Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Connect Nav+ nie pamięta ustawień.

  1. #1
    Luqas
    Gość

    Domyślnie Connect Nav+ nie pamięta ustawień.

    Witam

    Jest to mój pierwszy post na forum. Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Alfy Romeo GT 1,9 JTD `05. Problem związany jest z Connect Nav+. Polega on na tym iż urządzenie nie zapamiętuje ustawień wysokich i niskich tonów (radio i odtwarzacz CD), nie pamięta ustawień jasności wyświetlacza w trybie dziennym jak i nocnym oraz ustawień mapy GPS. Niezależnie czy od tego czy nawigacja wyłączana jest w momencie odłączenia zapłonu czy też przez ręczne wyłączenie lewym pokrętłem, po ponownym włączeniu wszystko muszę ustawiać ponownie. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar grzegorz041983
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    siema!Miałem to samo, najpierw odłaczyłem akumulator potem wyjąłem navi i odłaczyłem kable i podłaczyłem jeszcze raz, no i pomogło do dzis jest git.Pozdro

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    U mnie też tak było. Teraz już nie gubi ustawień ale przyznam, że nie wiem co takiego zrobiłem Faktem jest, że przy okazji innego tematu wyjmowałem i odłączałem navi oraz aktualizowałem soft, może to pomogło..
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  4. #4
    Luqas
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, kombinowałem z odłączaniem i podłączaniem na wszystkie strony i nic nie pomogło. Przy okazji musiałem rozebrać cały schowek aby prawidłowo navi osadzić (ułożenie kabli).

    W związku z tym mam kolejne pytanie. Czy wasze radia można włączyć bez kluczyka w stacyjce? U mnie, muszę przekręcić kluczyk aby włączyć radio, a po jego wyciągnięciu zasilanie odłączone jest całkowicie. Może brak prądu wpływa na pamięć radia?



    Łukasz

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luqas Zobacz post
    Niestety, kombinowałem z odłączaniem i podłączaniem na wszystkie strony i nic nie pomogło. Przy okazji musiałem rozebrać cały schowek aby prawidłowo navi osadzić (ułożenie kabli).

    W związku z tym mam kolejne pytanie. Czy wasze radia można włączyć bez kluczyka w stacyjce? U mnie, muszę przekręcić kluczyk aby włączyć radio, a po jego wyciągnięciu zasilanie odłączone jest całkowicie. Może brak prądu wpływa na pamięć radia?



    Łukasz
    myślę, że może to być powodem iż Connect nie zapamiętuje ostatnio ustawionych opcji.
    u mnie działa bez włożenia kluczyka (urchomić można lewym pokrętłem).

    zauważyłem u siebie, że po wyłączeniu silnika/wyłączeniu navi ręcznie, nie wyłącza się ona od razu, tylko mija kilka sekund.
    być może w tym czasie system zapamiętuje ustawienia.

    pozdrawiam,
    Adam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadasiek Zobacz post
    myślę, że może to być powodem iż Connect nie zapamiętuje ostatnio ustawionych opcji.
    u mnie działa bez włożenia kluczyka (urchomić można lewym pokrętłem).

    zauważyłem u siebie, że po wyłączeniu silnika/wyłączeniu navi ręcznie, nie wyłącza się ona od razu, tylko mija kilka sekund.
    być może w tym czasie system zapamiętuje ustawienia.

    pozdrawiam,
    Adam
    Potwierdzam, u mnie jest dokładnie tak samo jak napisał kolega dadasiek
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  7. #7
    Luqas
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli ręcznie wyłączam radio to pojawia się napis "Deactivation procedure in progress. Wait a few seconds". Oczywiście ustawienia nie są zapamiętane. Jeżeli wyłączam zasilanie przez przekręcenie kluczyka w stacyjce na OFF to radio zostaje brutalnie wyłączone bez ww komunikatu.


    Ok. Czyli zakładamy ze winą może być brak stałego dopływu prądu.
    Znalazłem na zagranicznym forum taki schemat z opisem pinów w CN+. Nie mogę załączyć pliku .doc, dlatego wklejam zdjęcie jak i fragment z opisu.

    Podobny temat znalazłem TU. Jeżeli w moim przypadku też należy połączyć piny 4 i 7 to jakoś to nie działa.




    CONNECTOR 5

    1 BUS B-CAN B
    2 Input from BOSE Amplifier
    3 BUS B-CAN A
    4 Key on Input (+Key)
    5 12v for Automatic Aerial
    6 N.C.
    7 12v Permanent
    8 GND Supply


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	navt.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	76.7 KB
ID:	30175

  8. #8
    Luqas
    Gość

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Nie byłem pewien czy opisy pinów które znalazłem był zgodne z moim radiem, dlatego wziąłem miernik i sprawdziłem napięcia w kostce. Wystarczyło przeciąć kabel odpowiedzialny za podtrzymanie i podpiąć do niego stałe 12V. U mnie był to dwa czerwone przewody. Z gniazda 1 (lub 2 - nie pamiętam teraz) pociągnąłem dodatkowy kabel do gniazda 7. Kabel odpowiedzialny za podtrzymanie należy przeciąć i jedną końcówkę zaizolować (gdyby ktoś przypadkowo zmostkował to wyskoczy błąd immobilizera).Teraz radio włącza się i wyłącza razem z kluczykiem (czyli tak jak było do tej pory), ale oprócz tego pamięta wszystkie ustawienia (basy, wysokie tony, podświetlenie, głośność) no i mogę je włączyć bez kluczyka (samo się wyłącza po 30min.) Pozostała mi jeszcze tylko aktualizacja softu.pozdrawiam

Podobne wątki

  1. ICS nie pamięta ustawień (niektórych)
    Utworzone przez Alfa166Nero w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-11-2018, 15:22
  2. Reset ustawień adaptacyjnych
    Utworzone przez Lolson w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 09:46
  3. [145] 1.6i.e boxer - reset ustawień ecu i nowa adaptacja
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 18:26
  4. [159] Zmiana domyślnych ustawień ekranu komputera pokładowego po uruchomieniu samochodu
    Utworzone przez nikusbb w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 06:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory