Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana sprężyny amortyzatora przód .

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Afla Romeo 166 2.4 jtd 2000r
    Postów
    55

    Domyślnie Wymiana sprężyny amortyzatora przód .

    Cześć , pękła mi sprężyna w Alfie 166 2.4 jtd 2000r.( 136km ) więc pojechałem na warsztat żeby ją wymienić , okazało się że zamówili najpierw na tył , a później na przód która nie pasuje ... może mi ktoś powiedzieć w kilku krokach jak się wymienia taką sprężyna i czy jest możliwość że się różnią zależnie od strony ?

    Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam .

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    nie wiem czy się różnią co do stron ale jeżeli chodzi o wymianę to co następuje:
    zdejmujesz plastiki zakrywające górne mocowania amortyzatora w komorze silnika, luzujesz 2 nakrętki ( te z krótszych śrub, ta długa luzuje element ,który trzyma górny wahacz) lewarujesz autko i ściągasz koło, odpinasz górny wahacz oraz końcówkę drążka kierowniczego ( niezbędny ściągacz do sworzni) , potem odkręcasz śrubę która, trzyma amortyzator od dołu( klucz 19) dobrze jest przedtem po zdejmować przewody od płynu hamulcowego i ABS i czujnika zużycia klocków z takiej blaszki przytrzymującej; po wybiciu tej śruby możesz odkręcić śrubę trzymającą końcówkę łącznika stabilizatora. na koniec odkręcasz śrubę od dolnego wahacza która trzyma te " widełki " i wtedy możesz zsunąć je z amortyzatora w dół , jak już to zsuniesz to w tedy odkręcasz te poluzowane nakrętki od góry i amor razem ze sprężyną jest do wyjęcia bez problemu, później potrzebujesz ściągacz do sprężyn i biały marker aby zaznaczyć w którym miejscu powinna być górna guma od "dekielka" przytrzymująca sprężynę od góry aby po montażu szpilki pasował do kielicha.

    Ja używałem do ściągania sprężyn 3 pasy i tez się udało.
    a co do sprężyn to powinno się je wymieniać parami tak jak amory i hamulce- chodzi oto żeby były równo zużyte

    Przy okazji warto wymienić łożysko amortyzatora bo to ono jest zazwyczaj wybite i powoduje stuki a robota jedna
    Ostatnio edytowane przez mikell0 ; 29-06-2013 o 16:26

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikell0 Zobacz post
    Przy okazji warto wymienić łożysko amortyzatora bo to ono jest zazwyczaj wybite i powoduje stuki a robota jedna
    w 166 nie ma łożyska na górze amortyzatora

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    chodziło mi o tą gumę z " panewką", nie wiedziałem jak ten element nazwać

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Afla Romeo 166 2.4 jtd 2000r
    Postów
    55

    Domyślnie

    yhym ,czyli wszystko robiliśmy dobrze,pewnie sprężyny były dobre , problem polega na tym że nie ważne jak ułożymy gume tą gdzie wchodzi sprężyna to ona się obraca i nie pasują szpilki ...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    jak skręcisz sprężynę z amortyzatorem razem to ta guma nie będzie się obracać. Kwestia tylko, żeby ją dobrze ustawić przed tym. Ja mierzyłem "na oko" bo parę milimetrów nie zrobi różnicy. Po prostu włóż te szpilki w swoje miejsce i przymierz mniej więcej tak, żeby widełki pasowały do przykręcenia do wahacza i tyle. Wszystko i tak samo się ułoży jak będzie poskładane.

Podobne wątki

  1. Poduszka amortyzatora przód
    Utworzone przez Maro1500 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 12:15
  2. [145] Górne mocowanie amortyzatora przód
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 18:14
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 18:41
  4. [145] luz sprężyny amortyzatora
    Utworzone przez xmajk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory