Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Temat: Stuki przy puszczaniu gazu 2.4 175KM

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    W takim razie chyba to zostawię. Jak mechanizm się do końca rozsypie to wtedy go wymienię.

    Dzięki za pomoc.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Hmmm ile moze kosztować wymiana tego mechanizmu (w zasadzie interesuje mnie koszt części) bo szukam zamienników i nie mogę nic znaleźć

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Mechanizm różnicowy występuje osobno ze skrzynią i powinno to byc jakos osobny element. Same części mechanizmu czyli łożyska i satelity tez powinny byc eperze. I tylko ASO. Ale remont mechanizku to koszto w okolicy 500 na części z ASO. Gorzej że trzeba skrzynie zrzucać i po prostu robocizna bije koszta w górę .

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Mozna zawsze odrazu zalozyc LDS wiem ze mozna kupic do V i 2.0TS nie wiem jak z dieslem. Koszt okolo 1000e

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Witam! u mnie rowniez wystepuja takie stuki po odpuszczeniu gazu w trakcie jazdy w zakresie od 2 biegu do 5 i u mnie przyczyną tego jest chyba spory luz na malglownicy z lewej strony lub na drązku kierowniczym bo nieraz słyszę na dołkach i kiedy szybko ruszam kierownicą w lewo-prawo również występują stuki z lewej strony od kierownicy. Wymieniłem poduszki dwie , skrzyni i srodkowa ale to nic nie dalo, równiez wymieniłem krzyzaki przegubów wewnetrznych i kielich na nowe bo byly luzy w przegubie wew. na półosi krótkiej sam kielich kosztował mnie 500zł org + dwa krzyzaki po 220zł org ale wibracje przy przyszpieszaniu ustapiły jakie byly u mnie.Kielich wyminiłem poniewaz byly juz wyzłobione doły od kamienia krzyzaka i to powodowalo wibracje, stuki nadal wystepują jak wróce do PL to zabiore sie za ten luz co mam prawdopodobnie na maglownicy albo na drążku kierowniczym juz tak jezdze ok 1 roku i nic wiecej zlego sie nie dzieje, z braku czasu ciężko mi zdiagnozowac dokładną przyczynę A w Belgi nic tu nie zrobie bo koszty sa niesamowite serwisy czeszą jak nie wiem a juz nie mówie o Polskich prywatnych warsztatach w Antwerpi Pozdawiam

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Mam też takie samo pojedyncze stuknięcie przy odpuszczeniu gazu. Rozwiązał ktoś ten problem? A może poprostu TTTM?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar barkonar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 JTD 2002r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Mam też takie samo pojedyncze stuknięcie przy odpuszczeniu gazu. Rozwiązał ktoś ten problem? A może poprostu TTTM?
    U mnie to była kwestia zewnętrznego przegubu. Tyle tylko, że przy dodaniu gazu stuknięcie też występowało. Wymieniłem i spokój

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    W sumie to przy dodaniu gazu też słyszę i przy ruszaniu ale nie zawsze, zależy jak się gazem operuje. Ewidentnie to coś z przeniesieniem napędu bo te stuknięcie jest w momencie naprężenia lub rozprężenia układu. Przy jednostajnej jeździe albo przy przyspieszaniu, nawet z butem w podłodze, nic niepokojącego się nie dzieje. Jest jakiś sposób, aby to samodzielnie zdiagnozować? To stuknięcie słyszę w kabinie ale jak już otworzę okno to nie jestem tego w stanie usłyszeć, szum otoczenia i silnik to zagłuszają. Jeśli to byłby przegub zewnętrzny to na szczęście koszty nie zabijają a wymiana nie jest szczególnie skomplikowana. Tylko jak to zdiagnozować skoro nie jestem nawet w stanie usłyszeć, z której strony to dochodzi? Jak podniosę auto na lewarku i pokręcę kołami to jest szansa to jakoś wyczuć?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar barkonar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 JTD 2002r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    W sumie to przy dodaniu gazu też słyszę i przy ruszaniu ale nie zawsze, zależy jak się gazem operuje. Ewidentnie to coś z przeniesieniem napędu bo te stuknięcie jest w momencie naprężenia lub rozprężenia układu. Przy jednostajnej jeździe albo przy przyspieszaniu, nawet z butem w podłodze, nic niepokojącego się nie dzieje. Jest jakiś sposób, aby to samodzielnie zdiagnozować? To stuknięcie słyszę w kabinie ale jak już otworzę okno to nie jestem tego w stanie usłyszeć, szum otoczenia i silnik to zagłuszają. Jeśli to byłby przegub zewnętrzny to na szczęście koszty nie zabijają a wymiana nie jest szczególnie skomplikowana. Tylko jak to zdiagnozować skoro nie jestem nawet w stanie usłyszeć, z której strony to dochodzi? Jak podniosę auto na lewarku i pokręcę kołami to jest szansa to jakoś wyczuć?

    U mnie odgłos był ewidentnie z lewej strony. Nie sprawdzałem tego samodzielnie, mechanik mi to ogarnął, ale sprawa byłą raczej ewidentna u mnie, bo osłona przegubu mała dziurę. Mimo, żę smar był w środku, to jak widać przegub już był wyrobiony.

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Czy owy stuk występuje również przy gwałtownym dodaniu gazu?
    Czy np.jak na przemian dodając gaz i ujmując, lecz gwałtownie to robiąc --->>>> gaz-puszczenie-gaz-puszczenie również występuje owy stuk?

    Samo zniwelowanie stuku to koszta nie tak duże jakby się mogło wydawać. Potrzebne będą podkładki regulacyjne (dostępne w oryginale - koszt do 1.9jtd to ok 100zł) + uszczelniacze półosi + nowy olej + warto przy okazji roboty wymienić smar jak i osłony przegubów wewnętrznych.

    Najpierw diagnoza, później wymiana
    Więc wejdź na kanał i obmacaj wszystkie przeguby. Następnie jedno koło do góry (najlepiej lewe) bo nie ma tam podpory i badasz luzy na przegubie wewnętrznym, następnie sprawdzasz luz owego przegubu góra-dół + luz samego kielicha na wejsciu do skrzyni. Jeżeli w miejscu wejscia półosi (kielicha) do skrzyni masz luz to jest tam luz na łożysku stożkowym, który się ustawia - zmniejsza podkładkami regulacyjnymi fabrycznie już tam włożonymi. Wiadomo przez 10 lat i xxx km ten luz się troche zwiększa.

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 22:16
  2. Szarpnięcia przy puszczaniu pedału gazu
    Utworzone przez użytkownik w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 06:59
  3. [146] Chrobotanie przy puszczaniu pedału gazu
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 17:50
  4. Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez aikwaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 15:17
  5. stuki przy puszczaniu sprzęgła
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 20:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory