Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Dolot powietrza

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie Dolot powietrza

    Hej,
    jak wiecie zmagam się z alternatywą dla mojej kanalizacyjnej rury dolotowej. Niby tam już wszystko ogarnięte, cacy opracowane, ale jednak niesmak przy każdym otwarciu maski jest... Dolotu z autodelty do mojego akurat modelu znaleźć nie mogę, stalowe, polerowane doloty też gdzieś wyszły i tak człowiek został sam sobie. Wiem, że nie tylko ja mam problem z dolotem. Są ludzie z popękanymi kolankami, będą też tacy, którzy chcieliby, aby ich dolot wyglądał lepiej, być może także pozwalał na lepsze osiągi...
    Do sedna: błąkałem się po necie i znalazłem taką oto stronę:
    http://www.dexcraft.pl/
    Przyznam szczerze, że spodobała mi się oferta na niej przedstawiona. Na stronie tej znalazłem taką stronę:
    http://www.dexcraft.pl/content/15-kl...akupy-grupowe-
    No i moje pytanie- czy ktoś byłby zainteresowany takim dolotem na zamówienie? 3.0? A może uda się załatwić zniżkę po prostu z tytułu ilości zamówień i do TS i 3.2 też zrobią? Co Wy na to? Ja na pewno się odezwę, jednak najpierw chciałbym wiedzieć, czy mam starać się o niższą cenę i logo Alfy na dolocie, czy też załatwiać se samemu.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Jeżeli cena ~350 - 400PLN będzie osiągalna, piszę się, bo mam pęknięte kolano, tylko że jest dużo wersji, ja do swojej na allegro nie znalazłem (mam jakieś rurki odpowietrzające spod dekli zaworów, czujnik w króćcu). Musielibyśmy w wątku fotki wrzucać, moja Vka jest z 1998 marzec, z przepustnicą na linkę. Mówimy o rurze, rurach, czy akumulatorze/rezonatorze (czy jakoś tak) powietrza też?

    Cena ~1kpln zapewne okaże się zaporowa i projekt upadnie Ktoś jeszcze musi poświęcić swój dolot do pomiarów. Bierzemy oczywiście carbon?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Gotowe produkty z włókna szklanego, razem z filtrem, sprzedają po ~250zł. Takie same z carbonu idą po ~400zł. U nas ten dolot jest skomplikowany, ale nie sądzę żeby chcieli więcej niż 500zł. Jeśli z carbonu wyjdzie 600+ zawsze można zrobić z włókna- mniejszy lans, ale tu chodzi o użyteczność. Dlatego zależy mi na zebraniu grupy ;)
    A chcesz mieć rezonator? Ja myślałem o rurze od przepustnicy do przepływomierza, a przepływomierz pakujesz od razu za filtrem.
    Oni się tam reklamują, że robią to na hamowni, więc jak trzeba będzie, jako organizator akcji zadbam o to, żeby mieli z czego mierzyć. Chyba, że znajdzie się ktoś z Wołomina.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Dolot w sumie mam cały ,ale dla poprawienia skuteczności zasysania zimnego powietrza i lansu oczywiście mógł bym się skusić na taki dolot .Też myślę o całości od przepływomierza do przepustnicy,którą też mam na lince jak kolega ArturK . I tu pytanie do kolegi czy masz jak ja pierwsze wydanie gtv 3,0? skrzynia 5 tka ,na jednej sondzie bez dwumasu itd?

    Oczywiście cena odegra tu najważniejszą rolę w moim zdecydowaniu się ,więc im więcej chętnych tym wcale nie lepiej tylko taniej...
    Ostatnio edytowane przez maras37 ; 16-05-2015 o 20:35

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Wszystko zostało już chyba powiedziane. Zróbmy listę chętnych. Jak znacie kogoś z innego forum, albo kto rzadko zagląda a może być zainteresowany pytajcie, szukajcie. Tymczasem:
    1. Ja ;P

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Wszystko zostało już chyba powiedziane. Zróbmy listę chętnych. Jak znacie kogoś z innego forum, albo kto rzadko zagląda a może być zainteresowany pytajcie, szukajcie. Tymczasem:
    1. Ja ;P
    2. maras37

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Kiedyś przerabiałem temat tej firmy, takie coś mam z archiwum e mail ;-)

    Witam,

    Minimalne pierwsze zamówienie to 20 szt. + koszty wdrożenia nowego produktu (frezowanie form ew modeli, przygotowanie narzędzi)

    Niestety są to bardzo czasochłonne i kosztowne prace.

    Aby wycenić koszt wykonania układu musimy posiadać jego projekt w formacie 3D.

    Koszt gotowego układu dolotowego może wahać się od 500 zł do kilku tyś zł w zależności od stopnia skomplikowania i ilości zamawianych sztuk.

    Reasumujac TANIO NIE BEDZIE...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Czy nie lepiej/taniej złożyć do kupy dolot z łączników silikonowych np od fmic http://fmic.pl/7-silikony ?
    Ew. w proste odcinki włożyć rury polerowane.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Myślę, że na bank nie będzie lepiej- może być jedynie taniej. Dolot z kolanek silikonowych z polerowaną rurą w środku już mam. Spełnia swoją rolę, ale nic ponad to. Na dodatek kolanko na przepustnicy tylko czekać, a przedziurawi mi się od stalowej obejmy. Teraz szukam czegoś co będzie lepiej wyglądało, posłuży mi do końca mojej przygody z tym samochodem i obniży temperaturę powietrza które dostaje mój silnik. Metalowe elementy mają to do siebie, że są swojego rodzaju grzałką tegoż powietrza.

    Dzięki za wypowiedź Mattman ;)

    Widzę, że zainteresowanie słabe. Ja mimo to będę się z nimi kontaktował, zajadę do nich do Wołomina niech zrobią projekt i powiedzą ile dokładnie to będzie kosztowało. Jak będę coś wiedział wrzucę to w tym temacie. Niestety na chwilę obecną nie mam czasu tego ogarnąć, ale do końca czerwca powinienem się uwinąć.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    I tak będziesz musiał zastosować jakiś elastyczny łącznik na przepustnicę, nawet jeśli Ci z węgla resztę zrobią. Przypuszczam, że masz po prostu niskiej jakości kolanko, może nie zbrojone.
    Jeśli chcesz obniżyć temperaturę, to owiń rurę bandażem termicznym.

Podobne wątki

  1. [GT] Dolot powietrza 2.0 JTS
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 11:47
  2. Dolot powietrza
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 15:23
  3. 156 T.S. - dolot powietrza
    Utworzone przez alces1 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory