Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [146/155] dylemat początkującego TS

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155 1.8 TS 16V
    Postów
    66

    Domyślnie [146/155] dylemat początkującego TS

    Witam wszystkich fanatyków
    Jako że przymierzam się do zakupu alfy chciałem zasięgnąć informacji u źródła
    budżet mam niestety ograniczony do 10k PLN i w tej cenie chciałbym kupić auto i zrobić z nim wszystko co potrzeba żeby było gotowe do jazdy.
    Wybieram między modelami 146 lub 155 bo potrzebuje mieć przynajmniej 350 litrów bagażnika, w weekendy zdarza mi się jeździć z 4 osobami + bagaż (góry, narty itp.)
    pod względem technicznym (wariator, panewki, olej, wahacze etc.) przekopałem już wasze (i nie tylko) forum i myślę że zaczynam się orientować o co chodzi...
    ponieważ interesują mnie autka raczej z roczników 1996 i młodsze więc raczej TS 16V to jeśli chodzi o ofertę to póki co zorientowałem sie że za 146 z TS trzeba dać ok 9 tys PLN (gołe autko do opłat i wymian) - czyli raczej przekraczam budżet (żeby się zmieścić to musiałbym wziąć coś z boxerem), dlatego więcej uwagi poświecam 155
    założenie wstępne to 155 z 1,8 TS 16V, ale ...
    widziałem kilka egzemplarzy 1,8/2,0 na polskich blachach w cenach ok 5 tys PLN i były to niestety raczej rzęchy - mocno przetrawione rdzą, po pseudo-remontach - ogólnie kiszka.
    Ale widziałem i jechałem całkiem przyzwoitym 1,6 TS 16V sprowadzonym z włoch (do opłat za ok 6 tys PLN) - przyzwoitym tzn praktycznie bez rdzy, z rysami, i kilkoma delikatnymi wgnieceniami, ze sprawną elektryką, klimą, z silniczkiem który wygląda na zadbany, względnie suchy, i pracujący równo i cichutko. Co mnie zdziwiło to wydawało mi się że taki silnik będzie "za mały", ale w 3 osoby kręcony w granicach 4-4,5 tys dawał radę całkiem ładnie ... co o tym sądzicie ? Poprosze o uwagi praktyczne użytkowników 155 z 1,6 TS 16V ...
    Dodam że na tyle co się znam a to w tej wszystkie wiązki, spawy, kable itp wyglądały na "fabryczne" a nie jakieś kombinacje domorosłych mechaników ... auto prowadzi się świetnie ma dość "świeże" hamulce i brak wyczuwalnych luzów w zawieszeniu .... w środku trochę "zakurzona" ale wszystkie przyciski i elektryka (szyby, lusterka) OK.
    no i mam zagwozdke bo jechałem jeszcze 146 1,6 TS 16V kolegi i autko szło bardzo podobnie jak 155 1,6 TS - raczej nie odczuwało się różnicy masy, a i kolega twierdzi że w 4 osoby z bagażem da się sprawnie jechać, tylko jak się chce szybciej to raczej bez klimy
    Jak czas pozwoli to zamierzam się wybrać zobaczyć jeszcze ten egzemplarz:
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5633851
    może ktoś z forum go widział ? albo jest w stanie rzucić na niego okiem ? i napisać kilka słów ... z Krakowa to dla mnie cały dzień ...
    wogóle wybór na polskim rynku (polska pd) jest raczej nikły ... a może uważacie że lepiej zmienić kryteria szukania ?
    z tego co patrzyłem przez net na niemcy/włochy to i tak za coś sensownego trzebaby dać ok 2000 Euro + transport co w sumie wychodzi raczej ciut drożej ... zwłaszcza że trzeba jeszcze mieć czas ...
    pozdrawiam i licze na pomoc :|?:

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    na korzyść 146 przemawia to ze była dłuzej produkowana i masz wiekszy wybór w szukaniu ladnego modelu..

    znaleźć zadbaną i sprawną technicznie 155 jest bardzo trudno chodz osobiscie o wiele bardziej mi sie podoba 155 po lifcie od 146

    TSy potrafią płatać figle i to zadna nowosc ale mozesz tez trafić na egzemplarz przy ktorym nic nie bedziesz musial robic, wszystko zalezy od przeszłości pojazdu

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A nie myślałeś nad dieslem jtd w Alfie 146 ? Trzeba trochę dołożyć ale myślę ża warto, bo silnik jest godny polecenia.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Nie pomijaj Boxerów. Prostsza konstrukcja od TS co teoretycznie może powodować mniej problemów (jak TS) choć to oczywiście zależy od konkretnego egzemplarza. 1,6 ma już dość mocy i podróżuje się całkiem ok. Też często jeżdżę w góry czy na dechę i na np. podjazdach nawet w kilka osób nie czuć specjalnie spadku mocy. Nie jest to oczywiście demon szybkości ale do rozsądnego przemieszczania się wystarczy. Do tego dochodzi niesamowita frajda z jazdy i cudowny dźwięk silnika .
    Części do Boxerów są bardzo tanie i nie ma problemu z dostępnością. Ważne natomiast aby autem zajmował się mechanik, który się na tym zna a nie byle kto. Szczęśliwie w Krakowie nie ma nawet z tym problemu.
    Ja mam możliwość kupić nowe auto (z salonu) ale jakoś nie mogę się zdecydować bo szkoda mi Boxerka, ale jakby co to może będę sprzedawał jakbyś był zainteresowany :roll: .
    FORZA ITALIA !

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Zdecydowanie 155 ale z silnikiem conajmniej 1.8 i po lifcie czyli rocznik 96,97 rok i nieprawdą jest żeby na rynku polskim był sam złom w tej cenie znajdziesz naprawdę dobrą sztukę i bez inwestowania w naprawy

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Mdx
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Volvo V60 D4 2015r.
    Postów
    532

    Domyślnie

    też jestem za 155

    Cytat Napisał 75andrew155
    nieprawdą jest żeby na rynku polskim był sam złom w tej cenie znajdziesz naprawdę dobrą sztukę i bez inwestowania w naprawy
    Jak będziesz cierpliwy to znajdziesz taką :!:

    moja kosztowała mnie 10 tyś z drobnym hakiem w tym przerejestrowanie, ubezpieczenie i wymiana rozrządu nic więcej nie musiałem dokładać! Przejechałem już ponad 10 tyś km i myślę że będzie tych tysiączków dużo więcej :mrgreen:
    Jedyna awaria jaka mnie spotkała to przepalony bezpiecznik który unieruchomił mi klimatyzację podczas powrotu z Gdańska
    Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej.... wtedy zaczyna się Kyokushin

  7. #7
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    za 10kzl masz na gotowo zaje***tą 164 2.0 TS 8V .. silnik daje rade, spalanie - trasa 10, miasto 13, średnio 11.5

    + niezniszczalny "zwariowany wariat" (w granicach zdrowego rozsądku)
    + łańcuch rozrządu (napinać co 40kkm; koszt - piwo).. czyli bez wymiany 400kkm
    + tanie świece - 8 świec po 7zł sztuka
    + duża i wygodna AR
    + duży bagażnik


    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  8. #8
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    I powstał kolejny temat wśród tysiąca innych pt. "każdy chwali swoje", typowe postawy u Polaków. Ale wracając do tematu, to pomimo że mam 33 to i tak chciałem kupić 155 ale zabrakło kasy :? i oczywiście z silnikiem 2.5 :twisted:. Model 155 ma w sobie coś takiego co zaje***** przyciąga go do siebie, no i fajną historię w wyścigach DTM. Dla mnie idealnym połączeniem byłoby 155 ale z tyłeczkiem od 33 który mi się bardziej podoba lub od 164. Generalnie każda Alfa jest ładna i nietuzinkowa ale wśród nich są modele które które dodatkowo mają w sobie to "coś".

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    mnie tez wlasnie do 155 przyciąga to ze latała po torach z sukcesami, ten klin to mistrz jest

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    mnie tez wlasnie do 155 przyciąga to ze latała po torach z sukcesami, ten klin to mistrz jest
    A do mnie przemówiła wspólne zawieszenie z fiatem i jego prostota no i wielki kubeł zamiast prowizorycznego bagażniczka (156) :mrgreen:

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. 147 JTD 16V Kilka pytań początkującego
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 23:06
  2. Parę pytań o 147 od początkującego
    Utworzone przez Adiii w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 20:55
  3. Alfa dla początkującego kierowcy
    Utworzone przez TAS w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 16:56
  4. GTV dla początkującego Alfoholika :)
    Utworzone przez Alan90 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 22:55
  5. Termostat - pytanie początkującego
    Utworzone przez erkano w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory