Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Temat: Alfa 166 2.0v6 TB Spalanie, lambda, swiece i przerywanie

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie Alfa 166 2.0v6 TB Spalanie, lambda, swiece i przerywanie

    Witam, postanowiłem zmienić sondę lambda gdyz moje v6 pochłaniało olbrzymie ilości paliwa. Średnio komp pokazywał ponad 26 w mieszanym.A w chwilowym dochodził prawie do 30 litrów.
    Za 50 zl robiłem dwadzieścia pare km! Kupilem przez internet sonde MagnetiMarelli. Przyszla sonda powyzszej firmy z logo Golden Lodge. Po zainstalowaniu sondy spalanie w malym miescie ( srednia predkosc 20 km/h ) waha sie miedzy 11-13 litrow ,zas w trasie przy spokojnej jedzie ~ 100 km/h komp pokazywał od 7.7-8.5. czyli jestem zadowolony.
    Pozostaje kwestia szarpania ktorego nie moge sie pozbyc. Szarpanie wystepuje od 2 biegu do ostatniego po mocniejszym wciśnięciu gazu i trwa do okolo 4000 - 4500 obr , po czym juz samochod ciagnie w "miare" dobrze (w "miare", gdyz nie mam porownania do normalnego TB ).
    Tak czy siak zamierzam sprzedac samochod, gdyz moja polowa jest w ciazy i potrzebuje jakiegos kombi, lecz chcialbym przed sprzedaza pozbyc sie problemu z tym szarpaniem ,gdyz lubie jak wszystko w samochodzie gra , kupilem z szarpaniem i tak nie zamierzam sprzedac.
    Panowie czy to moze byc wina swiec? Mam wsadzone NGK BP6E i sa dosc nowe, maja pol roku i poprzedni wlasciciel je wsadzal. Wiem, że dla ludzi z podobnym problemem rozwiazaniem byly swiece Golden Lodge Hl25. gdzie je dostac?
    Druga sprawa mam od kolegi kilka przeplywek do testowania i najlepiej mi chodzi samochod na przeplywce z numerem wkladu konczacym sie na 040, a nie 030 jak w oryginale ( moze poprostu te co mam z 030 sa uszkodzone )
    Czy za szarpanie moze odpowiadac nie dajaca juz wystrczajacego cisnienia pompa paliwa? ( podobna sytuacje mialem w nissanie 200 sx , wallbro 255 rozwiazalo problem )
    Mam kabel do diagnostyki i fiatecuscan, lecz bez wiedzy nie bardzo wiem jakie powinny byc poprawne wartosci poszczegolnych elelmentow.
    Samochod nie dymi , czesto po tym przerywaniu gdy odpuszcze gaz przy otwartym okne slysze zawor upustowy.


    Jesli ktos borykal sie podobnym problemem w Tb prosze o porade, zreszta inne tez mile widziane. Pozdrawiam Sebastian

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Sprawdź wskazania przepływki. Często szarpanie jest objawem złego odczytu przepływu. Powinno być około 16 kg. Jeżeli chodzi o świece to kup takie jakie są dedykowane w instrukcji. Nie wiem kto Ci nagadał że powinny być te goldeny....... A i na ngk też super chodzi. Kolejną sprawą która ma wpływ to przewody WN. Pewnie już są do bani.... No i profilaktyka czyli sprawdzenie szczelności dolotu oraz węży podciśnienia overboosta. Można też sprawdzić overboosta czy dobrze reaguje na napięcie i dobrze przekierowuje. Zakładam że przewody dobrze podłączone.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    16 kg na biegu jalowym na nagrzanym silniku?
    Jak sprawdzic szczelnosc? Rozebrac caly dolot i ogladac rury? Kiedys mialem faktycznie w lybrze 2.4 jtd strzelona rure i nie bylo widac ,a doladowanie szlo w kosmos.
    Ze golden lodge wyczytalem na kilku forach.
    Co do wezy podscisnienia overbosta chodzi o te cienkie w plecionce? Zawor overboosta cyka przy sprawdzaniu Fesem. Zrobie zdjecie i zamieszcze jak sa podlaczone wezyki.
    Dzieki

    --------------------------------------------------------------------------- edit

    przeplywomierz pokazal 17-18kg

    rurki overboostu

    Ostatnio edytowane przez kis79 ; 10-11-2012 o 15:26

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    16 kg na biegu jalowym na nagrzanym silniku?
    Tak, bieg jałowy silnik nagrzany.
    Goldeny szły do gtv. Przeczytaj instrukcję 166.
    Dolot możesz pod niego podłączyć sprężarkę ale sam nie wiem jak niestety, rozkręcanie i skrupulatne sprawdzanie. Przewody overboosta to te idące z zaworu do turbiny. Sprawdź czy dobrze przekierowuje powietrze i jest szczelny.

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    Mam wsadzone NGK BP6E i sa dosc nowe, maja pol roku i poprzedni wlasciciel je wsadzal.
    wyjm i sprawdz przerwę.
    W polskich katalogach nie wiedzieć czemu podają przerwę 0,9mm a powinno być 0,7mm
    Umyj pożądnie przewody WN i fajki.
    Jak będziesz wyjmował nie używaj żadnych ostrych narzędzi tylko rączki /ja wspomagałem się dłuuuugim ampulem 7 jako zaczep/
    Te objawy co opisujesz wskazują na wypadanie zapłonu.
    Gdybyś dolot miał nieszczelny to przepływka pokazywała by na wolnych większe wartości niż 16/ gorący silnik/
    Sprawdz max obciażenie i powinno być 640
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    przerwe mam ustawiona na 0.7 , wyjmowalem wszystkie swiece i ustawialem. Przeplywka pokazuje wieksze wartosci niz 16 , pokazuje 17-18, czasem wiecej. ( na moje rozumowanie gdyby dolot bylby nieszczelny pokazywala by mniej, bo ciagnal byc gdzies za nia )

    max obciazenie sprawdzic czego? zasysanego powietrza? tj zrobic test drogowy z podpietym lapkiem i dac ognia tak?

    Po co myc przewody i fajki? i jak je myc?

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    wyjmowalem wszystkie swiece i ustawialem
    Kabli nie uszkodziłeś?
    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    max obciazenie sprawdzic czego? zasysanego powietrza? tj zrobic test drogowy z podpietym lapkiem i dac ognia tak?
    tak
    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    Po co myc przewody i fajki? i jak je myc?
    Aby były czyste
    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    17-18, czasem wiecej. ( na moje rozumowanie gdyby dolot bylby nieszczelny pokazywala by mniej, bo ciagnal byc gdzies za nia )
    Na gorącym silniku?
    Jaki masz czas wtrysku w tym czasie i jak chodzi lambda?
    A na tej podmienianej jakie masz wartości?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    kabli raczej nie uszkodzilem ,bo chodzil tak samo przed wyjmowaniem swiec, ciagnalem za fajki ,a nie za kable. Jutro postaram sie zrobic te testy i dac wyniki (dzis ide na paprapetowe do znajomego ). Wogule to dziekuje Wam za wszelka pomoc, moze wspolnymi silami uda mi sie to ogarnac.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kis79 Zobacz post
    kabli raczej nie uszkodzilem
    Raczej nie jesteś pewien a nie raczej nie uszkodziłeś nawet nie wiesz jak łatwo je uszkodzić.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    kurcze dzis sprawdzalem bledy i wyskoczyl blad sygnalu sondy lambda. W sumie jest nowa, ale zamiennik MagnetiiMarelli moze nie do konca cos gra, Napiecie na wolnych obrotach 0.7 v po przygazowanu zmeinia sie na 0.3 , a czasem, co mnie martwi pokazuje 0.0 . Przeskakuje przy dodawaniu gazu miedzu open loop a closed loop. Grzalka tez sie wlacza na zmiane.Jutro zrobie test dynamiczny i wrzuce wykres na forum, tylko co zaznaczyć w fesie?

Podobne wątki

  1. [159] Przerywanie gazu alfa 158
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 16:51
  2. Spalanie LPG a popsuta sonda lambda
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 11:20
  3. [146] Alfa Romeo 146 - przerywanie i strzelanie w kolektor.
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 00:17
  4. Po wymianie sondy lambda wysokie spalanie
    Utworzone przez Joeann w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 09:19
  5. alfa 147 swiece nie za tanie ?
    Utworzone przez mateomateo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 11:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory