Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wymiana xenonów oraz ich zakup Alfa 166 2.4 JTD 2002 r.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2002 rok.
    Postów
    81

    Domyślnie Wymiana xenonów oraz ich zakup Alfa 166 2.4 JTD 2002 r.

    Witam serdecznie kolegów.
    Wiem, że na forum jest mnóstwo wątków na temat xenonów do Alfa 166, lecz nie mogę znaleźć jak je wymienić. Po wizycie u mechanika w dniu dzisiejszym lekko sie załamałem jak usłyszałem, że trzeba zdemontować zderzak a taka usługa kosztować będzie 150zł + do tego chciał mi wcisnąć jakies chinskie xenony firma "kogut" za 100 zł szt. Reasumując łączny koszt to 350 zł. Pomocy jak zrobić to samemu i ewentulanie jakie kupić xenony. Z góry dziekuje za udzieloną pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Po pierwsze tak moim zdaniem, to gra nie warta świeczki, chyba że masz dużo czasu i chęci.

    1. Musisz zamontować spryskiwacze reflektorów w zderzaku
    2. Musisz od początku do końca założyć system samopoziomowania
    3. Możliwe że będą potrzebne jakieś przeróbki w instalacji (nie jestem pewien czy wtyczki są takie same)

    Jak Ci słabo świecą, to pomyśl o regeneracji i zakupie dobrych żarówek. Wiadomo - można założyć bez spryskiwaczy i samopoziomowania, ale po pierwsze przy pierwszej lepszej kontroli może Ci się doczepić policjant, i ma wtedy prawo zabrać Ci dowód rejestracyjny. Xenonów-chińczyków nie kupuj. Moim zdaniem warty uwagi jest jedynie oryginał.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2002 rok.
    Postów
    81

    Domyślnie

    [QUOTE=Piotrekx;883541]Po pierwsze tak moim zdaniem, to gra nie warta świeczki, chyba że masz dużo czasu i chęci.

    1. Musisz zamontować spryskiwacze reflektorów w zderzaku
    2. Musisz od początku do końca założyć system samopoziomowania
    3. Możliwe że będą potrzebne jakieś przeróbki w instalacji (nie jestem pewien czy wtyczki są takie same)

    Jak Ci słabo świecą, to pomyśl o regeneracji i zakupie dobrych żarówek. Wiadomo - można założyć bez spryskiwaczy i samopoziomowania, ale po pierwsze przy pierwszej lepszej kontroli może Ci się doczepić policjant, i ma wtedy prawo zabrać Ci dowód rejestracyjny. Xenonów-chińczyków nie kupuj. Moim zdaniem warty uwagi jest jedynie oryginał.

    Witam odnoszę wrazenie, że sie chyba nie zrozumielismy. Przypaliła mi się zarówka od xenona i poprostu chcę ją wymienic....

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Od strony pasażera da się to zrobić bez kombinacji ale z drugiej strony mi też się jeszcze nie udało.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2002 rok.
    Postów
    81

    Domyślnie

    No to wybornie jedna z głowy. Jak ogarniesz drugą dać znac. Nie wiem czy zabierac sie za sciaganie tego zderzaka, gdyz jest roboty od groma.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    To tylko zderzak Lewarek, zestaw śrubokrętów ze 4 piwka, dobra muzyka w radio i jedziesz z tym koksem- to nie rozrząd
    W renault megane z 2007 roku podobno żeby wymienić żarówkę h7 trzeba odkręcić błotnik także nie będzie tragedii... Cociaż jakbys dobrze poszukał to napewno byś znalazł jakiś wątek na ten temat bo nie wierze, że jesteś pierwsza osobą która wymienia palnik w 166 i ktos musiał jakis patent wymyśleć...
    [C

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    nie trzeba zdejmować zderzaka, tylko rozebrać kilka rzeczy, które są pod maską przy lampie, ogólnie w godzinkę da się zrobić
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    całe szczęście w AR 166 FL dostęp do żarników jest zdecydowanie łatwiejszy.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2002 rok.
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    nie trzeba zdejmować zderzaka, tylko rozebrać kilka rzeczy, które są pod maską przy lampie, ogólnie w godzinkę da się zrobić
    Kolego rozebrac kilka rzeczy? mozna jasniej? Ja znam sie na mechanice pojazdowej co Nasz Minister na drogach...

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ah, no to widzisz kolego, myślałem że znowu ktoś przerabia fabrykę .

    Co do wymiany żarnika to mogę tylko powiedzieć że po FLu nie ma z tym żadnego problemu, miejsca jest dużo. Musisz tylko uważać żeby nie dotknąć nowego żarnika palcami (chodzi o szkło i ten "drucik") bo za obudowę metalową oczywiście możesz trzymać). Wyjęcie zderzaka przed FL to ponoć kwestia zdjęcia lewego koła, nadkola, odkręcania paru śrub i zderzak jest wolny.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2018, 08:14
  2. Zakup xenonów - jakie wybrać?
    Utworzone przez nowak w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 06:19
  3. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory