Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Rewolucja w ICS ??????? Nawigacja, tv, dvbt dvd ??????

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie Rewolucja w ICS ??????? Nawigacja, tv, dvbt dvd ??????

    Siemano. Znalazłem na forum lancii pewną ciekawostkę. Otóż w Lanciach Thesis występuje płytka Plug&play która umożliwia wiele funkcji w komputerze pokładowym. Sam posiadam Lancie Thesis i muszę powiedzieć że niewiele się on różni od ICS w 166. To samo menu audio. Inna szata graficzna ale funkcje te same. Poniżej podaje linki do tematów. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć gdzie się zamawia te płytki i kto je robi. Może komuś uda się przetrzepać tamto forum w celu uzyskania większej ilości informacji.

    http://www.forum.lanciapolska.org/vi...hp?f=9&t=55739 tutaj ktoś sprzedaje taką płytkę.
    http://www.forum.lanciapolska.org/vi...?f=140&t=55048 tutaj kilka informacji o tej płytce

    - - - Updated - - -

    Dokopałem się że takie modyfikacje robi firma http://www.martos.com.pl/

    Z tego co przeczytałem to są oni w stanie robić takie rzeczy. Może i z naszymi ICSami by coś podziałali. Cena za coś takiego jest zależna od ilości chętnych. Na lancia forum znalazło sie około 20 osób i płacili chyba po 500zł. Myślę że kwota nie jest wygórowana

  2. #2
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawie ciekawie Ale... znając życie ze 166tką tak łatwo nie będzie ;p

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie

    Misiek213 w lanci jest chyba bardzo podobnie. U nas też wszystko na sygnale rgb plus csynch.

    http://www.lanciaklub.pl/forum/viewt...49341&start=10 Tutaj kolega jederk chyba wszystko zapoczątkował. Rozmawiał z tą firmą i stworzyli dodatkowe urządzenie do Thesisa w oparciu na już ich gotowy produkt. Tylko go zaadoptowali. Myślę że z naszymi Bellami było by podobnie.

  4. #4
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Można by spróbowac pociągnąc temat dalej... Tylko że w ICSie w thesis jest chyba fabrycznie możliwośc dołożenia tunera tv prawda? A w ICSie AR już chyba nie...

    Choc gdzieś słyszałem (ale nie biorę odpowiedzialności za tą informację) że na ICSy w poliftowych 166tkach są mapy polskie, prawda to?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie

    Jest w Thesisie TV seryjnie. Ale niestety nie łapie dzwięku w polskich stacjach. Płytka sprzedawana przez martos jest tak jakby przejściówką do możliwości podłączenia normalnego Tunera DVBT, Nawigacji, kamery cofania.

    Martos jest w stanie także skonstrułować ekran dotykowy kompatybilny z tą dodatkową płytką. CIekawe Ciekawe Mam nadzieję że temat się rozwinie

  6. #6
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    500pln? To ja się pierwszy zapisuję na listę

    Dotyk w 10cio letniej alfie haha, mój wój posiadacz audi a6 z 2005 roku się wścieknie...

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Z tego co tam widzę to jest tam inny wyświetlacz 7" (większy) a do naszego chyba 4,3" jak do tej pory nie znaleziono panelu dotykowego, jak byłby panel dotykowy to już jest pomysł w innym temacie.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Znam ten temat i poza informacją że jest firma która może się tym zająć nic nam się nie przyda. Thesis z tego co wiem ma zupełnie inny system. To że jest parę rzeczy podobnych nic na + nie działa.
    Jeżeli chodzi o funkcjonalność to bym polemizował czy to taka rewelacja..... Kupując samą płytkę musimy kobznąć pięć stówek. Za co? Za zwykły konwerter bo czego do niego nie podłączymy to i tak nie mamy sterowania. To po co mi to? Skoro wszystkie tunery dvbt mają wyjście scart czyli bez problemu do ICSa podłączamy. DVD też takie znajdziemy spokojnie. Navi odpada bo bez dotyku to nam psu na budę. To po co jeszcze???
    Jeżeli chcemy mieć jednak dotyk to musimy w sumie już 1800zł wybulić. To już kupa kasy. Może nie dla thesis ale starej 166 to za dużo.
    Poza tym mamy inny ekran i już może nie być tak tanio (o ile 1800zł to dla kogoś tanio).
    Moim zdaniem to się mija z celem. Za dużo kasy za zbyt małą funkcjonalność. Jeszcze gdyby ten dotyk z navi był mniej więcej za 500zł to jeszcze do zaakceptowania.
    A tak? Moim zdaniem lipa.
    Zamiast wywalać dwa klocki to ja za tyle albo mniej kasy uruchomię produkcję takiej navi/dvd/mp3 5" i jeszcze z opcją kamery cofania jak ja mam. Kompletnie wraz ze schowkiem do zamocowania. Plug&play z instrukcją

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    i jeszcze z opcją kamery cofania jak ja mam. Kompletnie wraz ze schowkiem do zamocowania.

    Masz kamerkę cofania w ICSie?
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie w ICSie bo moim zdaniem jak nie masz dotykowego panela to za wiele nie zwojujesz. Dlatego zrobiłem takie coś:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...e_schowka.html
    Ja nie mam kamerki ale nie ma najmniejszego problemu żeby ją tam podłączyć. Jak widzę że ludzie chcą wyłożyć dwa kafle za te gadgety na 4,3" ICSie (co i tak się nie uda bo takiej matrycy nie można dostać) to ja za mniej mogę uruchomić produkcję swojego pomysłu. Będzie gotowy schowek do przekręcenia i podłączenia.

Podobne wątki

  1. [159] Nawigacja
    Utworzone przez Kamil8 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 20:49
  2. [159] Nawigacja
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 14:53
  3. [159] nawigacja
    Utworzone przez tomekleczycki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory