Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Webasto - kiedy się załącza? Diagnostyka

  1. #1
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie Webasto - kiedy się załącza? Diagnostyka

    Witam, w jaki sposób zdiagnozować czy poprawnie działa webasto, problem pojawia się z racji tego że włącza się ono automatycznie poniżej temp. 5 st. i nie wiem czy wogóle się załącza??? Wskazówka od temp w silniku dzisiaj przy ruszaniu gdy temp. zew. była 2 st. potrzebowała z 5 minut na ruszenie się z miejsca. A jak sprawa wygląda u Was? Proszę również o wypowiedzenie się osób które nie mają webasto - po jakim czasie rusza się u Was wskaźnik temp. przy temp. zew. ok 2 st.?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    U mnie po około 2,5 km wskazówka delikatnie się podnosi i załącza się nawiew (oczywiście, jeżeli jest na auto), tylko, że u mnie nie ma webasto, u kolegi w rowerze 75 z webasto po około 4 km jest już 90 stopni, moja mała potrzebuje na 90 około 6 km dynamicznej jazdy. Nigdy nie stoję rano z zapalonym silnikiem i nie czekam aż się nagrzeje, bo bym chyba korzenie zapuścił, zapalam zapinam pas i jazda, do póki wskazówka się nie ruszy staram się nie przekraczać 2000 obrotów.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Ja raczej nie mam webasto (może mam ale nie wiem) i rano zawsze przed jazda sobie zapale a silnik chodzi a wskazówka temp. nawet nie drgnie, po 2km mam jakies 65'C. A wogóle cieżko jest mi osiągnąc 90', jedynie jak stoje w korku albo mocniej przycisne. Dzis na trasie 400km cały czas bella trzymała tak ok 73'C - 80'C

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam webasto ale nie wiem po jakim casie łapie 90'C przy temp 0 stopni, tak dzis było jak zaprowadzalem samochod do garazu z parkingu widac opary ciepla w świetle xenonów ( unosi sie " dym " ) szczeze nie wiem gdzie jest webasto i jak dziala do końca. Ale sprawia wrazenie ze działa. Słyszałem ze da sie to jakoś przerobić na webasto z prawdziwego zdazenia które będzie mozna programować naprzykład 20min przed wyjsciem z domu do pracy, nie wiem jaka była by sytuacja z akumulatorem jesli ktoś ma słabiaka.

  5. #5
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02
    Dzis na trasie 400km cały czas bella trzymała tak ok 73'C - 80'C
    No to chyba ma kolega termostat do wymiany.

    Cytat Napisał Kayrol
    nie wiem jaka była by sytuacja z akumulatorem jesli ktoś ma słabiaka
    Z tego co mi wiadomo to webasto z prawdziwego zdażenia chdzi na paliwko, natomiast nie wiem jak jest w naszej alfie...

    Mam pod spodem puszeczkę z napisem webasto więc zakładam, że to jest webasto Odchodzą od tego z tego co pamiętam dwie rurki, kurcze miałem oststnio belle na podnośniku mogłem zobaczyć dokładnie o co w tym biega i co do czego ale było na zewnątrz jeszcze ciepło i jakoś się tym nie zainteresowałem.

  6. #6
    wojtek8181
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli masz pod spodem puszeczkę z napisem webasto to je masz, a odchodzące od niego przewody są od płynu chłodniczego.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Coś mi się o uszy obiło, że wychodziły alfy z dodatkowym pilotem właśnie do webasto i można było sobie wł webasto zdalnie przed wyjazdem a po przyjściu do samochodziku masz cieplutko, fajna rzecz no ale niestety ja nie posiadam takiego bajeru......

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Oleśnica
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał b-ski
    Coś mi się o uszy obiło, że wychodziły alfy z dodatkowym pilotem właśnie do webasto i można było sobie wł webasto zdalnie przed wyjazdem a po przyjściu do samochodziku masz cieplutko, fajna rzecz no ale niestety ja nie posiadam takiego bajeru......
    Pierwszy raz to slysze ale naprawde rewelacja by byla gdyby mozna bylo to dorobic do webasto

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Dobrze mi się obiło, przed chwilą sprawdziłem, wpisz w szukajke tego działu 'webasto' i ostatni temat jest kolegi 'kmito' i on pisze, że jak kupował samochód to dostał takowy pilot tylko, że no ma motor 3.0 v6 ......
    Pzdr.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Oleśnica
    Postów
    94

    Domyślnie

    No jest taki poscik wypytam tam o szczególy ;]

Podobne wątki

  1. 156 1.8 TS nie załącza wentylatora chłodnicy.
    Utworzone przez Czarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 17:44
  2. [146] Kiedy wymienić tarcze a kiedy same klocki?
    Utworzone przez raven17a w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 20:45
  3. Kiedy BOSE a kiedy nie?
    Utworzone przez coldmanns w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 21:47
  4. Nie załącza się alarm
    Utworzone przez Niski w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:32
  5. Problem z webasto - długo nagrzewa kabinę (diagnostyka)
    Utworzone przez firstone w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 10:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory