Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wymiana gumy na przegubie

  1. #1
    ED
    Gość

    Domyślnie Wymiana gumy na przegubie

    witam mam problem poniewaz pekla mi guma na przegubie przy prawym kole i z tad moje pytanie czy to jest przegub zewnetrzny?? czy taka guma bedzie pasowac??

    http://moto.allegro.pl/item481468781...przegubow.html

    i czy wymiana bedzie trudna bo nie wiem czy powierzyc ja mojemu mechanikowi ktory zajmuje sie zawieszenieniem mojej belli wachacze itp poradzi sobie? slyszalem ze trzeba polos wyjac.

    pozdrawiam

  2. #2
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    To jest guma na przegub. Jeżeli wszystkie wersje silnikowe 166 miały ten sam rodzaj przegubów to musi pasowac. Przegub zewnetrzny jest to ten zaraz przy piaście. Przy wymianie powinien sobie "zwykły" mechanik spokojnie poradzić. Odkrecic należy przegub, ta duża śruba przy piaście, do tego mocowanie amorków.Półośki nie potrzeba wyciągać.

  3. #3
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    nie inaczej półoś wyjąć i rozmontować przegub a przy okazji kto wie czy uszczelka w skrzyni sie nie zniszczy -jesli nie masz doświadczenia nie zabieraj sie za to -to w sumie proste ale troszke roboty jest

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Irl.
    Auto
    159 1.9 jtdm 16v 2007
    Postów
    122

    Domyślnie

    Wprawdzie ja mam 156 ale zawieszenie jest podobne. Więc ja musiałem wyjąć półoś ponieważ musisz zbić przegub a on jest bardzo ciasno spasowany(przynajmniej u mnie). Jak nigdy tego nie robiłeś to daj "furę" do mechanika :mrgreen:

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    zawsze musisz półoś wyjąć

    jeśli masz pękniętą osłonę to znaczy ze dośrodka wleciał już syf z ulicy woda piasek itd a to oznacza szybsze zużycie przegubu.

    Musisz wszystko wyjąć rozłożyć wyczyścić benzyną przegub i dać nowy smar i dopiero na to nową oslonę.

    jak ja ostatnio wymieniałem osłony to okazało się że byl problem i chłopcy z ASO zamówili więcej na wyrost zeby mogli dopasowywać sobie średnice. W każdym razie z wewnętrznym przegubem był problem i długo czekaliśmy na nową osłonę która wkoncu po prawie miesiącu oczekiwań dotarła.

    nie zalecam robić tego samemu. Musisz rozpiąć cale zawieszenie żeby wyjąc półoś wiadomo wszystko jest do zrobienia nie takie rzeczy się robiło ale musisz liczyc na to cały dzień i przyda się dużo cierpliwości ciepły garaż i odpowiednie narzędzia

  6. #6
    ED
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166
    zawsze musisz półoś wyjąć

    jeśli masz pękniętą osłonę to znaczy ze dośrodka wleciał już syf z ulicy woda piasek itd a to oznacza szybsze zużycie przegubu.

    Musisz wszystko wyjąć rozłożyć wyczyścić benzyną przegub i dać nowy smar i dopiero na to nową oslonę.

    jak ja ostatnio wymieniałem osłony to okazało się że byl problem i chłopcy z ASO zamówili więcej na wyrost zeby mogli dopasowywać sobie średnice. W każdym razie z wewnętrznym przegubem był problem i długo czekaliśmy na nową osłonę która wkoncu po prawie miesiącu oczekiwań dotarła.

    nie zalecam robić tego samemu. Musisz rozpiąć cale zawieszenie żeby wyjąc półoś wiadomo wszystko jest do zrobienia nie takie rzeczy się robiło ale musisz liczyc na to cały dzień i przyda się dużo cierpliwości ciepły garaż i odpowiednie narzędzia


    nie nie ja nie chcialem sam tego robic tylko nie wiedzialem czy dac to do zrobienia mojemu mechanikowi czy w ASO
    dziekuje za wszystkie odpowiedzi
    pozdrawiam

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Powiedzcie mi dlaczego chcecie aby chłopak wyjmował półośkę ?? ja zawsze odkręcam tą dużą śrubę, górny wahacz na sworzniu, wyjmuję przegub z piasty ściągam gumę odczepiam przegub z zawleczki ściągam z półośki rozmontowuję myję smaruję składam i montuję - nigdy do tego nie wyjmowałem półośki i nie wiem jaki miał by być tego cel.

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    odczepiam przegub z zawleczki ściągam z półośki
    Problem w tym, że nie chce zejść.
    Może Tobie akurat się udało, u mnie ani jedan ani druga strona nie chciała zejść przy próbie demontażu na samochodzie.
    Trzeba było wyjąć całą półoś.
    Na miejscu kolegi ED sprawdziłbym dokładnie stan przeguby i ewentualnie go wymienił co by za pól roku nie powtarzać całej operacji.
    Średnio rozgarnięty machanik powinien sobie poradzić, nie trzeba jechać do ASO.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Panowie odgrzeje suchara po 6 latach

    Mam jednak male pytanie.

    Czy po odkręceniu nakrętki 36 z przegubu należy ją wymienic na nowa , czy można starą ponownie założyć i zaklepać? Zależy mi na zdaniu osób ktore to robiły Nie chce sie zabić poprostu
    [C

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pwr79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 '2001, 2.4 JTD 140KM
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Panowie odgrzeje suchara po 6 latach

    Mam jednak male pytanie.

    Czy po odkręceniu nakrętki 36 z przegubu należy ją wymienic na nowa , czy można starą ponownie założyć i zaklepać? Zależy mi na zdaniu osób ktore to robiły Nie chce sie zabić poprostu

    Powinno dać się nową... ja osobiście wymieniałem gumę i nakrętkę założyłem starą, doklepałem ją w nowym miejscu tak aby materiał tam nie był zmęczony. Operacja przeprowadzona 20,000km temu

Podobne wątki

  1. Gumy na stabilizatorze .Wymiana
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 08:27
  2. Wymiana gumy na stabilizator tył
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 11:41
  3. wymiana gumy przegubu zewnętrznego, co i jak??
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 22:16
  4. gumy stabilizatora - wymiana
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 17:34
  5. gumy stabilizatora a wymiana łączników
    Utworzone przez pyciu w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory