Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Turbo dziura? 166 2.4 175 km

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie Turbo dziura? 166 2.4 175 km

    Witam poraz kolejny, nadal borykam się z problemem w swojej Alfie, po zakupie było zalane Bio Paliwo okazało się że nie miało nic wspólnego z awarią w motorze, problem jest taki: Auto nie zbiera się dobrze np z biegu 2-3 od dołu nie wiem może tak powinno być ze przy 1500 obr. na biegu 2-3 nie mówiąc o wyższych auto zbiera sie jak na jutro ale nie to jest problemem... Główny problem tkwi w tzw. Turbo dziurze? przynajmniej taka jest moja diagnoza może i głupia ale taka jest. Auto powyżej 1500 obr. zaczyna sie fajnie zbierać na biegu 1-2-3 nie widać by był jakis spadek mocy ale na biegu 4-5-6 niestety widać jak tylko samochód osiągnie 2000 obr. zaczyna sie spadek mocy ma takie jak by dziury raz ciagnie raz nie i tak jest do 2500 obr. minie 2500 znowu gniecie w fotel... chociaż odczówam że nawet wtedy jest coś nie tak. Nikt nie wiem co jest grane sprawdziłem węże i pompke od turba niby ok, dzwoniłem do znajomego od Diesli powiedział żebym zaślepił EGR, zaślepiłem... dalej to samo. Na początku myslałem że to wtryski bo pierwsze dwa mają dodatnią korektę 1.40 i 0.75 a trzy pozostałem ujemną. Dodam jeszcze że auto dymi na czarno nawet jak delikatnie rusze to strasznie kopci... Ja już trace chęci nie wiem co robić a kasy też nie produkuje. Bardzo was prosze o jakieś rady...

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    a jak wyglądają wartości doładowania zamierzone i faktyczne? bo piszesz o korektach wtrysków więc fesa masz. I bardziej bym się przyjżał własnie tym wężykom od overboostu bo to że niby są ok to może być niewystarczająco. Chcesz sprawdzić wtryski ,zrób test przelewowy,ja tez miałem takie głupoty na korektach w fesie a auto smigało elegancko.
    A egr jak? ma prawidłowe wartości? To że zaślepiłeś to nieznaczy że nie ma już wpływu na pracę silnika,bo przecież zaslepiłes tylko częściowo.Jakie wogóle błędy masz
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 06-11-2012 o 14:06

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Po oglądaj sobie na youtube jak '' idą '' takie same Alfy Romeo..

    Wtryskiwacze powinny mieć wartości referencyjne pytanie czy faktycznie je mają?

    Zawór ciśnienia doładowania ?

    Turbina w sensie zmienna geometria łopatek.

    Ewentualna wizyta u specjalisty z jakimiś pieniędzmi..( Pan Skulich,Pan Wilusz )

    www.turbonaprawa.pl (zadzwoń,porozmawiaj..)

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałsnk Zobacz post
    Po oglądaj sobie na youtube jak '' idą '' takie same Alfy Romeo..

    Wtryskiwacze powinny mieć wartości referencyjne pytanie czy faktycznie je mają?

    Zawór ciśnienia doładowania ?

    Turbina w sensie zmienna geometria łopatek.

    Ewentualna wizyta u specjalisty z jakimiś pieniędzmi..( Pan Skulich,Pan Wilusz )

    www.turbonaprawa.pl (zadzwoń,porozmawiaj..)
    Zadzwoniłem, porozmawiałem. Facet stwierdził że albo turbo cyzli zmienna geometria łopatek albo wtryski, bo może dostawać za dużą dawke paliwa jeżeli mam w tym przypadku dodatnia korektę. Powiedział też żebym poszperał przy weżach od turba czy którys nie jest pęknięty albo złapał za wał i poruszyła czy nie ma dużych luzów. Czy macie jeszcze jakieś pomysły? od czego zacząć? Co sprawdzić?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Zacznij od tego co najtańsze sprawdź to co Ci powiedział Pan Specjalista :

    *Gdy nie przyniesie to oczekiwań :
    -trzeba będzie ponieść wydatki ; nowy olej silnikowy,filtr powietrza,zapytać się faceta czy po robocie nie pytaj się czy wie,ale jakoś delikatnie,że np. byłeś u takiego z kolegą i jak mu turbo robili to nie pozostawili na wolnych obrotach przez kilka minut i nie zmieniali oleju po robocie powinien połknąć taki haczyk i odpowiedzieć,że zrobi to co mówisz bo się na tym zna jeżeli zwątpi to warto zachować czujność bo jaki sens ma zalewać starym olejem turbo '' po '' robocie.

    -wtryskiwacze to bym zostawił na później,ale też bez jakiejś fachowej diagnostyki by się nie obeszło.

    Póki co to tyle ode mnie np. zobaczymy co reszta powie i jak Ci idzie warto ten temat doprowadzić do skutku,aby potem nikt nie zakładał podobnego mając tutaj pewną odpowiedź.

    ps aha jeżeli jedno i drugie do roboty to filtr paliwa bym dał skoro wtryski by dostały drugie życie.
    Ostatnio edytowane przez michałsnk ; 06-11-2012 o 17:19

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałsnk Zobacz post
    Zacznij od tego co najtańsze sprawdź to co Ci powiedział Pan Specjalista :

    *Gdy nie przyniesie to oczekiwań :
    -trzeba będzie ponieść wydatki ; nowy olej silnikowy,filtr powietrza,zapytać się faceta czy po robocie nie pytaj się czy wie,ale jakoś delikatnie,że np. byłeś u takiego z kolegą i jak mu turbo robili to nie pozostawili na wolnych obrotach przez kilka minut i nie zmieniali oleju po robocie powinien połknąć taki haczyk i odpowiedzieć,że zrobi to co mówisz bo się na tym zna jeżeli zwątpi to warto zachować czujność bo jaki sens ma zalewać starym olejem turbo '' po '' robocie.

    -wtryskiwacze to bym zostawił na później,ale też bez jakiejś fachowej diagnostyki by się nie obeszło.

    Póki co to tyle ode mnie np. zobaczymy co reszta powie i jak Ci idzie warto ten temat doprowadzić do skutku,aby potem nikt nie zakładał podobnego mając tutaj pewną odpowiedź.

    ps aha jeżeli jedno i drugie do roboty to filtr paliwa bym dał skoro wtryski by dostały drugie życie.
    Przyjemność Turbo - Regeneracja - 650 zł
    Przyjemność Wtryski 300 zł

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Technologia tak ma tanieje,ale jak Ci się nie pali do wydatków zobacz te rzeczy ostatecznie napraw auto.

    ps dodam tylko,że to jest CH nie pieniądze w stosunku do takiego silnika jeszcze 3 lata temu ...sytuacja była zupełnie inna..

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Może zanim zaczniesz wydawać kolejne pieniądze wrzuć tu logi z z parametrami: obroty, docelowa masa powietrza, zmierzona masa powietrza oraz drugi log: obroty, ciśnienie doładowania docelowe, ciśnienie doładowania zmierzone. Dwa logi dlatego , bo jak to zrobisz na jednym wykresie, to będą zbyt duże czasy próbkowania. Pomiar na 3 biegu od niskich obrotów do odcięcia.
    Jak to wrzucisz to wiele powinno się wyjaśnić.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Może zanim zaczniesz wydawać kolejne pieniądze wrzuć tu logi z z parametrami: obroty, docelowa masa powietrza, zmierzona masa powietrza oraz drugi log: obroty, ciśnienie doładowania docelowe, ciśnienie doładowania zmierzone. Dwa logi dlatego , bo jak to zrobisz na jednym wykresie, to będą zbyt duże czasy próbkowania. Pomiar na 3 biegu od niskich obrotów do odcięcia.
    Jak to wrzucisz to wiele powinno się wyjaśnić.
    Rozmawiałem juz ze znajomym i w przyszłym tygodniu zrobie logi

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie

    i jak udało ci się zlokalizowac problem (sam mam podobny po regeneracji turgo i wtrysków )

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Turbo dziura przy 5 i 6 biegu
    Utworzone przez zenek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-12-2019, 21:19
  2. dziura turbo
    Utworzone przez janroz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 15:49
  3. Turbo dziura między 2,5 a 3tyś obr/min Alfa 156 105PS
    Utworzone przez adi8krk7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 10:08
  4. Turbo dziura jakby większa .......:(
    Utworzone przez cezary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 10:21
  5. Turbo dziura od 2600 do 2800 orb/min
    Utworzone przez kolos22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory