Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: tylna szyba - zacina, jak naprawić?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    mam ten plastikowy wodzik kupiony z allegro i czeka mnie wymiana. zastanawiam sie jak to najlepiej zrobic aby czegos po drodze nie zepsuc bo w tej chwili mechanizm szyby sie zacial - tzn. modzik zablokowal sie na szynie i bez mocnego dociskania szyby nie pójdzie w dól. po rozebraniu boczku najlepiej będzie odkręcić cały mechanizm opuszczania szyby? czy opuscić najpierw w dół szybe?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Odkręcić prowadnice u góry i na dole i opuść szybę razem z cała prowadnica do konca(zacięty wodzik bedzie wtedy ciagle w tej samej pozycji).
    Wtedy albo delikatnie przekręcając prowadnice wyciągnij ja z wodzikiem z szyby albo tak jak ja-naciagnalem wewnętrzna blachę drzwi na tyle zeby prowadnica z wodzikiem wyszła w dół.
    To trzeba dobrze zgrać,tez miałem stracha ze naprężenie bedzie i szyba trachnie.Montaz odwrotnie:prowadnice miałem ustawiona „na ukos” i jednocześnie naciągając trafiłem wodzikiem w miejsce w szybie.Chwila strachu i po wszystkim.
    No chyba ze jest inny oczywisty sposób.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emil Zobacz post
    Odkręcić prowadnice u góry i na dole i opuść szybę razem z cała prowadnica do konca(zacięty wodzik bedzie wtedy ciagle w tej samej pozycji).
    Wtedy albo delikatnie przekręcając prowadnice wyciągnij ja z wodzikiem z szyby albo tak jak ja-naciagnalem wewnętrzna blachę drzwi na tyle zeby prowadnica z wodzikiem wyszła w dół.
    To trzeba dobrze zgrać,tez miałem stracha ze naprężenie bedzie i szyba trachnie.Montaz odwrotnie:prowadnice miałem ustawiona „na ukos” i jednocześnie naciągając trafiłem wodzikiem w miejsce w szybie.Chwila strachu i po wszystkim.
    No chyba ze jest inny oczywisty sposób.
    dzięki za instrukcje. miałem chwile zeby sie zająć tym tematem wczoraj i....jak to zazwyczaj bywa nie poszło za lekko. zdjąłem cały boczek, wszystko ładnie z dostępem. Stary plastikowy wodzik rzeczywiście połamany ale dość łatwo wyszedł z szyby. Metalową prowadnice miałem odkręconą. Wszystko przeczyściłem bo na metalu było sporo brudu, zabieram się do skecania i składania i - problem. aby włożyć plastikowy wodzik trzeba go wpuścić w szynę od góry, nie da siętego zrobić z zamontowanymi linkami, kombinowałem na wszyskie sposoby i nie wiem jak założyć obie linki - tzn. brakuje mi kilku cm abywpiąć je w plastik. Jak otwieram lub opuszczam szybe to linki są zwijane razem - tak, że nie poluzuje ani jednej ani drugieji mając założony wodzik na szynie też jest to niemożliwe.
    Czy zatem powinien być jakiś luz na którejś z linek aby swobodnie zamontować? w którym momemcie Tobie się udało to wpiąć do kupy? Próbowałem pare godzin męczyłem się i wreszcie dałem spokój. Zamontowałem na górną linke, podciągnąlem na maxa do góry i teraz szyba jest szczelna ale nie mogę opuszczać.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar KarolAR
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    LCH
    Auto
    166 3.2 TI 2005r. Q2, Była 166 2.4JTD 2000r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Z tego co ja pamiętam to żeby wpiąć linki w wodzik to one muszą dobrze siedzieć w otworach przy silniku i te sprężynki co są to również muszą być maksymalnie ściśnięte. Ja z tego co pamiętam dużego problemu nie miałem z tym, ale chyba ktoś mi wtedy pomagał ścisnąć to wszystko. Aha i ja to robiłem mając całkowicie wyjęty mechanizm na zewnątrz.
    Wodzik kupiłeś ten z allegro?
    Ostatnio edytowane przez KarolAR ; 07-10-2018 o 23:09
    Jest:
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI 2005 Q2 & Kawasaki ZX7R 1998
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm TI 2007

    Była:
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2000

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Nie pomoge wam w temacie linek bo zmieniałem całość na sprawna- silnik plus szyna.Ale pewnie myk polega na ściśnięciu tych sprezynek.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarolAR Zobacz post
    Z tego co ja pamiętam to żeby wpiąć linki w wodzik to one muszą dobrze siedzieć w otworach przy silniku i te sprężynki co są to również muszą być maksymalnie ściśnięte. Ja z tego co pamiętam dużego problemu nie miałem z tym, ale chyba ktoś mi wtedy pomagał ścisnąć to wszystko. Aha i ja to robiłem mając całkowicie wyjęty mechanizm na zewnątrz.
    Wodzik kupiłeś ten z allegro?
    tak, kupiłem na allegro i jest dokładnie taki sam jak orginał - sprawdziłem i wszystko się zgadza. stary miał pęknięte te dwa elementy które obejmują szyne - chyba któs próbował to wcisnąć a nie włożyć od góry (od dołu się nie da bo blokuje jeden element).

    O których sprężynkach mówisz? tych które są za pancerzem linek? Ja nie chciałem całości wyjmować bo już na etapie samego odkecenia szyny wszystko ładnie wyszło.

    Nie jestem teraz pewien ale być może przed rozkręceniem linka jedna była luźno (u góry nie byłą poprowadzona po takiej białej okrągłej rolce - dlatego tak łatwo dało się zdemontować. Tak czy inaczej - teraz nie mogę naciągnąć drugiej z linek po założeniu pierwszej. Brakuje dosłownie 2-3cm żeby to wskoczyło. Naciągnąć mocno też nie idzie - już max. Może ktoś ma akurat boczek rozebrany i mógłby rzucić okiem, czy np. przy zamkniętej szybie jest gdzieś luz na linkach czy też wszystko sztywno co do cm siedzi?

Podobne wątki

  1. Szyba tylna 147
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-05-2016, 19:48
  2. [159] 159 tylna szyba
    Utworzone przez Radziu147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 14:07
  3. [159] Szyba przednia / mały odprysk / gdzie naprawiać i czy da się naprawić Kraków
    Utworzone przez Pandolino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 09:32
  4. 156 lift - tylna szyba
    Utworzone przez david22pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 20:12
  5. [GTV] tylna szyba w Gtv
    Utworzone przez Dysan20 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 04:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory