    udało mi sie połączyć z ECU pokazuje błąd p0704 .
    Obwód wejściowy przełącznika sprzęgła - usterka

    i co dalej????

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekalfa166 Zobacz post
    Witam kupilem wczoraj Alfae 166 3.o -cuuudoo-ale oczywiscie czeka mnie teraz troche pracy i wydatków.Pierwszy i zasadniczy problem-jest wyciek oleju chyba z wału leje sie na rozrząd .Pytanie miał ktoś taki wyciek jakie koszty wymiany ,czy trzeba wyjmować silnik?druga sprawa chyba juz zdiagnozowałem w drodze powrotnej jakoś zaczeła dziwnie pracować,ale padła chyba jedna z cewek,no i standardowo z przodu coś lekko popukukje i skrzypi z prawej strony,nie dzialaja el.lusterka i nie zapala sie swiatło jak sie otwiera drzwi.Narazie to tyle pewn ie jeszcze cos wyskoczy to napisze.....czekam na info...dzieki
    AAAA....i jakie świece najlepsze do tego motoru??
    Miałem podobnie do Ciebie i ... mam do dzisiaj. Zrobione były uszczelniacze wałków rozrządu i uszczelniacz wału z prawej strony. Jeszcze wtedy sam tego nie chciałem robić, ale teraz jak coś się dzieje, robię sam. Teraz leci mi niewiadomo skąd, uszczelniacze suche, głowica sucha, wał suchy, a olej się pojawia i to wcale nie mało na bloku z prawej strony. Teraz nie mam czasu, ale będę szukał, więc polecam uzbroić się w cierpliwość i przygotować trochę gotówki. Ogólnie reszta u mnie już okej, więc da się wyprowadzić to auto na prostą. Powodzenia.

Podobne wątki

  1. [156] Nowa sztuka nowe pytania
    Utworzone przez Jaszczur w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 23:32
  2. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 22:50
  3. Nowa Alfa, nowe (jak narazie małe) problemy...
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 07:17
  4. Nowa twarz, nowe oczy...
    Utworzone przez Sysio166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory