Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [166] Alfa 166 2.0 S - niskie ciśnienie oleju, głośny silnik

  1. #1
    purban
    Gość

    Domyślnie [166] Alfa 166 2.0 S - niskie ciśnienie oleju, głośny silnik

    Mam następujący problem z naszą 9-letnią Alfą 166, która nota bene jest doskonałym stanie i ma przebieg około 160 000. Trzy dni temu pojechałem do Gdańska i jadąc pewną, wąską, betonową boczną drogą musiałem zjechać na pobocze, aby ustąpić drogę nadjeżdżającej ciężarówce. Niestety, przy manewrze zdrowo łupnęło w podwozie. Od tego czasu, zaczęła mi migać lampka oleju – miga dość szybko i przez parę sekund, przede wszystkim na niskich biegach/obrotach i przy hamowaniu ze sprzęgłem. Przy większych prędkościach lampka się nie pali. Silnik zaczął też pracować głośniej i jakby stracił moc. Nie miałem specjalnego wyboru, więc wróciłem do Torunia, nie jadąc zbyt prędko. W ciągu nocy po powrocie w garażu na podłogę wyciekło sporo oleju. Silnik się włączał i dawało się jechać bez problemu, choć z wymienionymi powyżej problemami.

    Dzisiaj wzięliśmy auto do serwisu Alfy (Torital, Toruń), gdzie stwierdzono, że samochód nie ma uszkodzeń na podwoziu. Stwierdzono jednak, że jest niskie ciśnienie oleju. Poza tym, kontrolka poziomu oleju w skrzyni biegów wypadła, co mogło spowodować wyciek w garażu. Postanowili zatrzymać samochód, ale z góry poinformowali nas, że sprawa jest poważna i będą potrzebować 2 tygodnii (!), zakładając z góry, że silnik się zatarł, nie przyjmując do wiadomości, że problem się zaczął przy tym manewrze na poboczu i krawężniku, i informując nas o kosztach rzędu 7500zł. Pózniej podnieśli kwestię, że mogła się uszkodzić pompa olejowa, choć nie bardzo w to wierzą. Sugerowali też, że jechałem bez oleju, co jest kompletną bzdurą, gdyż sprawdzamy poziom oleju wręcz paranoicznie od czasu gdy silnik faktycznie się zatarł jakieś 6 lat temu z powodu pękniętej miski olejowej. Swoją drogą, obecne symptomy nie przypominają tamtych, gdy silnik hałasował jak traktor i samochód gwałtownie tracił prędkość.

    Poza tym, daliśmy im samochód do przejrzenia przed wyjazdem do Paryża 3 tygodnie temu i zaraz po powrocie, gdzie stwierdzili, że wszystko jest w porządku poza luznym tylnym stabilizatorem. Kiedy o tym powiedziałem to stwierdzili,że oględziny były powierzchowne, gdyż w przeciwnym razie musieliby wyjmować silnik itp.

    Ogólnie obawiamy się, że starają się nas naciągnąć, toteż bardzo prosiłbym o radę w związku z tym jaka może być natura problemu i jak merytorycznie dyskutować z serwisantami. Nie ukrywam, że jestem laikim i niedawno zrobiłem prawo jazdy. Tym bardziej nie chcę się dać wykorzystać. Prosiłbym o możliwie SZYBKĄ poradę/diagnozę i odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ale w serwiesie nie stwierdzili uszkodzenia miski oleju?? przeciez cudów nie ma cos musialo sie uszkodzic skoro po uderzeniu zaczeły sie problemy...

  3. #3
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Jak to "zakładając z góry, że silnik się zatarł" ?
    Kup najtanszy olej. Wejdz na serwis , zalej pod kreske i odpal silnik.

    Jesli bedzie pracowac to jak "sie zatarł" ? :shock:

    Serwis ASO? Patrz moj wpis w stopce... :twisted:

  4. #4
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał purban
    Niestety, przy manewrze zdrowo łupnęło w podwozie. Od tego czasu, zaczęła mi migać lampka oleju – miga dość szybko i przez parę sekund, przede wszystkim na niskich biegach/obrotach
    Która ciśnienia czy poziomu oleju?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Podczas uderzenia mogłes zagnieść miskę olejową i pompa oleju ma trudności z jego zasysaniem
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Podczas uderzenia mogłes zagnieść miskę olejową i pompa oleju ma trudności z jego zasysaniem
    Alu miska zagnieciona? Nie wydaje mi się, rozpadają się w drobny mak jak juz ...

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak zachowuje się aluminiowa miska przy uderzeniu, ale chyba jest możliwe że się odkształciła.

    Co do kontrolki oleju to na 99% jest to pompa

  8. #8
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siafal89
    Nie wiem jak zachowuje się aluminiowa miska przy uderzeniu, ale chyba jest możliwe że się odkształciła.

    Co do kontrolki oleju to na 99% jest to pompa
    Chyba raczej pęka, czyste aluminium się odkształca, sztywny odlew zwierający aluminium pęka.
    Cytat Napisał purban
    Dzisiaj wzięliśmy auto do serwisu Alfy (Torital, Toruń), gdzie stwierdzono, że samochód nie ma uszkodzeń na podwoziu. Stwierdzono jednak, że jest niskie ciśnienie oleju. Poza tym, kontrolka poziomu oleju w skrzyni biegów wypadła, co mogło spowodować wyciek w garażu. Postanowili zatrzymać samochód, ale z góry poinformowali nas, że sprawa jest poważna i będą potrzebować 2 tygodnii (!), zakładając z góry, że silnik się zatarł, nie przyjmując do wiadomości, że problem się zaczął przy tym manewrze na poboczu i krawężniku, i informując nas o kosztach rzędu 7500zł.
    Może to nie jest odpowiedź merytoryczna, ale po jakie licho dałeś samochód, który lubisz do ASO? Zabierz go stamtąd czym prędzej i zawieź do normalnego porządnego mechanika.

Podobne wątki

  1. niskie ciśnienie oleju 1.6 TS
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:34
  2. Niskie ciśnienie oleju i silnik nie pracuje
    Utworzone przez użytkownik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 10:26
  3. [164] Niskie ciśnienie oleju??
    Utworzone przez krycho91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:41
  4. MSCF i niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez ant w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 16:21
  5. niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory