Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90

Temat: Alfa 166 2.0v6 TB Spalanie, lambda, swiece i przerywanie

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    w czasie testu dynamicznego nie zapisal mi fes loga, bo niechcaco brat wszedl w parametry , ale przy butowaniu sonda pokazala 604 kg i 4.54 v przy niedaleko czerwonego pola na obrotku.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    wrocław/radomsko
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 i.e. boxer 1995 / alfa romeo 166 2.0 V6 TB Super 1999
    Postów
    31

    Domyślnie

    Kolego kis79 daj znać jak poszło Ci z problemami alfy bo moją trapią podobne, tzn nie chce trzymać czasami wolnych obrotów i zaczyna pracować na poziomie ok. 500. Po wymianie świec na nowe poprawiło się i jest tak tylko na zimnym silniku ale za to obroty po zdjęciu nogi z gazu zostają na poziomie ok.1000. W trakcie przyspieszania przy mocnym bucie do 3 tys nic się nie dzieje a potem to kierownicy nie idzie utrzymać, a czasem wszystko jest ok. Kiedyś wymieniałem odmę razem z filtrem cały zestaw bo wtedy tez gubiła obroty, od tamtego czasu ok3-4 miechy nic się nie działo. Narazie chcę posprawdzać we własnym zakresie a potem dopiero do mechanika.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    witam, ja niestety nie doszedlem jeszcze co moja boli, wstawilem loga ,ale nikt mi jeszcze nie napisal czy jest ok. U mnie nie ma buta powyzej 3 tys obrotow tylko mulenie, przerywanie i strzaly w wydech. Jak lekko dodaje gazu przyspiesza troche lepiej , a dopiero od okolo 5 tys obrotw zaczyna ciagnac bez przerywania. U ciebie winna moze byc przeplywka , lub elektryczna przepustnica. jaj jak wstawialem rozne przeplywki to na niekotrych ,ktore nie byly sprawane samochod na wolnych obrotach nie chcial chodzic, albo i nie reagowal na pedal gazu. Tragicznie kaprysne sa te v6 btw.

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jest właśnie urok V6TB. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy przed kupnem a sprzedający się cieszy że pozbył się problemu.
    Panowie współczuję. To nie jest łatwy silnik. Wiem coś o tym bo doprowadzenie mojej V6TB do bardzo dobrego stanu zajęło mi bardzo dużo czasu (jakiś rok). Następny właściciel już ma lekko i jest zadowolonym użytkownikiem V6TB. Miałem też różnej maści problemy jak Wy. Wymieniałem świece, przewody, regulowałem, uszczelniałem itd. I na dobrą sprawę czasami sam byłem zaskoczony efektami. Czasem pozytywnie czasem nie. Jednym słowem w tym silniku musi być wszystko na tip top bo inaczej dupa. I nie ma chyba reguły że jak szarpie to przepływka lub podobne zależności. Ma też różne upodobania. Mi np na oryginalnych championach nie chodziła. A na NGK jak złoto. Z kolei kolega musiał ustawić przerwę na elektrodzie 0,7 a mi latała bez problemu na 0,9. Po prostu kupiliście zaniedbany egzemplarz, może trefny.

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    zastanawiam sie jeszcze czy to nie cewka , kurcze samochod nie dymi raczej, mam filmik z przed kilku miechow - brat zrobil i wrzucal w youtuba i nietrafnie nazwal burnout, bo to bylo tylko szybsze ruszenie bez srt zalaczonego.http://www.youtube.com/watch?v=-doxf3zFKoU

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    I że niby co na tym filmie mamy zobaczyć?

    - - - Updated - - -

    Cewkę też warto sprawdzić. Podmienić dobrą.

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    no to ze nie puszcza dymku z wydechu , kurcze cewke moglbym podmienic ,tylko nie mam skad. Na allegro sa po okolo 200 - 300 zl, a jesli sie okaze ze to nie cewka , to kasa wyrzucona w bloto.

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    no to ze nie puszcza dymku z wydechu
    To zależy. U mnie ciągnęło lekko turbo więc nie dymił przy dodawaniu gazu w ogóle. Dopiero jak dłużej stał na wolnych obrotach albo z górki zjeżdżałem na biegu to dopiero dymił.

    Z cewką niestety gwarancji nie masz. Może się dogadasz z jakimś klubowiczem że odeślesz w razie nie będzie potrzebna. Tylko koszty wysyłki pokryjesz.

  9. #29
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Jak Ci auto nie jest wybitnie potrzebne... to w cenie 40pln mogę sprawdzić cewkę "na stole" - moja cewka okazała się uszkodzona - przebicia na środkowej części cewki... bodajże 4-6 cylinder. Cewkę wymieniłem - spalanie znacznie spadło moc wzrosła, ale do ideału jeszcze brakuje... Odeślę Ci na swój koszt już. Ale to przypadek jedno razowy i tylko ze względu że masz 2.0 v6 Tb... albo zapraszam do Kielc ...u siebie mam nową

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za propozycje, z checia skorzystam, lecz narazie jezdze samochodem na codzien i woze dziacko do przedszkola , wiec nie bardzo w ta aure chce mi sie na piechote smigac. Jak znajde jakis samochod zastepczy to sie odezwe napewno . Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Przerywanie gazu alfa 158
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 16:51
  2. Spalanie LPG a popsuta sonda lambda
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 11:20
  3. [146] Alfa Romeo 146 - przerywanie i strzelanie w kolektor.
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 00:17
  4. Po wymianie sondy lambda wysokie spalanie
    Utworzone przez Joeann w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 09:19
  5. alfa 147 swiece nie za tanie ?
    Utworzone przez mateomateo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 11:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory