Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: sprezyny przod AR 166

  1. #1
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie sprezyny przod AR 166

    Witajcie.
    Mam pytanie do tych bardziej obeznanych z tematem i technicznymi informacjami (zapewne). Kwestia dotyczy sprezyn zawieszenia przedniego w AR 166 2.4 JTD - jaka ich dlugosc/wysokosc ?? Gdzie mozna dostac tzw. heavy duty - utwardzone sprezyny do tej Alfy i nie obnizane, tylko wrecz przeciwnie. Chcialbym albo odrobine podniesc przod auta albo utwardzic (bo na fabrycznym zawieszeniu to strasznie miekkie i przy drogach jakie sa w mojej wspanialej okolicy, nie chcialbym uwalic miski olejowej, co wielce prawdopodobne przy tym jak nisko wisi i jak pracuje seryjna zawiecha) albo jedno i drugie . Czy polecacie jakies inne rozwiazanie na utwardzenie tego przodu... czy wersje benzynowe tego modelu maja te same podzespoly i sa rownie miekkie?? czy moze twardsze sprezyny?... Nie chcialbym sie pakowac w jakies ekstrema tuningowe stad szukam rozwiazania juz przewidzianego do AR 166, tylko zeby posluzyc sie moze jakims SWAPem ??
    Jakies tips / hints z Waszej strony?? bede wdzieczny... pozdro Alfisti

  2. #2
    andy13
    Gość

    Domyślnie

    Co prawda ja miałem, to samo ale w 156 2,4JTD. Mechanik poradził mi utwardzenie sprężyn, ale niestety, to nie działa (samochód zaczął skakać). Myślę, że pora na wymianę sprężyn. Ja przez dłuższy czas szukałem zamienników, a w efekcie skończyło się na oryginałach z ASO (250PLN sztuka). W komplecie z nowymi amortyzatorami mam nowy samochód :).
    W moim przypadku do 2,4JTD z klimą był jeden określony typ sprężyn. (przy różnych zamiennikach z reguły nie było rozgraniczenia). Poza tym zamienniki wcale nie były tańsze, a czasem nawet droższe.
    Ważna sprawa, to stan amorów. Jeżeli są już na wykończeniu, to nowe sprężyny wiele nie pomogą.
    Ja po wymianie kompletu zapomniałem o szorowaniu miską po asfalcie i opon o nadkola.
    (to nie jest reklama ! polecam amory KAYABA ze strony www.amorki.com - cena nie do pobicia w żadnej hurtowni, którą znalazłem).

Podobne wątki

  1. [crosswagon] sprezyny przod
    Utworzone przez mrq w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 19:58
  2. Sprezyny przod 156 (sportpack?)
    Utworzone przez Krolik w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 09:56
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 20:02
  4. sprezyny przod AR 166 2.4 JTD
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory