Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: "Cykanie" w przednim kole

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie "Cykanie" w przednim kole

    Witam wszystkich !

    Podobny temat znalazłem lecz nie był ten sam problem...

    Mianowicie... od pewnego czasu słychać u mnie jak by w lewym kole dziwne "tykanie, cykanie" jak by włożyć kawałek plastiku w szprychy albo spadające kulki metalowe obijające się o siebie. Objaw pojawia się przy ruszaniu, jechaniu i hamowaniu. Nie ma znaczenia czy skręcam jest ono cały czas. Dziwne jest jeszcze to że poprzedni właściciel 5 miesięcy temu zakładał klocki i tarcze (brembo) od tamtego czasu słychać też piszczenie przy delikatnym naciskaniu pedała ;D (Piszczenie jest w tym samym kole co cykanie)
    czasami jest tak że póki się nie rozgrzeją to piszczą mniej czasami jak są rozgrzane to więcej... nie ma reguły na to. Piszczenie jest taaaak cholerne że ludzie niekiedy się oglądają za mną Ale już przy mocniejszym hamowaniu nie słychać piszczenia.

    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Frryk ; 31-03-2013 o 14:00

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Tykanie to może być przegub, mam tak przy ruszaniu na skręconych kołach.

    Co do piszczenia to klocek może nie odbijać, przypalił się i piszczy. Jeśli ktoś je założył na "sucho" czyli nie dał np. tawotu na gniazdo klocka to o zapieczenie takowego pomimo tego, że niedawno robione nie trudno. Równie dobrze może nie chować się zabrudzony siłownik, stanął. Przyczyn piszczenia może być kilka.

    Oczywiście gdybam, warto to zobaczyć. Kiedyś dostał mi się kamyk między tarczę, a osłone i też piszczało niemiłosiernie
    Ostatnio edytowane przez Mandziel ; 31-03-2013 o 14:16






  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie

    Z tego co się zorientowałem to objaw "zużytego" przegubu jest szarpanie, przeskakiwanie (mogę się mylić) u mnie kierownica bardzo płynnie chodzi niezależnie czy koła są skręcone czy nie. Ten dźwięk jest cały czas niezmienny przy ruchach kierownicą. Nie licząc zmiany prędkości.

    Co do klocków to bd musiał sprawdzić jak piszesz w środę jestem umówiony z "magikiem" weźmie autko na podnośnik i ma coś tam patrzeć. Obawiam się tylko tego czy znajdzie przyczynę. Nie ma dobrego speca w moim mieście więc muszę szukać porad u innych

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    alfa 166 2.0 tb Azzurro Nuvola 1999 Super lpg
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ja obstawiał bym przegub wew. miałem to samo podobne objawy "cykanie" które z czasem się nasilało. Podniosą auto wszystkiego się dowiesz
    pewnie piszczenie na dojazdach do swiateł lekkim chamowaniu... mam to samo przy mocniejszym hamowaniu cisza.Wiem jakie to irytujące, taka fura a tu pisk jak pociąg na stacji
    na kamyk między tarczą a osloną mało prawdopodobne(lecz możliwe) ja bym szukał przyczyny w miejscu styku klocek- tłoczek przede wszystkim bardzo dokładnie oczyszczenie.
    choć i to może nie pomóc! czytałem podobne tematy piszczenia hamulców, ludzie zakładali nowe tarcze i klocki i dalej piszczało....

    Powodzenia w poszukiwaniach winnych

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Czekamy zatem na info co to było.






  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    alfa 166 2.0 tb Azzurro Nuvola 1999 Super lpg
    Postów
    93

    Domyślnie

    Wiadomo już coś? czy jednorazowy "użytnik"

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie

    Więc tak byłem u "szpeca" sprawdzał mi zawieszenie i... "noo to tego, wahacz góra i dół do wymiany z lewej strony, prawa też by się przydała bo już tuleje wyjechane... Panie, a po coś pan to g*wno kupił to się je***e jak szlak... No to zawieszenie będzie 2,2tyś + wymiana" Po wyjechaniu od niego jak by mnie ktoś w mordę strzelił :O zasięgnąłem porady osoby od której brałem autko i pojechałem do innego gościa. Popatrzył na mnie jak na debila ;D okazało się że jednak góra prawa i dół by się przydało wymienić. Dodał że siada zawiecha bo... sprężyna z prawej str jest pęknięta. Jego poprzednik szukał, zaglądał, stukał i nie widział że uszkodzenie jest widoczne jak giewont
    aaa zapomniał bym, takie cykanie to blaszka od szczęk hamulca się odczepiła i wadziła, problem zlikwidowany w 4min. Piszczenie spowodowane dostaniem się jakiegoś syfu tak jak Kolega pisał
    Na dziś dzień zamawiam sprężyny monroe 150zł za sztuke + wahacze półkę niżej niż TRW ale dużo lepsze niż fasty. Co z tego wyniknie ? w przyszłym tyg powinno już być gotowe

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    a co nazywasz półką niższą niż TRW, a wyższą niż Fasty ?

    2,2 tyś za przód ?
    Ostatnio edytowane przez Mandziel ; 04-04-2013 o 21:08






Podobne wątki

  1. 2.4 JTD "cykanie" od strony paska klinowego.
    Utworzone przez Micwin94 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 16:10
  2. "Cykanie" w silniku 3.0 V6
    Utworzone przez Bieszczad w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 20:16
  3. [159] "cykanie" po wyminie oleju
    Utworzone przez jasiu159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 11:22
  4. "Buczenie" w prawym przednim kole ;(
    Utworzone przez Jakub1989 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 21:46
  5. "Cykanie" i zużycie oleju.
    Utworzone przez Arebie w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory