Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Stukanie z prawej strony silnika przy skręceniu kół.

  1. #1
    Romuald
    Gość

    Domyślnie Stukanie z prawej strony silnika przy skręceniu kół.

    Witam,
    Ostatnio zauważyłem stukanie z prawej strony silnika przy skręceniu kół na postoju. Teraz nawet bez skrętu kół słychać stukanie. A podczas skręcenia do oporu kół stukanie się nasila do bardzo głośnego.

    Proszę o poradę.

    Pozdrawiam, Romuald

  2. #2
    bmcmateusz
    Gość

    Domyślnie

    Ja obstawiam przegub

    Diagnoza: skręcić i agresywniej przyśpieszyć stukanie powinna być głośniejsze.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Czytaj uważnie,kolega pisze, że to na postoju. Coś masz nie tak z pompą wspomagania, może Wałek się w jakiś sposób skrzywił albo w środku coś rozleciało

  4. #4
    Romuald
    Gość

    Domyślnie

    Myslałem ze to koło pasowe te na wale korbowym,ale pewny nie jestem,czy ono tez moze tak stukac?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kolego winien jest napinacz paska wielorowkowego, Proponuje zdjac koło zdjac nadkole i jedna osoba skreca max koła w lewo czy tamn prawo i zerknij na napinacz. Miałęm podobnie u siebie( napinacz z 2004 roku wiec poprzedni wlasciciel wymieniał) i tez obstawiałęm pompe wspom ale okazało sie ze te dzwieki generuje nieświeży juz napinacz. Ja go wykreciłęm i Troszke oczysciłęm itp, i nawet sie uciszył, ale wymiana na nowy wchodzi w gre w moim przypadku a to kosztuje- ponad 300 zeta wiec narazie co jakis czas sobie go dogladam. Podokrecaj śryby tego napinacza porzadnie to powinno byc ok. Najlepiej go zdemontuj- to bardzo proste trzeba tylko zdjac kolo pasowe ktore sie na 6 srubach tylko trzyma rozbierz go na czesci pierwsze i przesmaruj dobrze miejsce w ktorym sie on"zgina" w czasie pracy. Sruba imbusowa tam przechodzi- nie jestem mechanikiem i nie wiem jak ta czesc sie nazywa
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 28-08-2012 o 22:32
    [C

  6. #6
    Romuald
    Gość

    Domyślnie

    chyba doszłem do przyczyny stuków,koło pasowe do wymiany,cała guma popekana, na innych czesciach luzu nie widac,

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Napinacz powinien łądnie równo pracowac bez jakichś skoków nerwowych góra-dół jak tak jest to jest ok- on powinien tłumić drgania i łądnie równo pracować.
    Skoro guma na kole popękana to może to byc przyczyna nie mówiąc że to koło może Ci paść w trasie o wtedy ZONK. Wiec keoiej zapobiegać niz leczyć..Jak zdejmiesz koło pasowe to zerknij sobei na napinacz- kosztowac Cie to będzie 10 minut roboty.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 29-08-2012 o 21:46
    [C

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, koło pasowe miało chyba lewy gwint, swoje o mały włos bym przekręcił, zanim się zorientowałem.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    W dieslu jest normalny gwint. Dokrecasz zgodnie z ruchem wskazówek zegara...Moze w V jest jakos inaczej.
    [C

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dźwięk z komory silnika z prawej strony
    Utworzone przez kalma w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-06-2017, 08:54
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 11:50
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 15:26
  4. Dziwne stukniecie przy ruszaniu z prawej strony
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:19
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory