Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [166] jak otworzyc maske

  1. #1
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie [166] jak otworzyc maske

    Witam.
    Dzis chcialem otworzyc maske samochodu i niestety zero efektu. Ciagne za ten uchwyt pod kierownica slychac jakies tyk,tyk a klapa nic, nawet nie drgnie.
    Macie jakis pomysl jak mozna awaryjnie to otworzyc?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Witam!!! Nie no tak nawiasem mówiąc człowieku rozbroiłeś mnie :mrgreen:
    Chwytasz za uchwyt pod kierownica pociągasz słyszysz te Twoje tyk tyk idziesz i stajesz przed maska,wkładasz rękę pod atrapę taką jakby trójkątną,gdzie na górze znajduje się znaczek alfy romeo... wkładasz tam dłoń i czujesz taki jakby płaski plastik naciskasz go do góry i jednocześnie podnosisz maske do góry i masz gotowe... jeżeli nic to nie da to zwykły załóżmy sąsiad Ci pokaże na czym sprawa polega bo w każdym aucie jest tak samo...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Marcin, człowieku, ty mnie rozbrajasz czasami :mrgreen: :mrgreen: Kolega dobrze Ci radzi, a jeśli maska nawet nie podskoczy to złap za atrapę i pociąg ją sam, gdzieś widziałem już taki przypadek.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  4. #4
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    alfaholik-Bioły -> czy uwazasz mnie za idiote - wiem jak sie otwiera maske w alfie i w innych samochodach. Problem polega na tym, ze klapa zachowuje sie tak jak po zatrzsnieciu, czyli jest zamknieta. Ciagniecie za nia nic nie daje.

    Alfa stala przez 3 tyg nieuzywana (na deszczu), a otwierana byla jakies 3 miechy temu. Wiec moje przypuszczenie to ze albo linke cos trafilo albo zatrzask najzwyczajniej zardzewial (mialem podobny przypadek w innym aucie).

    Matt21 -> ciagnelem za atrape, dociskalem, szarpalem i efektu 0zero.

    Moje pytanie: Jak to mozna inaczej otworzyc.. gdzie podwazyc od spodu aby puscil ten zatrzask.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    A to dziwne, podejścia tam nie ma praktycznie w ogóle.Skoro słychać pykanie to linka jest ok, tak myślę. Uchwyt do otwierania maski stawia opór przy otwieraniu?
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    OK to już się usprawiedliwiłeś Więc linkę masz niestety zardzewiałą bo zatrzask metalowy nie rdzewieje tak ooo,tylko linka zostaje...musisz popsikac przez atrape jakims wd-40 albo jakos sprobowac dostac sie do linki i ja lekko pociagnac a pozniej maske... Poczekaj może ktoś już miał taki przypadek i powie Ci co i jak po kroku bo u mnie naszczęście nie zacina się ten mechanizm...
    Pozdrawiam i wyluzuj człowieku
    Napisz jak już rozwiążesz śwoj problem.

  7. #7
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    tylko po rozwaleniu kratki grilla albop atrapy wlotu powietrza dostaniesz sie do zamka badz uchwytu innej opcji nie ma .... współczuje tak czy inaczej cos musisz zniszczyc prooponuję atrape grilla jest czarna mozna dokupić za niewielkie pieniadze po rozwaleniu jej powinienes albo przeciac uchwyt albo probowac ruszyc zamek

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Przy zamku jest sprężyna wiec jeśli czuć ze linka "odbija" dzięki sprężynie to nie szukał bym w niej powodu, a bardziej w zapieczonym zamku. Chociaż jeśli można ruszać uchwytem do otwierania maski i czuć jak sprężynuje to i z zamkiem będzie ok bo linka jest w stanie z nim pracować, poprawcie mnie jeśli się mylę :|
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  9. #9
    Leszek K
    Gość

    Domyślnie

    cześć!!! miałem ten problem u siebie.Potrzebne są dwie osoby jedna NACISKA maskę (nie ciągnie) a druga otwiera normalnie dzwigienką pod kierownicą.U mnie pomogło.

  10. #10
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    alfaholik-Bioły -> ja to jestem wyluzowany...
    Leszek K -> to chyba bedzie dobry pomysl.. musze poszukac ludzika jakiegos co mi przytrzyma

    Reszta-> jak nic nie pomoze to bede kombinowal z kratka i tak jest rozwalona bo mi baba wyjechala i dostala w drzwi.,,,

    dzieki za rady;]

    ps. jak ciagne za uchwyt pod kierownica to jest normaly opor taki jak kiedys byl jak sie otwieralo.. moze faktycznei trzeba po masce poskakac;

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 13:26
  2. [155] jak zdjac błotnik i maske
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 18:28
  3. Jak otworzyć maske w 155
    Utworzone przez Mdx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 06:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory