Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Brak podświetlenia zegarów

  1. #1
    Kozior
    Gość

    Domyślnie Brak podświetlenia zegarów

    Witam, mam ciekawą zagwozdkę mianowicie zabrałem się za dopieszczanie elektryki w swoim cudeńku polutowałem kostki od klaksonu po podpinałem i polutowałem kostki od halogenów i wszystko pięknie ładnie. Następnie zabrałem się za zegary bo przez parę lat parę żarówek się spaliło i nie regularnie świeciło tak więc wyciągnąłem żarówkę na wzór i teraz jest problem wszystkie kontrolki świecą, rezerwa i kierunki też, ale nie ma podświetlenia zegarów wsadziłem z powrotem żarówkę przepaloną z nadzieją że może to kwestia obwodu niestety ciemność widzę dalej Czy posiadacie może jakieś pomysły lub sugestie gdzie zacząć poszukiwania zaginionego podświetlenia? Czy możliwe jest że odwrotnie zlutowałem kable od halogenu i robi się zwarcie gdzieś?
    Ostatnio edytowane przez Kozior ; 20-02-2012 o 21:53

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    W podświetleniu żarówki połączone są równolegle, więc przepalona jedna nie robi przerwy w obwodzie.
    Podświetlenie panelu środkowego, zapalniczki działają? Światła pozycyjne działają? Jeżeli nie, sprawdź bezpiecznik w skrzynce pod kierownicą. Przy sprawdzaniu czy oświetlenie wskaźników działa, nie zapomnij podłączyć poduszki.

  3. #3
    Kozior
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem dziś 5 nowiutkich żarówek zmontowałem wszystko do kupy i wszystko elegancko chodzi i świeci choć pali mi się kontrolka od poduszek ale odkąd pamiętam przy dużej wilgotności zawsze to wywalało i muszę się w końcu wziąć i odnaleźć przyczynę tego Mam teraz inną zagadkę od jakiegoś czasu a dokładnie od momentu jak gościu mi robił alternator nie świeci mi się kontrolka ładowania podczas odpalenia zapłonu, dioda jest ok ładowanie też chociaż kiedy czegoś nie odpalę to mam spadek napięcia czy możliwe żeby alternator dziękował mi już za współpracę ? Czy może tylko siadły diody w alternatorze? Wszystkie kable i styki wyczyściłem posprawdzałem i wydaje się być ok. Tylko dlaczego ta kontrolka się nie pali

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Świeci ci się kontrolka poduszki dlatego, że podczas gdy wyciągałeś kostki z zegarów miałeś włączony zapłon. Teraz pozostaje tylko usunięcie błędu komputerem. Co do alternatora to mogą być to diody. Sprawdź też, czy ten cienki kabel idący z alternatora nie jest przerwany oraz czy dioda odpowiedzialna za ikonkę ładowania działa

  5. #5
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    wygląda na to, że się alternator nie wzbudza. jak podniesiesz obroty konrtolka gasnie?
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  6. #6
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    wygląda na to, że się alternator nie wzbudza. jak podniesiesz obroty konrtolka gasnie?
    Sęk w tym, że ona w ogóle się nie zaświeca cyt.: "nie świeci mi się kontrolka ładowania podczas odpalenia zapłonu".

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    A alternator ładuje? Być może zegary są uszkodzone lub sama dioda od ikonki ładowania.

  8. #8
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Wicked, kolega napisał: cyt.: "...dioda jest ok ładowanie też...", chociaż prawdę powiedziawszy tego nie rozumiem, cyt.: "...chociaż kiedy czegoś nie odpalę to mam spadek napięcia..."

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Ja właśnie też tego nie rozumiem.

  10. #10
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    jakby co to ja juz nic nie rozumiem
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

Podobne wątki

  1. Brak podświetlenia zegarów na konsoli centralnej AR 156 FL
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 05:52
  2. [146] Brak podświetlenia zegarów i panelu centralnego
    Utworzone przez Refrex w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 15:38
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 17:27
  4. Brak podświetlenia zegarów - często pali bezpiecznik
    Utworzone przez Alfalotnik w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 20:35
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory