Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Klima w trybie AUTO i temperatura.

  1. #1
    kocurr
    Gość

    Domyślnie Klima w trybie AUTO chłodzi na full

    Witam,
    Mam problem, po powrocie z urlopu mam problem z klimą.
    Pięknie chłodzi, ale przy trybie AUTO, temperatura nawet jak jest ustawiona 25 stopni, to chłodzi właściwie przez cały czas na full.
    Objawy są takie, jakby zepsuł się termometr wewnętrzny albo coś w tym rodzaju, bo średnio trzeba ustawić na 30 stopni żeby nie zamroziło pasażerów w środku

    Poradzicie mi co to może być?


    Ps. Nie wiem kiedy był zmieniany filtr kabinowy. Czy to może być przyczyną?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Filtr warto wymienić tak, czy inaczej, ale problem związany jest na 90% z czujnikiem temperatury.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Mało danych... A jaka jest temperatura zewnętrzna? Bo mi również chłodzi na full nawiewie i żeby mi głowy nie urwało to ustawiam około 27-28. Oczywiście auto stoi na słońcu, więc jest jak w piekarniku. Termometr zewnętrzny pokazuje 37-42 (zależy od dnia). Więc jak dla mnie wszystko u Ciebie działa poprawnie. Oczywiście później schodzę sobie po jednym stopniu do 24 (nie mam wtedy huraganu w środku). ;-)

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  4. #4
    kocurr
    Gość

    Domyślnie

    wcześniej było ok więc wiem jak powinno być, a teraz potrafi urwać łeb przy 24 stopniach na zewnątrz i temp. ustawioną na 23 stopnie. Różnie z tym bywa...
    A gdzie jest czujnik temperatury ?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo to czujnik jest w panelu sterowania, to wg niego miesza całe powietrze we wnętrzu.

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  6. #6
    kocurr
    Gość

    Domyślnie

    dzieki, postaram sie to sprawdzic i dam znac!

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Ja mam podobnie ale nie az tak tragicznie, moim zdaniem to czujnik temp w panelu sterowania tylko nie wiem jeszcze czy da sie wymienic tylko jego a nie caly panel...
    Jak bedziesz cos wiedzial to napisz prosze bo mnie tez to wkurza...
    Pozdrawiam

  8. #8
    kocurr
    Gość

    Domyślnie

    ostatnio jak wykręcałem Panel centralny, to rozebrałem panel od klimy. W środku jest taki "wiatraczek za jedną z tych małych kratek, podejrzewam, że jest tam również termometr. Cała ta część była mega mocno zakurzona. Wyczyściłem, ale za dużo się nie zmieniło.
    W przyszłym tygodniu jadę do Pablo Garage na zmianę oleju, etc.- zobaczymy co na to zaradzi.

    Pzdr !

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Skoro mowisz, ze jest tam wiatraczek to wydaje mi sie, ze za nim znajduje sie termometr i wiatraczek dmucha powietrze z kabiny na niego... wiec moze diagnoza jest taka ze ten wiatraczek nie dziala i termometr nie dostaje powietrza z zewnatrz tylko ze srodka a temperatura w srodku moim zdaniem jest napewno nieco wyzsza niz poza kratka i na tej podstawie klima musi chlodzic mocniej bo termometr mysli ze jest cieplej niz jest naprawde.

    Trzeba to sprawdzic z panelem klimy wyciagnietym i klima wlaczona tak zeby bylo widac czy wiatrak sie kreci...
    Takie sa moje domysly bo sam tego panelu nie rozbieralem wiec nie wiem, jak to nie wiatrak to wtedy sam termometr jest winny...
    Pozdrawiam

  10. #10
    alfa 159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocurr Zobacz post
    ostatnio jak wykręcałem Panel centralny, to rozebrałem panel od klimy. W środku jest taki "wiatraczek za jedną z tych małych kratek, podejrzewam, że jest tam również termometr. Cała ta część była mega mocno zakurzona. Wyczyściłem, ale za dużo się nie zmieniło.
    W przyszłym tygodniu jadę do Pablo Garage na zmianę oleju, etc.- zobaczymy co na to zaradzi.

    Pzdr !
    U mnie powstał podobny problem- czy udało Ci się postawić diagnozę?

Podobne wątki

  1. Wywalony katalizator, auto w trybie awaryjnym?!
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 21:58
  2. [159] Klimatyzacja w trybie FULL AUTO przestawia się w obieg zamknięty - trzeba nabić?
    Utworzone przez nicki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 16:05
  3. Klima a temperatura silnika. Prędkościomierz
    Utworzone przez Dylu w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 14:43
  4. [159] Zawiesza się wskaźnik paliwa. Wentylator w trybie AUTO sam ustawia maksymalne obroty
    Utworzone przez GeTe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 10:47
  5. klima i temperatura
    Utworzone przez melex9 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory