Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Temat: Stuki przy puszczaniu gazu 2.4 175KM

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie Stuki przy puszczaniu gazu 2.4 175KM

    Witajcie .

    Mam takie jedno pytanie - na praktycznie wszystkich biegach przy puszczeniu gazu występuje taki słyszalny 'stuk'. Wykluczam dwumas, sprzęgło, łożysko oporowe, przeguby zewnętrzne, kielichy i krzyżaki, bo raptem parę dni temu odebrałem auto po wymianie m.in,. wszystkiego tego co wyżej. Pytanie więc - co to może być? Poduszka pod skrzynią, luz na mechanizmie różnicowym? Dzisiaj wieczorem jadę do mechanika zbadać sprawę, ale miło by było jakbyście podpowiedzieli na co zwrócić uwagę.


    P.S. - Mechanikom przy robocie zgubił się gdzieś ten wężyk który wychodzi z korka zbiorniczka wyrównawczego, ma on jakąś ważną funkcję czy na razie można jeździć bez tego?


    Z góry dzięki

    EDIT://

    Właśnie wróciłem. Poduszki są ok, nie ma luzu na półosiach, skrzynia też okej. Patrzyliśmy też na zawieszenie, ale nie ma żadnych luzów - wykluczam. Jakiekolwiek pomysły? Olać to i jeździć, czy szukać dalej?
    Ostatnio edytowane przez Piotrekx ; 26-03-2013 o 20:27

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Jesli wczesniej tego nie bylo to problemu musisz szukac w tym co teraz ci mechanicy zrobili. Nie mozna tego wykluczyc chyba ze stales tam z nimi i patrzyles jak to skladaja. Poduszka walila by na kazdym biegu o ile wogole bylo by to takie stukanie. Ciezko powiedziec, jedz do nich niech sprawdzaja, wkoncu zaplaciles za dobrze zrobiona robote.

    Jakiego zbirniczka wyr. ? zbiorniczki masz 3 a wezyk pamietam ze jest na zbiorniczku od plynu wspomagania o ten chodzi ?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Chodzi pewnie o zbiorniczek płynu chłodniczego, wężyk pewnie odpowiada za odpowietrzenie.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C12660224_10.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	216.4 KB
ID:	90139

    Chodzi o to zaznaczone na czerwono. Z tego co dzisiaj zauważyłem to przez korek ucieka powietrze jak silnik się rozgrzeje więc na dniach zamówię chyba jakiś używany, o ile znajdę.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    No ok, ja w TSie takiego wezyka nie mam. Dziwne ze mechanicy nie mieli kawalka rurki zeby dosztukowac. Co do reszty to niech sie mechanik przejedzie i pomysli czy mu jakies srubki nie zostaly

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Ja też mam taki sam problem z tym stukaniem przy popuszczani gazu. Też mam 2.4JTDm. Sprawdziłmm już prawie wszystko i nie mogę znaleźć przyczyny Jak znajdziesz przyczynę to podziel się proszę informacją.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    machanizm różnocowy.

    Podnieś auto i przekręć kołem gwałtownie w lewo i prawo. Jak ten stuk bedzie podobny to juz bądz prawie pewny że to luźny mechanizm różnocowy. Koszta duże. Ja bym tego nie ruszał.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No to niezbyt jestem pocieszony. A nie można tego zniwelować chociaż trochę tymi podkładkami regulacyjnymi?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Podnieś auto i przekręć kołem gwałtownie w lewo i prawo.
    Kolego wydaje mi się że tak się nie upewnię czy to napewno mechanizm, bo przy po podnisionym aucie i skręcaniu kołami stuki może wydawać wiele innych żeczy (przegub, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, któraś z tulei metalowo gumowych wachaczy dolnego lub górnego itd). Pozatym problem (delikatne szarpnięcie,stuknięcie) pojawia się przy raptownym naciśnięciu lub raptownym zdjęciu nogi z gazu, więc na podniesinym aucie przy zgaszonym silnku raczej nie przywołam tego szarpnięcia.

    - - - Updated - - -

    Ja podejrzewam że to mogą być wyrobione gumy na łapach stabilizujących drgania silnika (nie poduszki silnika). Są dwie jedna widoczna z góry a druga od dołu przy podniesionym aucie.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Piszę z doświadczenia ja w swojej 166 2.4 wymieniałem przeguby wew i wew plus cała prawą półoś. Poduszki pod silnikiem i skrzynią miałem nowe, w łapie silnika też. ( tą się ciężko wymienia - w końcu zrzuciłem rozrząd sciągnąłem całą łape i na prasie wymieniłem ) Jak wyciągnąłem półosie pokreciłem troche tym tależem co wychodził ze skrzyni i dzwięk który wydawał mechanizm był identyczny z tym co było słychac przy puszczaniu i dodawaniu gazu.

    Co do przyczyn dzwięków które podałes przy kreceniu kołem w lewo czy prawo - ostatnią rzecza jaką byś usłyszał to końcówki drążków,łączniki, lub tuleje matalowo gumowe. JAkby tak to wygladało to na stacji diagnostycznej miałbyś rolki zamiast szaprpaków a diagnosta by sie przejechał na rolkach wrzucając 1 bieg i wsteczny. A nie jest to sposób diegnozowania elementów zawiszenia. Więc jak podniesiesz auto z jeden strony i przekręcisz kołem w lewo lub w prawo to jedyne co sprawdzisz to połączenie na półosi ze skrzynią.

    Jedyną rzeczą która miała by wpływ na w/w sytuacji to przegub.

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 22:16
  2. Szarpnięcia przy puszczaniu pedału gazu
    Utworzone przez użytkownik w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 06:59
  3. [146] Chrobotanie przy puszczaniu pedału gazu
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 17:50
  4. Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez aikwaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 15:17
  5. stuki przy puszczaniu sprzęgła
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 20:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory