Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Przesunięte koło

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie Przesunięte koło

    Witam mam mały problem.
    Mianowicie walcząc z tylnym zawieszeniem i myszkowaniem auta i użeraniem z diagnostami ustawiającymi mi zbieżność... złapałem za miarę i zacząłem mierzyć auto. I wyszło mi że któreś koło jest przesunięte o 5 mm lewe do przodu lub prawe do tył... Wkurzyłem się i pojechałem na geometrie. Otrzymałem wydruk i to samo 5 mm. generalnie kąty są rozjechane bo auto obniżone. Ale czy te 5 mm może mieć wpływ na to że jadąc prosto po równej drodze i gdy szarpnę kierownice w lewo to wraca do położenia jazdy na wprost a gdy w ten sam sposób szarpnę w prawo kierownica wraca już leniwiej i nie ustawia się całkiem prosto i auto jedzie po małym łuku muszę jej pomódz wrócić do jazdy na wprost. Czy jest to spowodowane przez te 5 mm czy może coś z przekładnia się dzieje generalnie i tak na wiosnę pójdzie do regeneracji bo wspomaganie ciężko chodzi. Czy można olać te 5 mm???
    dołączam wydruk z geometri:
    POZDRAWIAM

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00129.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	120980
    ''...a my lubimy jak pachnie lubimy ją czuć, my lubimy wąchać etyliny smród...''

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Nie wiem czy trafię, i czy to w ogóle możliwe,
    ale może masz założony któryś wahacz poprzeczny "odwrotnie" ?

    Wahacze przed i za kołem sa różnej długości, a w życiu już różne przypadki widziałem.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    jedź na pomiar punktów stałych nadwozia ,ściąganie auta rzadko kiedy ma przyczynę w geometrii to już zazwyczaj jest ostatecznością, sprawdź opony , felgi , luzy zawieszenia i układu kierowniczego a na koniec geometrię się zostawia.
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post
    Nie wiem czy trafię, i czy to w ogóle możliwe,
    ale może masz założony któryś wahacz poprzeczny "odwrotnie" ?

    Wahacze przed i za kołem sa różnej długości, a w życiu już różne przypadki widziałem.
    kolego bardziej mi się rozchodzi o przód. A tył jest ok bo osobiście go robiłem

    Cytat Napisał macyz90 Zobacz post
    jedź na pomiar punktów stałych nadwozia ,ściąganie auta rzadko kiedy ma przyczynę w geometrii to już zazwyczaj jest ostatecznością, sprawdź opony , felgi , luzy zawieszenia i układu kierowniczego a na koniec geometrię się zostawia.
    A gdzie mi taki pomiar zrobią jestem wstanie sam to zrobić??? felgi proste opony ok, auto całe było szarpane i zero luzów a zresztą przód był robiony 2,5 tys km temu.
    ''...a my lubimy jak pachnie lubimy ją czuć, my lubimy wąchać etyliny smród...''

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Juro
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.8 144KM
    Postów
    834

    Domyślnie

    gdzie to cieżko mi powiedzieć musisz podzwonić po większych zakłądach blacharsko-lakierniczych oni Ci powiedzą gdzie w okolicy coś takiego masz ... jeśli chodzi o ściąganie - czy robiłeś rotacje kół ? lew-prawa lub tył przód ?
    "Pamiętajmy, Alfę Romeo kupujemy sercem, i podobnie jak w przypadku kobiet, tak samo jest z alfami, serce faceta wybiera tą przy której mu szybciej zabije, a nie koniecznie tą która się innym podoba."

    Historia mojej Małej ---> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_mirella.html

    Było: -Renault Laguna 1.6
    -AR 147 1.6 eco
    -Nissan Almera 1.4
    -Toyota Avensis T270 1.8

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    Była 147 JTD jest 1.6ts 105
    Postów
    119

    Domyślnie

    Dobrze weź pod lupę dolne wahacze z przodu,ich mocowanie do nadwozia jest tak skonstruowane że tam może być Twoje 5 mm.Wymieniłeś całe nowe czy tylko tuleje?Może być że się jeden skrzywił,lub masz 2 różnych firm i gdzieś tam zaszła nie fortunna pomyłka.
    Syndrom wolniejszego odbijania albo dziwnej, mocniejszej reakcji auta na skręt może być spowodowany tylnym zawieszeniem w jedną stronę pomaga skręcać a w drugą masz opór.Sam tak miałem,kierownica była krzywo i ustawienie kół pomogło,wyprostowała się i auto już się tak nie zachowuję.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniu031 Zobacz post
    kolego bardziej mi się rozchodzi o przód. A tył jest ok bo osobiście go robiłem ...
    Sorry , zacząłeś od tyłu a ja widocznie nie doczytałem do końca tylko od razu wziąłem się za "pomaganie"
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post
    Sorry , zacząłeś od tyłu a ja widocznie nie doczytałem do końca tylko od razu wziąłem się za "pomaganie"
    Spoko

    Koła zimowe w tym roku zmieniłem tył->przód tył jest ustawiony jak i rownież przód. Zamienie koła i jeszcze zobacze. Przód zrobiony cały wachacze dolne i górne TRW ale co do dolnych to mam pewne wątpliwości ponieważ je montując zerwałem gwint w nakrętce na tuleji tej co ma stalową obudowe i musieliśmy nakrętki ze starych wachaczy przełożyć. A najlepsze to ze wachacze te dokręcałem kluczem dynanometrycznym i wcale nie urzywając dużej siły takie coś się stalo. Czy to może świadczyć o marnej jakości tych wachaczy?
    ''...a my lubimy jak pachnie lubimy ją czuć, my lubimy wąchać etyliny smród...''

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    Była 147 JTD jest 1.6ts 105
    Postów
    119

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam jak odkręcałem TRW to też mi się urwała właśnie na tej metalowej,a aluminiowa się przekręciła niszcząc śrubę.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfabetyczny Zobacz post
    Z tego co pamiętam jak odkręcałem TRW to też mi się urwała właśnie na tej metalowej,a aluminiowa się przekręciła niszcząc śrubę.
    Ale ja przykręcając ją uszkodziłem gwint w nowym wahaczu do czego nawet nie musiałem sie przyłożyć.
    ''...a my lubimy jak pachnie lubimy ją czuć, my lubimy wąchać etyliny smród...''

Podobne wątki

  1. Koło zapasowe - wnęka na koło
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 20:23
  2. Luźne koło, koło rusza się wraz z tarczą na lewarku.
    Utworzone przez Hoster w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 15:14
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 23:43
  4. Przesunięte premiery nowych modeli
    Utworzone przez mackul w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 11:05
  5. [145] Przesunięte prawe koło po przodu
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 05:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory