Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: brak nawiewu - dziwne objawy

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu30Wroc Zobacz post
    Załącznik 284740

    - - - Updated - - -

    siema, sprawdź 3 od prawej u góry pin w tej kostce ( u mnie był wypalony i dmuchawa nie działała) . Nad pedałami w kabinie znajdziesz.

    hej, mógłbyś dać większe foto bo z miniaturki nic nie widać, to jest w panelu bezpieczników po lewej stronie pod kierownicą?

    ja niestety nadal walcze - dziś niestety ściągacz wycieraczek się poddał na jednej i musiałem przerwać procedure ściągania tego plastiku długiego (btw czy żeby ściągnąć maskę wystarczy odkecic 4 śruby ? po 2 po lewej i prawej).

    moze ktos ma na sprzedaz uzywke wentylatora? (ew. sterownik klimy)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Witruall Zobacz post
    Cześć, mam ten sam problem z wentylatorem.
    Początkowe objawy: pojawiał się komunikat o błędzie i prośbą o kontakt z serwisem, ale wystarczyło zgasić zapłon i ponownie włączyć, zawsze pomagało.
    Teraz w najgorsze upały przestał reagować, komunikat wyskakiwał cały czas po każdym uruchomieniu.
    Co ciekawe wyczytałem na forum, że niski stan czynnika może powodować takie objawy.
    Pojechałem nabić klimatyzację. Na 600 mg miałem 580 mg. Czyli brak czynnika wyeliminowany.
    Wczoraj podczas jazdy po około 40 minutach po komunikacie nagle dmuchawa odżyła.
    Niestety tylko na czas pracy silnika. Po ponownym włączeniu zero dmuchawy.
    Sprawdziłem bezpieczniki i przekaźniki, zostało nic tylko rozebrać podszybie i dostać się do dmuchawy i sprawdzić czy dostaje sygnał.
    Nosiłem się nawet z zakupem https://allegro.pl/oferta/stn1170-el...ski-7551505668 żeby przeskanować Klimę.
    Mam jednak mieszane uczucia czy będzie się łączyć z klimą.

    Jakieś pomysły?

    - - - Updated - - -



    Trochę tanio jak na nowy
    Wolę stary zregenerować jeśli będzie taka potrzeba.

    jak przestawało działać to czy mogłes sterowac kierunkiem nawiewów? u mnie najpierw siadło sterowanie nawiewami ale sam wentylator chodził, potem całkowicie przestał. Po rozebraniu widzę że nad wentylatorem jest taka plastikowa osłona a nad nią element klimatyzacji - rurki i takie łączenie - i tam najprawdopodobniej puścił czynnik, czy mógł rozlać się na wtyki do gniazda wiatraka i spowodować spięcie?

    generalnie przymierzam się do wyjęcia wentyaltora od góry bez rozszczelniania układu ale czy jest to wykonalne? ile śrub tam jest? bo widzę 3 a nie wiem czy pod od dołu coś jeszcze trzyma

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie

    Siema Jerry44 , radziłem gościowi Witruall bo on ma chyba polift i tam znam problem i ewentualne rozwiązanie , w przedlift problemu nie miałem i nie wiem, czy nad pedałami jest wielopinowe złącze instalacji elektrycznej
    Ostatnio edytowane przez Krzychu30Wroc ; 24-08-2022 o 23:17

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    aa rozumiem, faktycznie. u mnie tego raczej nie ma.

    mam natomiast jeszcze pytanie o wentylator - jak na krótko go sprawdzić? tzn. na odpiętej wtyczce mogę sprawdzicz czy dochodzi napięcie przy włączonym aucie, tam jest 5 pinów - 2 grube i 3 małe. grube to pewnie napięcie a małe sterowanie obrotami?

    i jak poprawnie sprawdzić wentylator? tzn. chciałbym podłaczyc bezpośrednio pod akumulator, 2 kable + i - pewnie do tych grubych ale czy to od razu powinno go uruchomić? czy też trzeba zewrzeć jeszcze 2 piny z tych 3 małych? w ten sposób mysle ze wyklucze ew. zepsuty wentylator

    i pytanko o przekazniki na podszybiu - który odpowiada za klimę? mam 4 i mógłbym podmienic ale nie jestem pewien który jest od klimy. bezpieczniki tam są ok.
    Ostatnio edytowane przez jerry46 ; 25-08-2022 o 10:28

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Krasnobród ///Steyr
    Auto
    166 2,5
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przeszukaj forum na temat wentylatora jest rzeka info nawiasem mówiąc tylko Lancia Kappa ma ten sam wentylator --cała elektronika siedzi w wiatraku ,na forum LKP też jest tego full może najwięcej .Schematy a nawet manuale jak krok po kroku to zrobić są musisz tylko poszukać .
    Sprawdź napięcie na przewodach - będziesz wiedział czy bezpiecznik czy przekaźnik czy też wiatrak .
    U mnie ostatnim razem były luźne przewody w konektorach wtyczki wiatraka a i tak go spaliło po miesiącu,w sumie to 3 lub 4 razy w dwóch autach to przerabiałem
    Powodzenia i Pozdr.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 175 KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Z braku czasu na razie nic nie działałem w temacie.
    Zastanawia mnie jeszcze jedna opcja, czy wentylator w polifice (czyli moja Bella) ma rezystor?
    Podobno lubi szwankować.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    zanim zalozylem temat przeszukalem forum dość solidnie - jest sporo tematów, większosć konczy sie brakiem odpowiedzi jak nastąpiła naprawa. 90% to przepalony bezpiecznik.

    co do procedury pomiarowej - sprawdzic to na wlaczonym silniku? pomiary na wtyczce która idzie do wentylatora? jakich anomalii szukać?

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Tam siedzi silnik bezszczotkowy to jest inna bajka niz szczotkowiec gdzie wystarczy podłączyć + i - i powinien kręcić. 3 cienkie przewody sa od sterowania silnikiem i leca do układu elektronicznego - warto sprawdzić styki na połączeniach czy nie sa upalone. Następne w kolejności dwa grubsze przewody do 12v zasilanie i tu musi być sprawny 30A bezpiecznik i za nim jest 30A przekaźnik - i tu tez sprawdzamy wszystkie styki po drodze czy nie sa upalone. Jeżeli wszystko jest ok to albo silnik do przewinięcia labo modul elektroniczny do wymiany (raczej rzadko).
    Dodatkowo sprawdziłbym 5A bezpieczniki F9 i F6 i F5
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 26-08-2022 o 10:10
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzieki za pomoc, mam jeszcze pytanie laika - jak chce sprawdzic multimetrem czy na odpiętej wtyczce do wiatraka dochodzi prąd, to od multimetru jednym bolcem dotykam 1 pinu we wtyczce a drgui (np minusowy) od multimetru wtykam do drugiej czy gdzies indziej? (tak wiem pytanie laika. ale nie mierzylem wczesniej w aucie takich elementów, nie wiem czy minus lapie sie na masie czy nie?

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    nie wiem czy minus lapie sie na masie czy nie
    Tak, minus łapiesz na masie. Tak samo jak chcesz sprawdzić poprawność minusa we wtyczce, to też podpinasz tam +multimetra, a -multimetra na masę: jeżeli jest OK to pokaże zero, jak coś pokazuje to znaczy że słabe przejście masy jest.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #30
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Tak się tylko wtrącę. Pomiary miernikiem można wsadzić w buty. Miernik pokaże napięcie a pod obciążeniem będzie lipa. Sprawdź to żarówką samochodową 55W.
    Wentylator sterowany jest PWM'em. Sprawdzamy go podając napięcie na na 2 styki wentylatora tam gdzie wchodzą 2 grube kable (wcześniej ustalić miernikiem który to plus). Aby uruchomić wentylator na pełnej prędkości na 3 styki (te cienkie kable podajemy stały plus). Bedzie to odpowiadało 100% wypełnienia fali PWM, czyli pełnej prędkości.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. 1.8 TS dziwne objawy
    Utworzone przez Maciej Mach w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2019, 12:31
  2. dziwne objawy
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:08
  3. Brak mocy, dziwne objawy.
    Utworzone przez simonek w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 11:14
  4. 156 2.4 jtd dziwne objawy....
    Utworzone przez gotlibus w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 22:46
  5. [155] 18.16v dziwne objawy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory