Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Ceny czesci do ALFA ROMEO 166

  1. #1
    areks
    Gość

    Domyślnie Ceny czesci do ALFA ROMEO 166

    Hey
    Prosba do wlascicieli ALFA ROMEO 166,glownie 2,5V6 i 3,0V6, podajcie ceny czesci ktore wymienialiscie np:
    -rozrzad
    -zawieszenie
    -sprzeglo
    -przeplywomierz

    Niewiele do tej pory w tym aucie wymienilem ale chcialbym miec swiadomosc ile co kosztuje, czy sa w ogole jakies zamienniki.
    Mysle ze wszystkim 166tkarzom sie to przyda :wink:

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    -przeplywomierz
    200 zl na allegro, kupilem firmy QAP, boscha byly niewiele drozej... tzn 230 zl mowa o TS

  3. #3
    Thomas
    Gość

    Domyślnie

    Wystarczy przejrzeć ALLEGRO tam wszystko dokładnie opisane i wycienione , ceny
    części do alfy 166 są sporo niższe w stosunku do niemieckich wynalazków które ktoś przez pomyłkę nazywa samochodami . A przecież Alfa Romeo już sama budzi respekt i uznanie

  4. #4
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    -przeplywomierz
    200 zl na allegro, kupilem firmy QAP, boscha byly niewiele drozej... tzn 230 zl mowa o TS
    Tuti ale ja pytam w glownej mierze o jednostki napedowe V6... :roll: :roll:
    Akurat cene przeplywki do TSa znam bo koles od nas z GFAR wlasnie ostatnio zamawial.

    Cytat Napisał Thomas
    Wystarczy przejrzeć ALLEGRO tam wszystko dokładnie opisane i wycienione , ceny
    części do alfy 166 są sporo niższe w stosunku do niemieckich wynalazków które ktoś przez pomyłkę nazywa samochodami . A przecież Alfa Romeo już sama budzi respekt i uznanie
    Thomas no wlasnie o to chodzi ze na Alletanio jest stosunkowo malo czesci do 166tek, malo zamiennikow, wiekszosc to uzywki a to nie daje calkowitego zarysu ceny realnej...

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks
    homas no wlasnie o to chodzi ze na Alletanio jest stosunkowo malo czesci do 166tek, malo zamiennikow, wiekszosc to uzywki a to nie daje calkowitego zarysu ceny realnej...
    na allegro chyba po najbardziej okazyjnych cenach wszystko wyrwac, a jak nie ma to popytaj w sklepach - masz QLO na forum, wielu uzytkownikow z naszego fora chwali go sobie za jakosc uslug i cene...
    a tak pozatym... http://www.forum.alfaholicy.org/topics3/41.htm

  6. #6
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Tuti tylko bardziej chodzilo mi o wyodrebnienie akurat ceny czesci do tego modelu(166), a zeby mozna bylo pokazac ze"nie taki diabel straszny" :twisted: :twisted: :twisted:

  7. #7
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał areks
    Tuti tylko bardziej chodzilo mi o wyodrebnienie akurat ceny czesci do tego modelu(166), a zeby mozna bylo pokazac ze"nie taki diabel straszny" :twisted: :twisted: :twisted:
    Oto ceny wymienianych przeze mnie czesci3.0 v6 24v)
    Pasek rozrzadu 80zł
    Jedna rolka 180
    Rolka napinajaca 370
    czujnik polozenia walka rozrzadu tylko orginal 585zl
    sprzeglo 1280 zł
    walek napedu pompy olejowej 170
    do wymiany walka trzeba bylo zdjac glowice
    czyli dochodzi planowanie wymiana prowadnic zaworów i uszczelniaczy
    sonda lambda zamiennik ngk 140 zl allegro(cos szwankuje)
    na wiosne zajmuje sie dolem czyli wachacze podwieszki walu(4X4) itd
    Tez podam ceny
    I co diabeł nie taki straszny
    Do tego koszt Robocizny.
    Nie żaluje ani zł jazda wynagradza wszystko

  8. #8
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Joseph czyli podsumowujac, ile w sumie kosztuje komplet rozrzadu do 3,0V6 24V i ile mozna trzasnac na nim km po pierwszej wymianie? :roll: :roll:
    Co do sondy lambdy to smialo kupuj NGK NTK, wymienilem u siebie i jest gicio-picio :mrgreen: :mrgreen: Chyba na Alletanio wyszla mnie z wysylka jakies 92 PLN ;//

  9. #9
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    Ja za komplet czesci do rozrządu które wymienialem zaplacilem 1000 bez roboty
    zaznaczam natomiast ze wymienilem tylko rolke napinajaca a nie napinacz(nie bylo potrzeby)
    Napinacz kompletny okolo 850 zł

  10. #10
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    Ja w 2.4 JTD wymienialem po zakupie rozrzad - a wydaje mi sie ze w benzynowej wersji jest dokladnie to samo i mnie za oryginaly kosztowalo wszystko 500 PLN z wymiana.
    Pasek DAYCO + rolki/napinacze INA - czyli zestaw, ktory fabrycznie wsadzaja do Alfy na pierwszy montaz - 370 PLN (w hurtowni po upustach dosc sporych - znajomy pracujacy w firmie motoryzacyjnej zalatwil) i wymiana w ASO 120 PLN....
    Przeplywomierz BOSH - na allegro - ok 250 PLN.
    Sprzeglo widzialem na allegro za ok. 550 PLN - komplet z Valeo.... Wiec chyba nie jest tak tragicznie. Jedynie zawieszenie troche boli na tyl wahacze tylko oryginal silentblockow sie nie wymienia do przodu mozna zapodac zamienniki - zarowno dolne (ok 270-300 PLN za sztuke) jak i gorne (ok 230 PLN).
    Filtry to w ogole nie ma co mowic, bo to tanie....

Podobne wątki

  1. ALFA ROMEO 75 czesci
    Utworzone przez Wujo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 19:07
  2. ceny - Alfa Romeo
    Utworzone przez siapek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 16:11
  3. Ceny Alfa Romeo 166 - tanie jak barszcz
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory