Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: [166] Problem z ogrzewaniem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie [166] Problem z ogrzewaniem

    Witajcie
    Mam mały problem z moją Alfką, mianowicie wczoraj wieczorem odpaliłem samochód a tam na ICS pokazał mi się komunikat "Momentary connection to air conditioner faulty" do tego zapaliła mi się kontrolka bagażnika i oświetlenie w środku zgasło tzn lampki u góry i z tyłu. Co może być tego przyczyną dodam jeszcze że nic nie da się wcisnąć pod przyciskiem clima cały czas jest ten komunikat dodatkowo po około 10 min włączą sie samo ogrzewanie i grzeje na maksa i nie da się tego wyłączyć. Umówiłem się na poniedziałek na podłączenie pod kompa, może on coś pokaże. Może któryś z kolegów mógłby coś poradzić?
    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdrawiam Daniel

  2. #2
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    mialem to samo 2 tygodnie temu:
    U mnie skonczyl sie szynnik chlodzacy w klimie (to ten komunikat)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    i jak nabiłeś klime wszystko wróciło do normy?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Momentary connection to air conditioner faulty
    Cytat Napisał maly_swd
    U mnie skonczyl sie szynnik chlodzacy w klimie (to ten komunikat)
    jak czytam takie podpowiedzi to mi się flaki skręcają normalnie :twisted:
    ile razy na forum było napisane że nie ma żadnego czujnika pozomu czynnika w układzie ?????????????

    wg maly_swd, Momentary connection to air conditioner faulty to w dosłownym tłumaczeniu znaczy: Uprzejmie informujemy drogi kliencie że skończył ci się czynnik chłodzący w układzie klimatyzacji - prosimy uzupełnij czynnik i przeprowadź serwis klimatyzacji. :?

    :!: Układ klimatyzacji trzeba przynajmniej raz w roku poddać kompletnemu serwisowi tzn podpiąć pod takie urządzenie co wyczyści wyssie wilgoć z układu nasmaruje i zapoda nowy czynnik. Inaczej niesmarowana sprężarka klimy szybko się rozsypie. :!:

    daniell162, Układ klimatyzacji w naszych alfach to dość zaawansowane ustrojstwo i naszpikowane elektroniką ale nie ma czujnika poziomu czynnika nie wierz w takie podpowiedzi. Komunikat który ci się pojawił świadczy o chwilowym braku połączenia któregoś z czujników klimatyzacji z jej komputerem który nieustannie analizuje temperaturę wydmuchiwanego powietrza temperaturę wewnątrz temperaturę na zewnątrz, nasłonecznienie i steruje odpowiedznio łopatami w mieszalniku sterując dzięki temu kierunkami nawiewu i temperaturą nadmuchu.

    Cytat Napisał daniell162
    zapaliła mi się kontrolka bagażnika i oświetlenie w środku zgasło tzn lampki u góry i z tyłu
    to zwykły zbieg okoliczności nie mający nic wspólnego z klimą. Chyba że ogólne połączenia centralki głównej się popitoliły i gdzieś coś nie łączy - takie ustrojstwo z toną kabli, które znajduje się pod deską rozdzielczą po stronie pasażera pod podnóżkiem. W tym miejscu spotykają się wszystkie kabelki alfy i są odpowiednio przez odpowiedni moduł rozdzielane.

    daniell162, a jak naciśniesz w trybie CLIMA - podczas wyświetlania tego komunikatu, prawego pokrętła - to nic się nie zmienia ? komunikat nie gaśnie ?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi że nie gaśnie, kiedyś pojawił mi się tylko ten komunikat air conditioner faulty i wystarczyło wcisnąć ok a tu takiej możliwości niema, zablokowane jest to tak jakby wszystko, niema tej możliwości co wcześniej.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Właśnie co wróciłem z serwisu, i facet który miał podłaczyć samochów powiedział że się nieda ponieważ brak zasilanie głównego komputera jest i to grubsza sprawa i do elektryka żeby sobie podjechać. Już nie wiem co robić czy zostawić im auto ale pewnie u nich to koszty z kosmosu będą;/ Może ma ktoś namiary na dobrego elektryka w Częstochowie bądź okolicach??
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    daniell162, to był serwis Alfy czy Fiata ?
    i czy mówił o kompie skrzyni czy głównym ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    serwis Alfy, co do kompa to powiedział że główny komputer nie ma zasilania i mam lipke bo muszę zostawić auto, nie zrobiłem tego bo 30km od domu ale może się zdecyduje na nich kazali jak coś to dzwonić i się umawiać na zostawienie auta ale za bardzo nie mam chęci do zostawienia tam auta;/ Jaka jest różnica między kompem skrzyni a głównym może sie facet pomylił albo nie wiedział co i jak bo na pewnego siebie to niewyglądał powypinał troche bezpieczników i to wszystko.

  9. #9
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    Dobry elektronik,naprawdę fachura:Kłomnice Zbyszek tel. 502448661,polecam.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, skontaktuje się jak najszybciej, bo jeździć w zaparowanych szybach to nie bardzo...

Podobne wątki

  1. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 15:18
  2. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez dyma3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 18:04
  3. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 21:23
  4. Problem z ogrzewaniem w 156 1.8
    Utworzone przez matez w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 20:43
  5. Problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez michals_88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory