Strona 11 z 362 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 3620

Temat: Zakup Alfy 166

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Co do elektryki i elektroniki - trzeba szukać egzemplarza bez najmniejszych podejrzeń. W tym aucie drobnostka może okazać się kosztowna.

    Samochody bezwypadkowe z autentycznym przebiegiem powinny mieć ładne wnętrze, może kierownicę przetartą ale nie wytartą, nie powinno "emitować" trzasków wewnątrz, co najwyżej drobne poskrzypywanie w ol\kolicach podsufitki.

    Osobiście celowałbym w rocznik '00, pod koniec '99 i początkiem 2000 w 166 pojawiło się dużo modyfikacji, m.in. polepszenie materiałów wykończeniowych, zmiana nastawów zawieszenia, lepsze audio. Mniej przejmuj się usterkami zawieszenia (stuki, puki), to wszystko można łatwo wymienić i "wliczyć" w cenę auta. Wystrzegaj się nierównego ciągnięcia silnika (większość usterek to typówki w stylu nieszczelny EGR, dziury w dolocie, ale są jeszcze rzeczy nieodkryte, z kolegą premek dumamy nad jednym, po opisie identycznym objawem i jeszcze nie doszliśmy przyczyny). Pamiętaj, że auto 10-letnie poza uszkodzeniami wynikającymi ze zużycia (starta kierownica, gałka, załamana skóra na fotelach) powinno wyglądać jak nówka. Jeżeli wnętrze jest zaniedbane, nawet przy 100% pewności, że przebieg jest autentyczny, nie ma co liczyć na to, że reszta auta jest zadbana.

    Osobiście obejrzałem 5 aut przed zakupem. Nie latałem z miernikiem grubości lakieru, bo obcierki i lekkie stłuczki nie dyskwalifikują auta. Jeżeli auto miało stłuczkę i zostało złożone starannie, nie zobaczysz niczego niepokojącego. Jeżeli złożono je niezdarnie - miernik grubości lakieru nie będzie potrzebny, zauważysz.

    Gałki od ICS na 99% będą wyglądały jak po przebiegu pół miliona, ale to norma

    Taki przykład:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...C11145045.html
    Auto nie warte nawet 3ooo zł. Zdjęcia niewyraźne w komisie? Nawet telefon zrobiłby lepsze.
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-C14340621.html
    Auto ma otwartą klapę. Czemu? Bo było z tyłu składane i klapa się nie schodziła (kiedyś był wystawiony z zamkniętą - stąd wiem). Ładnie zamaskowany brak zmieniarki fabryczną osłoną na aku - w 2001 i w tej opcji była standardem. Skoro doszło do zmieniarki - dzwon musiał być niezły. Jak popatrzysz na zdjęcie wnęki bagażnika - na prawej krawędzi przy zderzaku widać brud, na lewej czyściutko. Bez miernika daję Ci 100% że była bita. Czy należy się tego bać? Może zostałą dobrze wyklepana? Gdyby tak było, o takie pierdoły też by zadbano.

    Nie należy bać się autentycznego przebiegu z dwójką z przodu. Sam kupiłem auto z przebiegiem 206tkm.
    Ostatnio edytowane przez żuwik ; 22-09-2010 o 06:55

  2. #102
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    moja ma 233777 przelotu i lata jak nowa , a ten co myśli ze kupi auto jakiejkolwiek marki 10 letnie i przelotu będzie miał 140 tys to się z lekka przejedzie

    u mnie jedynie co padło odkąd jeżdżę to wiązka tylnej klapy nie świeci się jedno światło w klapie i ostatnio elektryczne otwieranie bagażnika

  3. #103
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Moja 272 tys. na dziś. Przynajmniej jest szansa, że prawdziwy. Lakierowanych też bym się nie bał i prawdą jest, że kierownica, skóra na fotelach i gałka może być wytarta.
    Co do elektroniki - wszystko da się ogarnąć, ale nie można zlecać tego elektrykom, tylko walczyć samemu. Inaczej koszt naprawy faktycznie zabija.
    Nierówne ciągnięcie - tutaj faktycznie rzeczy nieodgadnione. Obecnie stawiam na kierownice w sprężarce.
    Tak poza wszystkim - auto ma trochę usterek, 10 lat, 270 tysięcy przebiegu a jazda nim to czysta przyjemność. Jedzie cicho, równo, gładko. Jeśli wsiadasz i masz wrażenie, że jedziesz 10 letnim punto to odpuść. Jeśli po krótkiej przejażdżce czujesz, że "trzyma się kupy" to pewnie warto wziąć, a zauważone problemy negocjować

  4. #104
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Mnie tez się świńskie oczka oryginalnej 166 podobają bardziej niż poliftowe. Co do zmian - jest na forum opis w drugą stronę to i różnice znajdziesz, ale taka operacja ma chyba sens wyłącznie jeśli auto ma przód uszkodzony.

  5. #105
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    100% potwierdzam

  6. #106
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    potwierdzam to, co koledzy napisali i dodam od siebie parę groszy:
    - przy przebiegu 180tys. wnętrze powinno wyglądać prawie jak nowe, pomijam dywaniki i lekko wytartą kierownicę (+oczywiście nieszczęsne gałki od ICS )
    - wyciszenie wnętrza w 166 jest rewelacyjne, podczas jazdy powinieneś usłyszeć wszystkie drobne dźwięki w środku - mnie np. denerwuje skrzypienie uszczelek drzwi
    - naprawa zawieszenia (w tym amortyzatory) to drogi biznes rzędu kliku tysięcy, więc jeżeli auto nie jest sztywne, coś stuka i nie prowadzi się jak po sznurku to mocno negocjuj
    - spasowanie blach na zewnątrz jest idealne, wszelkie druciarskie naprawy wychwycisz porównując lewą stronę do prawej, drzwi powinny chodzić "jak w lodówce"
    - elektryka: sprawdź wszystkie szyby, lusterka, powachluj w manualu klimą/obieg wewnętrzny i sprawdź czy to działa (temp., klapy) i czy nie wywala po jakimś czasie błędu na ICS pt. "air conditioner fault"
    - naciskając mocno ręką na siedzenie pasażera powinna zapalić się kontrolka od poduszek - ostrzeżenie o włączonej poduszce jak wieziesz fotelik z dzieckiem
    - pamiętaj, że za listę "małych pierdółek", które w oplu kosztowałyby 500zł w 166 możesz zapłacić 2000zł albo i więcej - poruszając się w tej klasie nie jest tak drogo, ale przechodząc z niższych klas trzeba się przyzwyczaić

    to chyba tyle... udanych łowów
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #107
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    tomaz zwrócił uwagę na istotną rzecz - jeśli coś kiepsko pasuje to nie daj sobie wmówić, że to fiatowska jakość, bo jakość 166 naprawdę jest rewelacyjna. Wszystko jest poskładane dokładnie i równo.

  8. #108
    TomekF150
    Gość

    Domyślnie

    Można prosić o opinie tego egzemplarzu http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-3-0...C14062537.html wiadomo że z fotek wiele się nie wyczyta , wybieram się po nią w środę , na co trzeba zwrócić uwagę przy ogledzinach , pytam ponieważ nie miałem wcześniej doczynienia z takim autem
    Czy 166 posiada w standardzie spr. halogenów czy to jest opcja dostępna przy ksenie ?
    Ostatnio edytowane przez TomekF150 ; 14-11-2010 o 16:16

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Na co trzeba zwrocic uwage koledzy pisali juz w tym temacie wczesniej. Spryskiwacze sa tylko przy ksenonie... Jesli chodzi o ten egzemplarz to z przodu logo alfa romeo jest nowe z tylu stare czytaj na 99% byl dzwon... Kierownica strasznie skatowana. Ale za taka kase nie ma sie co ludzic ze da sie znalezc dobra 166 tak ze zastanow sie 2 razy bo pewnym jest ze do tego auta dolozysz jeszcze i to nie malo. Aha... ten egzemplarz chwile juz stoi na otomoto.

  10. #110
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    spryskiwacze nie były tylko przy xenonach, ja mam oryginalne soczewki i zderzak ze spryskiwaczami bo w takiej konfiguracji auto zostało zakupione w fabryce, wiec nie wprowadzaj kolegi w błąd, z reszta za ta kasę nie spodziewał bym sie super stanu, min 15k , no ale kupując to auto trzeba się liczyć ze zawiecha może być do roboty a tanie to nie jest

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory