Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Zakup Alfy

  1. #1
    stormer
    Gość

    Domyślnie Zakup Alfy

    Witam

    Przymierzam się do zakupu Alfy 156, takiej 5-6 lat, z silnikiem JTD 1.9 lub 2.4. Chciałbym zapytać na co ma zwracać uwagę oglądając samochód, jakieś specyficzne dla Alfy usterki, miejsca które należy koniecznie sprawdzić, itp. Z góry dziękuję za wskazówki.

    Dodatkowo chciałem poznać jakieś opinie na temat silnika 2.4 JTD, jak z awaryjnościa, jak ze spalaniem. Znana mi jest dobra opinia o silniku 1.9 JTD czy 2.4 cieszy sie podobna sławą?

    pozdrawiam

  2. #2
    nhobywatel
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak: 2,4 JTD jest jednym z najlepszych silnikow Alfy...

  3. #3
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    sam mam benzyniaka,ale na pewno zwróć uwagę na korozję podwozia.Następnie sprawdź komputerem faktyczny przebieg,czy nie był walony,sprawdź roczniki szyb,czy nie zostawia 4 śladów,czy dymi,stan fotelu kierowcy,zawieszenie(na szarpaki podjedz) ,jak coś jeszcze to niech ktoś dopisze

  4. #4
    Crokus
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze przepływomierz termostat egr turbo i dwumase, jeśli to będzie SW to tylne amorki bo czytałem że drogie są Sprawdzania jest na cały dzień A i tak trzeba iść na jakiś kompromis.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Jeśli to będzie TA . to rozum pójdzie spać. I tylko serce będzie się telepać.
    A ty w ciemno podpiszesz wszystkie papiery żeby jak najszybciej wsiąść i jechać , jechać ,jechać.
    Dopiero po przyjeździe do domu 150km od komisu sprawdziłem numer VIN czy się zgadza.
    Moja Bella

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie Alfa Romeo 156 benzyniak

    Witam. Jestem świeżakiem tutaj i chciałbym sie Was poradzić w kupnie Alfy. Ostatnio zacząłem się interesować marka Alfa Romeo i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem Wizualnie perfekcja.. dla mnie wymarzone auto. Pierwsze w dodatku. Przygoda na tym się nie kończy.. zacząłem czytać wiele na temat awaryjności i w tym momencie zacząłem sie poważnie zastanawiać. Z jednej strony może to byc kupa złomu a z drugiej piękne auto. Jednakże ciągnie mnie do Alfy! Interesują mnie silniki benzynowe najlepiej 2.0 (155KM) choć 1.8 (144KM) nie pogardzę.
    Kieruje do Was pytanie ma co mam zwracać uwagę przy zakupie i jak to jest z tymi wszystkimi wymianami. Jest to dla mnie oczywiste, że przy zakupie musze wymienić kompletny rozrząd + wszystkie filtry powietrza,oleju,kabinowy oraz olej.. pólsyntetyk.. według mnie Valvoline jest dobry bo sam kupuje taki do samochodu mojej mamy. Ale martwi mnie to, że dużo rzeczy psuje sie w tych samochodach... wariator to 500zł, termostat 200zł. Wymiana świec to jeszcze nie taka tragedia bo same świece są tanie, ale dojdzie jeszcze do tego kilka rzeczy np. przewody zapłonowe, uszczelka pod pokrywe i otrzymujemy pokażną sumkę.. Nie mówiąc o robociżnie. Nie wiem czy bym sam takie coś zrobił. Ale oglądam różne filmy "jak wymienić" itp. W jakim czasie taki wariator lub termostat może sie popsuć? Pierwsze wrażenie jakie przychodzi mi na myśl o Alfie to to, że wsiadam do samochodu jadę sobie kilka kilometrów i nagle staje bo coś się zepsuło. Czy jest tak rzeczywiście? Można tym samochodem pojechać w dłuższą trasę? W mojej głowie dwie opcje: kupic AR jak najtaniej i wymienić w niej praktycznie wszystko czyli (rozrząd,wariator,termostat,oleje,plyny,filtry,sw iece,uszczelki,zawieche,wahacze itp.) lub kupic AR w jakiejś rozsądnej cenie 9tyś i wymienić w niej tylko kilka rzeczy. W opcji pierwszej na wymiany będę musiał przeznaczyć tyle kasy co za zakup Alfy, ale przynajmniej wszystko będzie nowe. Druga opcja... nie wiem. Nie mam już głowy. Pomóżcie mi. Autem dojeżdżałbym do szkoły - dziennie jakieś 25km + jakieś przejażdzki ze znajomymi. Może dla Was będą to głupie pytania, ale dla mnie jest to ważne przy zakupie. Nie chce być rozczarowany.. mam wobec niej pewne plany.
    Z góry dzięki /Kruszon
    Ostatnio edytowane przez .AR is fun. ; 03-12-2011 o 20:49

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    Kolego jak masz sie martwić że ci się zepsuje Alfa to po prostu jej nie kupuj. Najlepiej kup sobie VW Passat tam co najwyżej zepsuje ci sie silnik, zawieszenie wielowachaczowe i elektronika ale za to bedziesz spokojnie jeździl bo to VW i sie nie psuje. Jakoś tysiące ludzi jeździ Alfami i dojeżdża gdzie chce więc po co martwisz się na zapas.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja rozumiem.. każdy samochód może się popsuć i od czasu do czasu wymaga napraw. Czyli ogólna opinia o Alfach jest przesadzona?
    @Bouli Punk bądż dla mnie wyrozumiały... jakby mi nie zależało to bym kupił golfa III tak jak każdy... tylko, że chce mieć auto które sie wyróżnia a nie to co "wszyscy".

  9. #9
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    mam 1.8 i wymieniłem jedynie rozrząd,zawieszenie i świece platynowe,plus filtry.Jedyny problem to kolektor ssący,który rozwala przy gazie(ale usterka łatwa do usunięcia). Kupiłem..włożyłem trochę pieniędzy....ale nie żałuję. i te 144km mają kopa

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał nymo Zobacz post
    .Jedyny problem to kolektor ssący,który rozwala przy gazie(ale usterka łatwa do usunięcia)
    To zrób coś z tym gazem . Tak się nie dzieje gdy wszystko pasi.
    No chyba że masz jakiś miks zamiast sekwencji.
    Moja Bella

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy GT
    Utworzone przez wb-k w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 20:51
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory