Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Punkty mocowania haka holowniczego

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To daj kolego mi kilka dni na te rysunki format dwg styknie?

    Jeżeli chodzi z tym podcinaniem zderzaka to spoko, zrobisz większe wykorbienie tych widełek i będzie git. Jednak schować wszystko??? Ciężki temat. Jak widzisz na foto (moim) to ta najdłuższa łapa wchodzi pod wnękę koła i na nią jeszcze na zakładkę co razem skręcasz śrubami do środka. I zaraz na tym już leży osłona plastikowa. Nawet trochę uniesiona. Nie ma gdzie schować mocowania ale da się coś przeprojektować, jednak nie będzie łatwo.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    tutaj masz adres kolesia który prawdopodobnie ma używany hak http://moto.allegro.pl/zderzak-tylny...071139907.html

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To daj kolego mi kilka dni na te rysunki format dwg styknie?

    Jeżeli chodzi z tym podcinaniem zderzaka to spoko, zrobisz większe wykorbienie tych widełek i będzie git. Jednak schować wszystko??? Ciężki temat. Jak widzisz na foto (moim) to ta najdłuższa łapa wchodzi pod wnękę koła i na nią jeszcze na zakładkę co razem skręcasz śrubami do środka. I zaraz na tym już leży osłona plastikowa. Nawet trochę uniesiona. Nie ma gdzie schować mocowania ale da się coś przeprojektować, jednak nie będzie łatwo.
    jasne, dwg wystarczy a nawet więcej, może będzie dało się to wrzucić od razu do maszyny. A co do schowania wszystkiego to się okaże jak się za to zabiorę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mikell0 Zobacz post
    tutaj masz adres kolesia który prawdopodobnie ma używany hak http://moto.allegro.pl/zderzak-tylny...071139907.html
    już dzwoniłem i haka nie ma, z resztą ceny używanych zaczynają się od 400-500zł...

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja projektuję w innym programie ale do dwg mogę wyeksportować. Do maszyny pewnie wchodzi Ci dxf ale to pochodne. Dowiedz się to może od razu zrobię dokumentację pod maszynę.

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar GrzesiuSiedlce
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 166 00r 3.0 busso / Lancia Thesis 02r 2.0tb
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja u siebie mam taki jak na zdjęciu Bosala Tylko najśmieszniejsze jest to że nie mam wcale elektryki do niego Marku w kótórym miejscu jest ta wiązka do haka ?? I czy ma może ktoś schemat jak podpiąć się pod tą kostkę i czy za kostką potrzebuję przekaźnika(modułu)

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ja projektuję w innym programie ale do dwg mogę wyeksportować. Do maszyny pewnie wchodzi Ci dxf ale to pochodne. Dowiedz się to może od razu zrobię dokumentację pod maszynę.
    do maszyny wchodzi jeszcze co innego, ale z dwg czy nawet dxf powinno się dać konwertować pliki tak żeby sterownik odczytał rysunek. Tak czy inaczej z rysunkami będzie o niebo prościej

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W bagażniku za wykładziną tam gdzie są bezpieczniki gdzieś powinna się walać biała wolna wtyczka. A raczej gniazdo. Zgodnie z eLearn to wyprowadzenie dla haka do którego się podpinamy. Niestety ale w mojej to nie działa. Nie ma tam żadnego napięcia. Tak więc nie wiem czy u Was będzie.
    Moduł jako taki jest potrzebny żeby "oszukać" komputer. Ponieważ w chwili obecnej nie da się pod żarówki podłączyć żadnej dodatkowej bo się elektryka wykrzacza. Sprawdziłem. Jednak jeżeli na każdy "kanał" (kierunki, pozycje stop itd) dasz przekaźniki a one dopiero załączą zasilanie na światło przyczepki to wszystko hula pięknie. Sprawa jest prosta. Bierzemy eLearn, znajdujemy kolorki kabli od poszczególnych świateł i wrzucamy przekaźniki. Wszystko idzie pod dywanikiem tylnej belki. Daleko nie ma. Chwila roboty.
    Te moduły to są dla ludzi którzy nie ogarniają co to przekaźnik albo kabel dlatego taką kasę ktoś na tym trzepie. Społeczeństwo się troszkę uwstecznia

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Rolin Zobacz post
    do maszyny wchodzi jeszcze co innego, ale z dwg czy nawet dxf powinno się dać konwertować pliki tak żeby sterownik odczytał rysunek. Tak czy inaczej z rysunkami będzie o niebo prościej
    Dla mnie zrobienie projektu i dokumentacji to łatwizna. Tylko ogarnę bieżące projekty i w ciągu kilku dni będę miał projekt haka do 166.

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Podaj maila na PW bo zipka tu nie wrzucę.
    Mam kompletną dokumentację techniczną na hak do 166. Tylko powycinać i pospawać rysunki nie obejmują jedynie kuli i gniazda. To się kupuje gotowe.
    Wstawione to do działu zrób to sam ale pewnie trochę czasu mini za nim się to ukaże.

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarzit
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.0TB V6 Turbo 205PS jest służbówka i szukam
    Postów
    111

    Domyślnie

    a na te robione haki homologację to skąd?

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Z innego haka poza tym często na przeglądzie przechodzi na tekst "panie kupiłem używany, była naklejka ale odpadła". Moja np jest już prawie nieczytelna i nikogo to nie interesowało na przeglądzie i jak wbijałem w dowód.

Podobne wątki

  1. W poszukiwaniu haka holowniczego
    Utworzone przez waldemar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 10:02
  2. demontaż modułu od haka holowniczego
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 11:23
  3. Montaż haka holowniczego w 156 SW?
    Utworzone przez _michal_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 10:19
  4. [145] Punkty mocowania wydechu w 145 1.4 TS '99.
    Utworzone przez Marian Muh w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 23:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory