Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Coś ze skrzynią. Pomóżcie...

  1. #1
    bastan
    Gość

    Cool Coś ze skrzynią. Pomóżcie...

    No i stało się. Zawsze jak miałem problem z moją Niunią to dawałem sobie radę sam. Trochę poczytałem forum i zawsze znalazłem wskazówki (np. z czujnikiem położenia wału )

    Dzisiaj Alfą ledwo wróciłem do domu z pracy. Ale najważniejsze, że wróciłem

    Sprawy mają się tak. Sprzęgło zawsze chodziło mi ciężko a biegi wchodziły z lekkim oporem. Przyzwyczaiłem się i tak już 20tys zrobiłem (od marca bo wtedy moją Bellę kupiłem).
    No i dzisiaj zonk.
    Zaczęło się od tego, że coraz ciężej mogłem wrzucić bieg jak stałem w korku. Po około kilometrze biegi zaczęły wchodzić bardzo bardzo ciężko. Jedynka praktycznie nie do wrzucenia. Potem pojawiły się wibracje przy ruszaniu. Pedał sprzęgła zaczął chodzić trochę lżej ale po wciśnięciu go do połowy ewidentnie można było na nim wyczuć wibracje.(wcześniej tego nie było) Jakoś dowlokłem się do domu. Po zgaszeniu silnika biegi wchodzą idealnie i pedał sprzęgła wciska się tak jak powinien (tak mi się wydaje). Sprawdziłem stan w zbiorniczku z płynem i jest max.

    Jakieś pomysły?
    Miał ktoś podobnie??

    PS: Wydaje mi się, że podczas jazdy jakby było słychać takie łu łu łu... Nie wiem jak to opisać ale wydaje mi się, że układ przeniesienia napędu pracuje głośniej.

  2. #2
    alfawm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bastan Zobacz post
    No i stało się. Zawsze jak miałem problem z moją Niunią to dawałem sobie radę sam. Trochę poczytałem forum i zawsze znalazłem wskazówki (np. z czujnikiem położenia wału )

    Dzisiaj Alfą ledwo wróciłem do domu z pracy. Ale najważniejsze, że wróciłem

    Sprawy mają się tak. Sprzęgło zawsze chodziło mi ciężko a biegi wchodziły z lekkim oporem. Przyzwyczaiłem się i tak już 20tys zrobiłem (od marca bo wtedy moją Bellę kupiłem).
    No i dzisiaj zonk.
    Zaczęło się od tego, że coraz ciężej mogłem wrzucić bieg jak stałem w korku. Po około kilometrze biegi zaczęły wchodzić bardzo bardzo ciężko. Jedynka praktycznie nie do wrzucenia. Potem pojawiły się wibracje przy ruszaniu. Pedał sprzęgła zaczął chodzić trochę lżej ale po wciśnięciu go do połowy ewidentnie można było na nim wyczuć wibracje.(wcześniej tego nie było) Jakoś dowlokłem się do domu. Po zgaszeniu silnika biegi wchodzą idealnie i pedał sprzęgła wciska się tak jak powinien (tak mi się wydaje). Sprawdziłem stan w zbiorniczku z płynem i jest max.

    Jakieś pomysły?
    Miał ktoś podobnie??

    PS: Wydaje mi się, że podczas jazdy jakby było słychać takie łu łu łu... Nie wiem jak to opisać ale wydaje mi się, że układ przeniesienia napędu pracuje głośniej.
    Jak ci sprzęgło wchodzi ciężko to wysiada ci docisk sprzęgła lub łożysko oporowe. A olej w skrzyni jest?

  3. #3
    bastan
    Gość

    Domyślnie

    Tak. Olej w skrzyni jest. Tak się zastanawiam czy to nie czasem pompka sprzęgła?

  4. #4
    tomaj909
    Gość

    Domyślnie

    na bank sprzęgło do wymiany kompletne

  5. #5
    bastan
    Gość

    Domyślnie

    Coś mi się zdaję, że muszę skrzynie zrzucić. Wiem, że roboty w cholerę. Mam garaż z kanałem więc zacznę się bawić. Tylko temperatury teraz trochę dziwne . Dlatego ponawiam jeszcze raz pytanie. Czy to może być wina pompki, wysprzęglika?

  6. #6
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Cześć jesli jest juz taki temat to nie bede zakladal podobnego. Ja mam podobny problem, jak redukuje z trzeciego biegu na drugi to slychac nie raz zgrzytanie, tak samo jest ze wstecznym, ale jesli dluzej przytrzymam sprzeglo to wchodzi bez zgrzytania, pedal sprzegla nie jest zapadniety itd czy to koniec sprzegla? Czy moze wysprzeglik? Plynu w zbiorniczku tez mam na maxa.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Mam podobnie jak selius jak wrzucam szybko na 5 to mi lekko zgrzyta i jak redukuje szybko na 4 jak powoli to jest ok i ciężko mi wchodzi 1,2 i wsteczny sprzęgło wymieniłem miesiąc temu komplet valeo wymieniłem też cały płyn i 3 razy odpowietrzone sprzęgło. Co to może być??

  8. #8
    Zenith
    Gość

    Domyślnie

    kolego bastian ja mialem identyczna sytuacje tylko ze u mnie stalo sie to pewnego pieknego dnia jak wyjezdzalem alfa z garazu. Poprotu pedal troche sie zapadal. Potem sprzeglo zaczelo chodzic ciut lzej, ale czuc bylo wibracje przy dotknieciu sprzegla.

    okazalo sie ze docisk wylamal te blaszki które sa na sprzegle, takze tak czy inaczej cale sprzeglo bylo do wymiany. Kupilem oryginal za okolo 400pln, takze i tak tragedii nie bylo.

    tylko teraz pytanie czy nie slizga ci sie sprzeglo jak wrzucisz bieg?

  9. #9
    bastan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenith Zobacz post
    kolego bastian ja mialem identyczna sytuacje tylko ze u mnie stalo sie to pewnego pieknego dnia jak wyjezdzalem alfa z garazu. Poprotu pedal troche sie zapadal. Potem sprzeglo zaczelo chodzic ciut lzej, ale czuc bylo wibracje przy dotknieciu sprzegla.

    okazalo sie ze docisk wylamal te blaszki które sa na sprzegle, takze tak czy inaczej cale sprzeglo bylo do wymiany. Kupilem oryginal za okolo 400pln, takze i tak tragedii nie bylo.

    tylko teraz pytanie czy nie slizga ci sie sprzeglo jak wrzucisz bieg?
    To znaczy sprzęgło się nigdy nie ślizgało i nie ślizga. Jak wrzucę bieg i trzymam go na sprzęgle to czuć, że silnik zaczyna pracować jakby pod lekkim obciążeniem.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    komplet sprzegla do wymiany... niestety, do tego polecam sprawdzic plaszczyzne kola zamachowego... powodzenia

Podobne wątki

  1. Dwa problemy ze skrzynią
    Utworzone przez icemanevo w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 19:34
  2. Problem ze skrzynią 159 1.9
    Utworzone przez mekka27 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 17:52
  3. awaria ze skrzynią
    Utworzone przez vefik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 19:29
  4. [146] Coś ze skrzynią nie tak...
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 20:09
  5. [156] probemy ze skrzynią
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 21:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory