Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Ustawienie zegara w ICS

  1. #1
    42n8
    Gość

    Domyślnie Ustawienie zegara w ICS

    Witam serdecznie
    To moj pierwszy post i od razu niestety chcialbym sie zwrocic z prosba o pomoc. Mam taki problem, że czas pokazywany przez ICS rozni sie od rzeczywistego o 20 minut (ICS spoznia sie). Nie moge znalezc nigdzie ustawien zegara, opcja "rds time" czy cos takiego jest, ale nie da sie zaznaczyc... Skad ten ICS w ogole wie ktora godzina? Wyjalem bezpiecznik, myslalem, ze sie zresetuje czy cos, ale nie nic to nie dalo. Bede wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie Re: Zegar w ICS

    Cytat Napisał 42n8
    Witam serdecznie
    To moj pierwszy post i od razu niestety chcialbym sie zwrocic z prosba o pomoc. Mam taki problem, że czas pokazywany przez ICS rozni sie od rzeczywistego o 20 minut (ICS spoznia sie). Nie moge znalezc nigdzie ustawien zegara, opcja "rds time" czy cos takiego jest, ale nie da sie zaznaczyc... Skad ten ICS w ogole wie ktora godzina? Wyjalem bezpiecznik, myslalem, ze sie zresetuje czy cos, ale nie nic to nie dalo. Bede wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    Jeśli masz GPS to ustawia się sam.
    U mnie co do minuty działa tez przez GPS nie da sie ustawić ręcznie.

    PS. uzupełnij profil !
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,4 TS rok 1999 Alfa Romeo 166 JTD 2004 rok Giulietta 2017 rok
    Postów
    58

    Domyślnie

    Jak wejdziesz do ustawień ICS-a to masz tam opcje sprzężenia zegara z RDS-em i jak odpalisz radio na stacji która nadaje RDS to zegar będzie uaktualniał godzine z radia.
    Ja tak ustawiłem i jest OK. Ale zdarza sie jak mam radio ustawine na stację lokana która nie nadaje sygnału RDS to zegar pokazuje dziwna godzine, wówczs przełączam na inną stacje i godzina się zmienia na własciwą. Pozdrawiam.
    janczyz

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie

    Witam jezeli masz w tym aucie nawigacje satelitarna to zeby ustawil sie czas musisz wlozyc do czytnika tej nawigacji plytke navi ktoregos z krajow europy innej mozliwosci ustawienia czasu nie ma .Temat poruszany na forum wielokrotnie.

  5. #5
    42n8
    Gość

    Domyślnie

    Acha, dziekuje bardzo za pomoc.

  6. #6
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Albo wypnij kostke z tyłu od czytnika navi . Jeśli ją wypniesz to odblokują się ręczne funkcje ustawienia zegara w ICSie.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Panowie mam również problem z godziną. RDS jest nie aktywny a płyty od navi niestety nie mam. Czy ktoś może wie jak taką płytkę zdobyć/pożyczyć płytkę aby ustawić godzinę z GPS?

  8. #8
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    odlaczyc czytnik nawigacji i wtedy bedziesz mial opcke w ics-ie do recznego ustawienia godziny.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    i jak ponownie podłączę navi to godzina będzie w porządku?
    A tak z ciekawości gdzie można dostać płytkę do navi? Czy w ogóle są jakieś update'y i polskie mapy?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    nebeu.... powinieneś wiedzieć że nie ma polskich map. Nie był i nie będzie......
    Po co Ci ta nawigacja jak płyty nie masz? Nawet godziny nie ustawisz weź to odłącz i miej problem z głowy. A jak już tak bardzo chcesz tą płytę (nie wiem po co) to sobie ściągnij z chomika i wypal. Wolno, na kilku rodzajach płyt bo to jak z CD audio. Ciężko dobrze nagrać.
    Odnośnie nawigacji PL to jest możliwość zainstalowania inne go czytnika. ALe.... będą mapy navteq`a a one dupy nie urywają.... masz tylko widok 2D i generalnie archaizm. Pomimo update map raz w roku. Chciałem to zamontować bo te czytniki teraz są tanie, ale jak się pobawiłem u szwagra w bmw to mi się odechciało - wolę iść w swój projekt navi. O wszystkim na forum już było. Szukaj.

Podobne wątki

  1. Pamięć zegara w ICS
    Utworzone przez prezes-tk w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 18:21
  2. Ustawienie zegara
    Utworzone przez ciapek1808 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:55
  3. Ustawienie zegara ICS
    Utworzone przez Bocciano w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 15:44
  4. Kontrolka zegara?
    Utworzone przez quanto w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 14:16
  5. Ustawienie zegara w navi 166
    Utworzone przez Zbyszek530 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2010, 12:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory