Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tuleja wahacza przelatuje. Moog

  1. #1
    knafel 166 2.4
    Gość

    Domyślnie Tuleja wahacza przelatuje. Moog

    Witam wszystkich. Jestem w trakcie regeneracji wahaczy(SRL ) przednich dolnych i napotkałem na problem, który jest już pewnie znany częsci forumowiczów.Otóż kupiłem tuleje delphi pod amortyztor , które wprasowały się pięknie ,oraz tuleje Mooga, tak zwane cukierki które przy próbie montażu poprostu przeleciały przez ucho wahacza.Chciałem je wymienić, ale gość w sklepie dał mi inne tańsze i też przelatywały.więc postanowiłem kupić z delphi ,ale nie mógł natrafić w hurtowniach...i pozostałem z Moogami.Mechanik powiedział zebym napunktował całe ucho w srodku i dodatkowo dał klej do metalu przy wciskaniu tulei ,ale nie jestem do końca przekonany...może ktoś zna jakiś inny sposób albo ten zastosował i może się podzielić doświadczeniem czy to ma sens wogóle.Czasem do montażu łożysk w lużnych gniazdach daje się specjalne paski blachy żeby zlikwidowć luz i twrdo osadzić łożysko....Może taki sposób???

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Ja bym z niczym nie eksperymentował. Tuleja ma wejść ciasno i już. Może tak być np. jeśli masz oryginalny wahacz a tuleje robione są pod zamienniki i mogą byc odrobinę mniejsze. Zmierz starą i nową tuleję zobaczysz jaka jest różnica.

  3. #3
    knafel 166 2.4
    Gość

    Domyślnie

    Nowa tuleja ma 39 mm a ucho wahacza 39.7 do 40 mm mam rozklekotaną suwmiarke .Najgorsze jest to że sobie nie sprawdziłem ich po zakupie.Jutro idę znajomego spróbować wprasowac te tuleje bo mam już wykonane tulejki pośrednie z 1 mm blachy.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Z tulejami przednimi ten problem występuje praktycznie u wszystkich producentów których miałem. Normalnie jakby się umówili :-).
    Raz tylko Impergom dał mi faktycznie 40 mm, ale drugi raz już takich nie dostałem.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  5. #5
    knafel 166 2.4
    Gość

    Domyślnie

    Tuleje wprasowane co prawda tuleje pośrednie musiałem rozciąć na dwie połówki, bo przy ich pełnym obwodzie nie było szans na wprasowanie.Na każdą tuleję przypadła połowa z tulei pośredniej jaką miłem wykonaną, ale i tak cisno weszło.Swoją drogą to może trzeba by zrobić spis wahaczy i ich średnic otworów pod tuleje... Paru użytkowników napewno by uniknęło takich wpadek jak ja....hehe

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał knafel 166 2.4 Zobacz post
    Tuleje wprasowane co prawda tuleje pośrednie musiałem rozciąć na dwie połówki, bo przy ich pełnym obwodzie nie było szans na wprasowanie.Na każdą tuleję przypadła połowa z tulei pośredniej jaką miłem wykonaną, ale i tak cisno weszło.Swoją drogą to może trzeba by zrobić spis wahaczy i ich średnic otworów pod tuleje... Paru użytkowników napewno by uniknęło takich wpadek jak ja....hehe
    jak dla mnie to hardkor z tymi posrednimi tulejkami. I zastanawiam się jak Ci sie udało to bez problemu wprasowac? Wahacz masz ori czy zamiennik?

  7. #7
    knafel 166 2.4
    Gość

    Domyślnie

    Wahacze to zamienniki .A czy pisałem ,że poszło bez problemu????

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Białystok, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD FL
    Postów
    77

    Domyślnie

    Witam , zmieniło się coś w tym temacie ? Potrzebuje cukierków do wahacza fast, tuleje z Olkusza mają 39.5 , ale też brakuje chyba 1mm

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Chyba nie, w zeszłym roku też musiałem drutować z redukcją...

Podobne wątki

  1. [159] tuleja wahacza dół
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 12:08
  2. Tuleja wahacza tylniego 147
    Utworzone przez Dellios w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 10:54
  3. tuleja wahacza
    Utworzone przez Alfaauto w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 14:26
  4. [145] tuleja wahacza
    Utworzone przez xmajk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 20:37
  5. tuleja wahacza...help...
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory