Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: Demontaż silnika wycieraczek

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie Demontaż silnika wycieraczek

    Witam.Przeczytałem wiele tematów na temat wycieraczek i ich awaryjności i zamierzam spróbować usunąć problem z jakim się borykam -mianowicie zupełny brak kontroli nad tym co sie z nimi dzieje po włączeniu. Wiele jest napisane że trzeba zdemontowaś cały mechanizm ale nie moge jakoś odnaleźć żadnego manuala jak to zrobić- czy słabo szukam czy rzeczywiście go nie ma???
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Ja ostanio rozbieralem. Nie jest do jakis duzy problem. Ja zdejmowalem wycieraczki i wszystkie plastiki, ale wydaje mi sie ze da sie wyjac silnik bez zdejmowania wycieraczek, z prawej jest sporo miejsca. Generalnie musisz rozkrecic plastiki na podszybiu, sciagnac wycieraczki i masz dostep do silnika. Dwie wtyczki, jedna nakretka rzyma ramie i kolejne 3 trzymaja calosc pod spodem. Przy odrobinie gimanstyki da sie to zrobic bez sciagania ramion. Sciagajac ramiona proponuje spryskac nakretki odrdzewiaczem i uzyc sciagacza ! ja szarpalem i sie strasznie nameczylem niestety. Zle tez ustawilem ramiona i teraz zle mi chodza wycieraczki, bede musial znowu to rozebrac niestety.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    dzięki, myślałem że to jakaś "grubsza" sprawa- mam nadzieję że czyszczenie pomoże, bo w ostatnim czasie zużyłem chyba 20 litrów płynu bo musiałam ciągle polewać szyby bo wycieraczki nie bardzo chciały sie wyłączyć.
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Powiedzcie mi czy luz (nie na 'frezach/ramionach') tylko gdzieś już w podszybiu da sie skasować czy trzeba szukać innego mechanizmu?
    Dzisiaj cały dzień jeździłem w deszczu no i wycieraczki wkońcu zaczeły mi stukać jak dojeżdzają do końca szyby (czyli po stronie kierowcy jest stuk w ramke) i jak wracają (pasażera wali w dolny plastik czy tam uszczelke). Jak złapałem ręką to obie chodzą dobre 2-3cm góra dół, na frezach sie nie ruszają - to sprawdziłem.
    Aha - jak jest czasówka to zatrzymują sie tak dziwnie nie na dole szyby?

    Co robić?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Mam to samo, zle ustawione ramiona. Rozbierales sam czy ktos przed toba ? Ja wymienialem nagrzewnice, przed wszstko bylo cacy. Teraz mam identyczne objawy jak ty. Zle wyregulowany mechanizm wycieraczek i zle poskrecane. Cos czuje ze czeka mnie robota jutro Wiem ze zle poskrecalem, spieszylem sie bo mocno padalo i tak wyszlo. Wiec musisz to rozebrac i dobrze poskladac. Tylko przetestuj zanim poskladasz

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Piszesz co do luzu (góra dół) czy tego że na czasówce wyżej stają?

    Poprzednik wymieniał nagrzewnice.
    Tylko widzisz. Jak mam wyłączone to zjeżdzają na sam dół. Jak czasówka to troche powyżej tego czarnego dookoła szyby - dość komicznie to wygląda, ale strasznie mnie drażni. No i teraz jeszcze ten luz w ogóle... Jeśli nie bedzie padać to jutro sie za to biore bo mam etat kierowcy wiec na dupie siedzieć nie bede bo i tak nie umiem nic nie robić

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Jesli chodzi o luz to moze byc to spowodowane albo zlym zkreceniem albo wyrobieniem sie mechanizmu. Jest on dosc prymitywny Cala reszte objawow mam taka sama i wiem ze zle to poskladalem! Teraz bede musial jakos to zrobic metoda prob i bledow.

    I jeszcze jedno. Po zmontowaniu to ramie co idzie do silnika wycieraczek powinno byc w pozycji na wprost skierowane w lewo, a ramiona wycieraczek powinny lezec w pozycji neutralnej okolo 2-3 cm nad ta guma od poszybia.
    Ostatnio edytowane przez FifthGear ; 15-12-2012 o 22:34

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Panowie instrukcja się kłania, bo zaraz mnie albo kogoś innego krew zaleje. Jak masz włączone wycieraczki to parkują one troszkę wyżej niż przy wyłączonych. TAK MA BYĆ. Proponuję zacząć naprawdę od przeczytania instrukcji zanim zaczniecie zadawać głupie pytania i wymieniać połowę auta.

    Tak, ramiona można ruszyć rękoma o jakieś 2-3 cm (odchyłka na końcu) i nie jest to usterka a jedynie zależność wynikająca z praw fizyki (dźwignia). Jeśli wycieraczki podczas pracy wychodzą poza pole pracy to są źle ustawione i koniec kropka.

    Przepraszam poniosło mnie, ale już cierpliwości zaczyna brakować.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Nikt nic nie wymienia, tym bardziej polowy auta wrzuc na luz Zle poskrecany mechanizm i tyle.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Na pewno ten luz który mam u siebie nie jest luzem który jest dopuszczalny.

Podobne wątki

  1. Głosna praca silnika wycieraczek
    Utworzone przez Torino w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:34
  2. sprawny demontaż silnika
    Utworzone przez bejnar26 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 16:56
  3. [156] demontaż wycieraczek
    Utworzone przez alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 18:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory