Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: [166] Centralka Air Bag

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal166
    wydaje mi sie ze jak zacznie sie to kapanie nasilac konieczna bedzie wymiana nagrzewnicy
    ty wymień ją od razu :!:

    jak ludziom mówię że każda 166 ma problem nagrzewnicy to się na mnie patrzą jak na świrniętego.

    :!: Panowie niestety ten model nagrzewnicy ma wadę konstrukcyjną :!: poprawiono to dopiero po 2003 roku.

    we wcześniejszych modelach wszystkie nagrzewnice wymagaly wymiany - jesli ktoś ma sucho tzn, że któryś z poprzednich właścicieli dokonał naprawy. Albo auto załapało sie jeszcze na akcję serwisową i własciciel nie miał nawet zielonego pojęcia o jej wymianie.

    warto jeszcze dodać iż na rynku są dostępne podróbki nagrzewnic i są one duzo lepsze niż oryginały ponieważ o ile wersja poprawiona jest niezawodna to jeszcze trafiaja się na rynku wersje stare z wadą i wymiana na takie skończy się ponownym rozszczelnieniem w przeciągu 1-2 lat.

    nagrzewnice rozszczelniają się na łączeniu metalowego ożebrowania z plastikowym dolotem zaczyna się pokapywaniem i nagle wszystko puszcza idealnie lejąc się na elektrykę.

    Każdy z użytkowników alfy powinien to sprawdzić !

    Ja mam dwie alfy 166 i zarówno w mojej jak i w ojca nagrzewnice musieliśmy wymieniać u mnie było bez problemu a u ojca szlag trafił działanie kompa skrzyni i poduszek co opisywałem w innym temacie.

  2. #12
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    blackalfa166, wiesz co,powiem Ci ze gdyby nie to ze troche mam wyjazdow napewno bym sie za to wzial,w kazdym razie wiem ze mnie to nie ominie,puki co zabezpieczylem to po to aby nie do szlo do doszczetnego zalania a nawet z tego co czytalem zapalenia sie intstalacji.
    Mowisz ze nawet nieorginal moze byc lepszy?
    A cos takiego?
    http://moto.allegro.pl/item443895596...cia_kappa.html

    ile ciebie kosztowala nagrzewnica plus koszta wymiany itc.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    no nagrzewnica jest taka sama jak w Kappie ... także będzie ok szkoda tylko że gość fotki nie wstawił tylko jakiś szkic

    ja dałem za nagrzewnicę 300zł w obu przypadkach i ojca i moim były to oryginały w wersji poprawionej kupione w ASO. Ceny w ASO są różne oni mają tą nagrzewnicę po 292zł jak kupują w zamówieniu planowanym czyli takim gdzie mają duże upusty a cena jaką mówią klientowi to cana powiększona o marżę słyszałem już o cenach nawet 550-700zł

    jesli chodzi o wymianę to nie wiem dlaczego ale wszyscy mówią że trzeba rozbierać deskę rozdzielczą i stąd duży koszt około 1000zł w ASO ale np mój ojciec robił w ASO i powiedzieli mu własnie że będą wydłubywać deskę a jak ich naszedłem w trakcie naprawy to rozbebeszyli to od strony silnika :-) dokładnie tak samo jak ja miałem wymienianą nagrzewnicę w nieautoryzowanym serwisie

    na fotce poniże widać jak się do tego zabrać ... zrzuca się wycieraczki -plastikową maskownicę - silnik wycieraczek i jesteś już w domu Koniecznością jest rozszczelnienie klimy i jej ponowne nabicie po naprawie

  4. #14
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    masz jeszcze jakies fotki z naprawy??

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    niestety nie posiadam ta też nie jest moja tylko znaleziona w necie gdzieś na japońskich stronkach

    zawsze sobie myslę że jak coś będe w belli robił to będę to focił i zawsze zapomnę :-)

Podobne wątki

  1. [MiTo] Centralka Aii Bag-u.
    Utworzone przez yanosh w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 10:39
  2. Centralka w 147
    Utworzone przez arturw22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 19:36
  3. centralka air bag
    Utworzone przez bugan3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 23:11
  4. Centralka
    Utworzone przez alien4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 13:22
  5. Centralka wtrysku.
    Utworzone przez Matt21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory