Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Rozsypana skrzynia :( mile widziane porady...

  1. #1
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie Rozsypana skrzynia :( mile widziane porady...

    Witam..
    Zaczne moze od poczatku.. Wczoraj wypucowalem swoja piekna i wracalem do domu.
    Zapinalem biegi po kolei, wszystko ok. przy próbie wrzucenia 4 biegu zazgrzytało, lewarek zaczął chodzić jak w maśle, sprzęgło zrobiło się bardzo twarde, smród spalenizny i zaczęło coś dzwonic i pukac, oczywiscie biegu nie moglem wrzucic. Zatrzymalem sie wiec, wciskam sprzeglo i ku mojemu zdziwieniu nie moglem wrzucic zadnego biegu.. Zgasilem silnik odpalilem, z ledwoscia wrzucilem 1 bieg i dotoczylem sie do parkingu, przy czym strasznie autem szarpalo.. pierwsza moja mysl- sprzeglo padlo- a mialem je na dniach wymieniac, bo juz dluzszy czas na wykonczeniu bylo, budą trzęsło itd. Auto na linke, i scholowalismy ja na stacje, gdzie zajmuja sie moja Alfa... dzisiaj otrzymalem telefon, ze skrzynia biegow sie wysypala (pekla czy jakos tak i olej wyplynal, nie znam sie zabardzo) i ze nadaje sie tylko do wymiany..
    Mialbym pare pytanek do Was, licze na pomoc i jakies rady co teraz zrobic, bo przerazony widze, ze szykuja sie spore wydatki :/

    Sprawa wyglada tak, ze w tym warsztacie zaproponowali mi uzywana skrzynie z pewnego źródła w cenie 1200 zł. jednak ja widze na allegro, ze ceny juz od 450 zł się zaczynają- czy warto pomyslec nad takimi ofertami? Czy lepiej odzalowac juz to 1200 i miec z pewnego źródła? Czy ktos wie moze jak z transportem takiej skrzyni? Duża jest?
    A może byście polecili mi kogoś pewnego, kto handluje czesciami.. Bylbym wdzieczny.
    No i coś co totalnie nie daje mi spokoju... Jak to mozliwe, ze tak nagle skrzynia padła? Przyznam, ze jestem w szoku.. Wszystkie biegi chodzily ok, czasem przy wrzucaniu wstecznego zgrzytnelo.. ale tak nagle, bez zadnych oznak?

    Pozdrawiam...
    Ostatnio edytowane przez piotr9008 ; 17-03-2010 o 15:47

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    1200zł to sporo za skrzynkę.
    W dziale bazar jest sporo 156 na części, zazwyczaj sprzedają to koledzy z forum. Popytaj czy mieliby taką przekładnię jaka Cię interesuje i zakup u nich z możliwością zwrotu jeśli coś byłoby nie tak, a jako, że to forumowi kumple to myślę, że w maliny Cię nie wpuszczą.
    Inna opcja jest w zasadzie taka sama, tyle, że skrzynia z allegro, pojedź do tego sprzedawcy, spiszcie co trzeba (znaczy się umowę), że jeśli coś by nie grało, to będziesz mógł ją wrócić.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. nawet tutaj masz do kupienia skrzynię:
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...azu_tanio.html
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 17-03-2010 o 16:02

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Co tu jeszcze dodać.. Skrzynia nie jest strasznie duża, jedna osoba da radę ją podnieść, mieści się w przeciętnym bagażniku. Przy zakupie używki koniecznie wymień w niej olej tutela ZC75 ok 2litry. Oczywiście przy tej robocie wymień sprzęgło (ta sama robota). Skoro w starej skrzyni nie było oleju to sie zatarła. Jeśli nie zauważyłeś większego wycieku zaraz po awarii to pewnie olej wyciekał już dawno temu.

  4. #4
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    ehh, właśnie w tym cała rzecz, że samochód wyjechał w piątek z warsztatu z remontu zawieszenia, wiec jakby wyciek byl, to by pewnie zauważyli...
    no cóż, mam nadzieje, że następna skrzynia będzie sie sprawowała, poszedłem za Twoja radą alces1 i już zaklepana u forumowicza.
    dzięki za pomoc, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piotr9008 ; 17-03-2010 o 21:52

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    tak dal potomnych, to tam jest nawet bagnet do pomiaru poziomu oleju w skrzyni

  6. #6
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    To napewno od teraz zaczne z niego często korzystać.

  7. #7
    siwcu
    Gość

    Domyślnie

    Zapytam z ciekawości, ile kosztowała usługa wymiany skrzyni w tym warsztacie? Dzięki za odpowiedź

  8. #8
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    jeszcze nie wymieniona, ale mówili, że 300 zł

    miałbym jeszcze pytanko.. Co mogło wpłynąć bezpośrednio, na to że ta skrzynia się rozsypała?
    'pałowanie'? ostre puszczanie sprzegla? nadmierne prędkości? czy tez moze po prostu zuzycie materialu...
    mam to auto od jakis 15 tys. km i nie powiem, ze czasem jej nie przycisne, troche przegonie na trasie.. ale zaden tam ze mnie kat... Czy to jest tak, ze z alfa faktycznie jak z jajkiem trzeba? Czy tez moze poprzedni wlasciciel ostro ja zazynal...

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez piotr9008 ; 18-03-2010 o 14:56

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Olej, olej i jeszcze raz olej! Wiadomo, bez oleju to długo sie nie pojezdzi.

    Czy wczesniej nie zgrzytało przy zmianie biegów? Nie wiem co sie rozpadło w twojej skrzyni - mogłes sie dowiedziec od mechaników, aby nie zostac naciągniety na kase.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    156 2.0 ts
    Postów
    169

    Domyślnie

    jakie są objawy zużycia skrzyni biegów? jakieś wycie albo cos w tym rodzaju?

Podobne wątki

  1. diamondbrite - znacie te środki? opinie mile widziane
    Utworzone przez Lutraki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 09:45
  2. 156 1.6 Gdynia mile widziane porady
    Utworzone przez DjRomeo w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 10:38
  3. 156 Sosnowiec. Ktoś zna? Porady mile widziane.
    Utworzone przez Darko1 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 18:46
  4. Poznan - Rewal sugestie mile widziane :)
    Utworzone przez holdek w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 10:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory