Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Webasto a 2,4 JTD

  1. #21
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Ja przerobiłem swoje na postojowe, odpalane z guzika. Już testowałem przy -2 stopniach. 15 minut przed wyjazdem muszę tylko wyjść do samochodu, przełączyć guzik i w momencie odpalenia silnika jest już zagrzany do 80 stopni A koszt zamknął się w 80zł.

  2. #22
    Użytkownik Ogier Avatar Majes
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 2000r.
    Postów
    161

    Domyślnie

    szukałem na forum ale nie mogę odszukać jak wyjąć webasto na stół. Ma ktoś jakiś sposób na to??

  3. #23
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Dłuższa robota. Jest dość ciężki dostęp do jednej śrubki I ogólnie trochę czasu trzeba poświęcić. Musisz odkręcić rurę wydechu między turbo a katalizatorem. Później odkręcić 2 nakrętki od spodu auta, które trzymają maglownicę. Widać je wyraźnie, są na klucz bodajże 19. W tym momencie webasto powinno się już poluzować. Trzeba jeszcze odkręcić prawe koło i nadkole. Stamtąd kluczem płaskim odkręcisz jeszcze jedną śrubkę, jest bardziej po stronie grodzi, chyba na klucz 10, ale da się nią kręcić po jakieś 1/5 obrotu kluczem płaskim. W tym momencie webasto powinno już się dać opuścić. Musisz jeszcze odpiąć wężyk od paliwa i węże wodne (wcześniej spuszczając cały płyn z układu chłodzenia). Musisz kupić sobie na tą robotę ze 3 piwa i meliskę bo naklniesz się na pewno zdrowo.

  4. #24
    Użytkownik Ogier Avatar Majes
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 2000r.
    Postów
    161

    Domyślnie

    a co to za błędy "przerwa w obwodzie dmuchawy powietrza spalania kod 9821/01 i błąd sterownika 9000/00 "tak jak na zdjęciach
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00042.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	73388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00044.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	73389  

  5. #25
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy błąd to jakieś uszkodzenia silniczka który tłoczy powietrze do komory spalania. Możesz go sprawdzić dość łatwo. Wystarczy wypiąć wtyczkę x4 (czwarta licząc od strony silnika) i podać na nią napięcie 12v. Jeśli będzie chodził trochę jak odkurzacz to znaczy, że działa. Może np. tylko wtyczka nie łączyć. U mnie np był ten silnik spalony. Na upartego możesz go wymienić bez wyciągania całego pieca, zajmie to max godzinę. Drugi błąd to coś z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego. Webasto nie włączy się jeśli ta temperatura będzie wyższa od bodajże 105 stopni. Ty masz 135 więc coś wariuje. Nie wiem gdzie jest ten czujnik ale chyba na płytce którą też spokojnie odkręcisz bez wyciągania pieca. Z tego co czytałem to dość często psują się właśnie te płytki (sterownik)

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar Majes
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 2000r.
    Postów
    161

    Domyślnie

    a możesz dokładnie powiedzieć gdzie są te wtyczki i a płytka ??? może jakieś fotki??

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Wojtas ja Ci w temacie nie pomogę bo webasta nie mam sam widziałeś ale zamiast robienia zdjęć telefonem ekranu masz na górze klawiatury przycisk Print Screen i zapisze on do schowka zrzut ekranu.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar Majes
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 2000r.
    Postów
    161

    Domyślnie

    kolego numberuno nie wiesz jak można się dostać do tych miejsc w webasto albo gdzie ich szukać????

  9. #29
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Tak, znajdź sobie jakieś zdjęcie całego piecyka z góry np z allegro:
    http://allegro.pl/webasto-dogrzewacz...668160550.html
    I teraz teraz po kolei, Jedna pokrywka plastikowa kryje pod sobą płytkę. To ta pokrywka z 4ma śrubkami. Odkręcasz śrubki i płytkę masz na wierzchu. Samą płytkę mocuje do webasta jeszcze chyba jedna śrubka. Z boku na tej płytce masz jak widać kilka wtyczek. Ta z największą ilością pinów to x1, dalej x2 itd, Ciebie interesuje x4, ona zasila silniczek dmuchawy.
    Musisz też zdjąć pozostałe 2 pokrywki plastikowe. Jedna na środku piecyka a druga od wentylatora. Są na zatrzaski, trzeba zatrzaski podważyć i pokrywki zejdą, wcześniej odkręcając śrubkę trzymającą wąż wodny który jest bezpośrednio nad wentylatorem i odchylając tenże wąż na bok. Teraz wypinasz kostkę która idzie od wentylatora (żeby się upewnić czy to ta, widać wyraźnie że jej kabel wychodzi spod pokrywki wentylatora) i podłączyć jej napięcie 12v żeby sprawdzić czy wentylator działa. Ma się po podaniu napięcia kręcić bardzo szybko i bez oporów. Jeśli się nie kręci to silnik do wymiany. Da się go wymienić bez wyciągania piecyka. W tym celu musisz podważyć od dołu plastikowy wiatraczek dmuchawy. Jest wciśnięty na wirnik silnika i przy użyciu trochę siły zejdzie do góry. Pod nim zobaczysz chyba 3 śrubki na torx. Jak je odkręcisz to wyciągniesz silnik do góry. Jeśli natomiast uszkodzona jest płytka to musisz ją oddać do elektronika lub kupić nową. Jednak Przy kupnie zwróć uwagę, że występują 2 rodzaje, analogowa i cyfrowa. Musisz mieć analogową, bo cyfrowa jest obsługiwana z szyny CAN danego samochodu i jej nie wysterujesz.

    Dodam jeszcze, że płytki, szczególnie te analogowe są potwornie drogie i nie opłaca się ich kupować bo to ponad 1000zł za używkę. W razie czego mam instrukcję serwisową webasta, mogę wysłać na maila jeśli ktoś by chciał.
    Ostatnio edytowane przez Numberuno ; 19-10-2012 o 11:16

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar Majes
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd 2000r.
    Postów
    161

    Domyślnie

    to co mam zrobić z tą płytka lepiej kupić cały piecyk????

Podobne wątki

  1. [159] Webasto
    Utworzone przez loeb666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-08-2017, 20:14
  2. 156 - webasto w jtd
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 22:46
  3. [166] webasto
    Utworzone przez rafal0717 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory