Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Demontaż silnika wycieraczek

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Rozbierz jutro i powiedz jak ci poszlo. Jak bedzie pogoda to ja tez swoje jutro zrobie.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    Rzeczywiście nie jest to wielki problem-rozebrać podszybie i zdemontować silniczek.Wyczyściłem tam te styki ,dałem nowy smar.....i zacząłem składać.Wcześniej zrobiłem fotki jak powinien stać ten mechanizm,ale przy dokręcaniu niestety lekko sie przesunął nie zwróciłem na to uwagi i po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że wycieraczki chodzą tylko do połowy szyby. Rozebrałem raz jeszcze i próbowałem ustawić tak jak było,ale pogoda nie zachecała niestety do całodziennego grzebania.Trochę za wysoko mi leżą wycieraczki,ale na razie zostawię jak jest jak będę miał jakiś garaż to poprawie- WAŻNE że póki co wycieraczki zatrzymują sie ......mam nadzieje że tak już zostanie
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    wyjmowanie mechanizmu wycieraczek jest dość proste, warto się zaopatrzyć w ściągacz do tego celu - koszt ok 30 zł na alledrogo. cała reszta - luzy mogą byś spowodowane tym, że mechanizm jest zamontowany w takich " fasolkach" i być może poluzowały się śruby trzymające mechanizm. dobrze jest przed skręceniem tego wszystkiego na fest sprawdzenie jak podszybie leży ja składałem to dwa razy bo nie pasowały ( nie patrzyły) otwory na wkręty podszybia

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekalfa166 Zobacz post
    Rzeczywiście nie jest to wielki problem-rozebrać podszybie i zdemontować silniczek.Wyczyściłem tam te styki ,dałem nowy smar.....i zacząłem składać.Wcześniej zrobiłem fotki jak powinien stać ten mechanizm,ale przy dokręcaniu niestety lekko sie przesunął nie zwróciłem na to uwagi i po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że wycieraczki chodzą tylko do połowy szyby. Rozebrałem raz jeszcze i próbowałem ustawić tak jak było,ale pogoda nie zachecała niestety do całodziennego grzebania.Trochę za wysoko mi leżą wycieraczki,ale na razie zostawię jak jest jak będę miał jakiś garaż to poprawie- WAŻNE że póki co wycieraczki zatrzymują sie ......mam nadzieje że tak już zostanie
    Tak, skad ja to znam, zrobilem tak samo, przy dokrecaniu mi sie poprzesuwalo i jest tak jak u ciebie

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał FifthGear Zobacz post
    Tak, skad ja to znam, zrobilem tak samo, przy dokrecaniu mi sie poprzesuwalo i jest tak jak u ciebie
    Chyba trzeba jakąś" żabką "złapać żeby sie nie przesuwało .
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Hehe, ja miałem śmieszniej bo wymieniałem cały mechanizm i ten "nowy" był źle zaparkowany. Oczywiście podpiąłem i nie sprawdziłem. Jak zmontowałem już wszystko, skręciłem podszybie i dopiero odpaliłem to wycieraczki ruszały ostro w dół, a później w górę gdzieś do połowy szyby . Chyba ze 3 razy to wszystko rozbierałem... a chyba dalej nie jest idealnie.
    moja była Bella...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    Dla przyszłych poszukiwaczy tego tematu -potwierdzam że problem z niewyłączającymi się wycieraczkami, rozwiązałam czyszcząc styki i całe to ustrojstwo przy silniczku.Nie był tutaj winny czujnik deszczu . Na razie jeżdżę 2 dni w deszczu i wszystko działa bez zarzutu.
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Mowisz o tych 2 wtyczkach idacych do silnika wycieraczek ? Bylem pewien ze to sensor dlatego go odlaczylem.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał FifthGear Zobacz post
    Mowisz o tych 2 wtyczkach idacych do silnika wycieraczek ? Bylem pewien ze to sensor dlatego go odlaczylem.
    nie tylko- jak odepniesz to pudełeczko od silniczka zobaczysz o co kaman,tam są takie trzy blaszki wyczyść stary smar przeczyść styki daj nowy smar i lekko podegnij do góry blaszki. I ciesz sie sprawnie działającymi wycieraczkami
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Wiesz co, rozbieralem to z tydzien temu ale skupilem sie na nagrzewnicy wiec sie nie przygladalem. Ale musze to rozebrac jeszcze raz wiec sprwadze dokladnie. Dziekuje za informacje.

Podobne wątki

  1. Głosna praca silnika wycieraczek
    Utworzone przez Torino w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:34
  2. sprawny demontaż silnika
    Utworzone przez bejnar26 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 16:56
  3. [156] demontaż wycieraczek
    Utworzone przez alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 18:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory