Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [166] klekotanie podczas skętu

  1. #1
    Michal166
    Gość

    Domyślnie [166] klekotanie podczas skętu

    Panowie,szukałem na forum ale niestety nic nie zlalazłem.Problem polega na tym ze w mojej 166 2,4 JTD podczas skretu slychac klekotanie w silniku,nie wiem czy jest to wina pompy wspomagania czy czegos innego, gdyz dzwiek ktory sie wydobywa z silnika daje zludzenie problemu z zaworami.

    :?: :?:

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    A napewno z silnika? To co pisujesz to objaw zużytego przegubu półośki. Charakterystyczne klekotanie przy skręcie kół podczas jazdy. Na postoju nie wystąpi bo półośka się nie obraca.

  3. #3
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    maciek_czer, niestety,to akurat wiem,lecz ten dzwiek wydobywa sie naewt podczas postoju.Usterka została w 90% zlokalizowana, mechanik postawil 60% na regulator paska pomocniczego i 30% na pompe wspomagania. Dlaczego? a no chocby dlatego ze jesli to regulator to w momencie skretu kolami pompa obciaza pasek jednoczesnie obciazajac regulator,podczas wyzszych obrotow (1400) stukania nie slychac

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Czyli, w pewnym sensie jest wyjasnione. . Szczerze mówiąc, spotykałem się z popiskiwaniami, a nie klekotaniem regulatora, a zwyczajowo pompa to wyje pod obciążeniem. Bardziej stawiałbym na regulator.

  5. #5
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    kiedys sobie tam popiskiwal,swierszczal, pozniej dlugo cisza,ostatnimi czasy znowu zaczal swierszczyc,przy redukcji np na zaniski bieg zaklekotal, i ostatnio zonk :shock: strach mnie oblecial,ale mechanik mnie uspokoił,w poniedzialek jade na wymianke,wczesniej oczyswiscie rozbierze i potwierdzi diagnoze ale juz mi lepiej W taki sposob koncza zywot chyba te napinacze

  6. #6
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa sie rozwiązała przyczyna klekotania było uszkodzenie gumy, tzw sprzegła na KOLE PASOWYM DWUMASOWYM, przy niskich obrotach wchodziło w drgania na wyzszych pracowało bez bocznych bić wowczas było cicho.Podczas drogi do warsztatu zerwało pasek wielorowkowy. wiec już elementy podatne na bicie wyzioneły ducha. Koszt koła 350-520zl ceny dośc rozpiete lecz produkuje je jedynie firma DAYCO,te markowane przez AR sa drozsze...

  7. #7
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal166
    Sprawa sie rozwiązała przyczyna klekotania było uszkodzenie gumy, tzw sprzegła na KOLE PASOWYM DWUMASOWYM, przy niskich obrotach wchodziło w drgania na wyzszych pracowało bez bocznych bić wowczas było cicho.Podczas drogi do warsztatu zerwało pasek wielorowkowy. wiec już elementy podatne na bicie wyzioneły ducha. Koszt koła 350-520zl ceny dośc rozpiete lecz produkuje je jedynie firma DAYCO,te markowane przez AR sa drozsze...
    Michał ale już masz jasność w sprawie ,ale wiem po własnej autopsji że nie należy żałować 200złotych i mieć czyste sumienie .

Podobne wątki

  1. [159] DPF, Klekotanie silnika
    Utworzone przez adrianmogilka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 21:21
  2. [147] 2.0 TS Stukanie, klekotanie. Panewka?
    Utworzone przez Tatita w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 07:42
  3. [159] Klekotanie przy 1tys obr/min
    Utworzone przez 159alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 09:06
  4. [145] dziwne klekotanie
    Utworzone przez pałka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 16:28
  5. Klekotanie silnika TS 16V
    Utworzone przez max9931 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory