Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Wymiana obudowy filtra pow. 2.4 jtd 99r

  1. #1
    Gozdziej
    Gość

    Domyślnie Wymiana obudowy filtra pow. 2.4 jtd 99r

    Dla osób które chciałyby wymienić obudowę na własną rękę.

    Zupełnie po amatorsku ale udało mi się…

    Posiadam alfę 156 2.4jtd z 99r Miałem pęknięta obudowę filtra jak również klapkę która znajduje się u góry (kiedyś ja naprawiłem ).
    Zakupiłem obudowę od 156 2,0 ts 16v, sądząc że będzie pasowała, gdyż wyglądała podobnie i na forum gdzieś wyczytałem ze pasuje, ta obudowa pasuje ale już klapka do której podłączony jest przepływomierz i rura nie pasują (prawdopodobnie obudowy różnią się właśnie klapką oraz orurowaniem i to pewnie określają ich numery ) więc użyłem starych, śruby trzymające wieko były maksymalnie zardzewiałe więc musiałem je uciąć i zakupić nowe śrubki.

    Wymiana trwała 2h.

    1.Wyjmujemy akumulator.
    2. Odkręcamy przekaźniki zamocowane do podstawki akumulatora.
    3. odkręcamy podstawkę akumulatora która jest również przykręcona na 2 śruby do obudowy filtra (3 śruby po prawej stronie i 2 naprzeciwko nas, jeżeli stoimy naprzeciwko samochodu.
    4. Delikatnie wyjmujemy podstawkę akumulatora.
    5. Odkręcamy obejmę przy rurze wychodzącej od przepływomierza, zdejmujemy tą rurę i zdejmujemy przepływomierz.
    6. Odkręcamy wieko obudowy i zdejmujemy je, oraz wyjmujemy filtr pow.
    7. Następnie trzeba odłączyć rurę z boku przepływomierza którą zasysane jest powietrze jak mi się wydaje, jest to dość kłopotliwe ( jeszcze trudniejsze jej założenie).
    8. Odkręcamy dwie śruby trzymające filtr, znajdują się one mniej więcej w miejscu gdzie była podstawka akumulatora, trochę niżej i trzymają jeszcze taką wytłoczoną blachę do której była ona przykręcona.
    9. Ostrożnie wyjmujemy obudowę trzeba uważać na rurę od chłodnicy ( można ją pewnie odkręcić ale ja nie ryzykowałem bo pewnie musiałbym później uzupełniać płyn chłodniczy) żeby jej nie uszkodzić, oraz wymaga to trochę gimnastyki, ale mi się udało ( należy zwracać szczególną uwagę na kable od lamp oraz inne.

    Wszystko montujemy tak samo tylko w odwrotnej kolejności.

    Trudniej była włożyć nie uszkodzoną obudowę po prostu trzeba trochę pokombinować. Zrobiłem to kompletnie po amatorsku więc nie ponoszę odpowiedzialności za jakieś pourywane kable i połamane elementy po prostu trzeba to robić ostrożnie z głową, w każdym razie informacje że trzeba odkręcać koło i podnoście samochód itd., itp. Są błędne gdyż sprawdziłem na własnej skórze ze można zrobić to od góry ( przynajmniej w moim modelu) i w dość krótkim czasie, główne klucze to 10 i 13.

    Pozdrawiam i powodzenie życzę.
    Ostatnio edytowane przez Gozdziej ; 13-12-2009 o 19:41

Podobne wątki

  1. [159] Króciec obudowy filtra oleju.
    Utworzone przez mista w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 19:09
  2. Obudowy filtra powietrza
    Utworzone przez klag3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 13:56
  3. Przykrywke obudowy filtra powietrza 156 8V
    Utworzone przez paczek.gsm w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 15:50
  4. dolot do obudowy filtra powietrza
    Utworzone przez phantomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2006, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory