Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Prosba o pomoc

  1. #1
    Nero
    Gość

    Domyślnie Prosba o pomoc

    Witam Wszystkich Serdecznie

    Z gory od razu przeprosze za ten temat poniewaz widzialem juz kilka podobnych ale niestety nie uzyskalem/ nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi na pytanie ktore mnie mecza.

    Wiec tak, nie ukrywam ze nie mam zielonego pojecia o alfach chociaz podobaja mi sie i dlatego wlasnie zarejstorwalem sie na tym forum
    Na codzien mam/mialem do uzytku Nissana 200sx s13 ale niestety troche grzebanego wiec i wiecej palil no i nadszedl czas ze niestety silnik sie skonczyl... obecnie siedze poza granicami kraju i musze sciagnac nismo do Polski a w tym czasie chcialbym nabyc jakiegos diesla i nie koniecznie z koncernu VW. I wlasnie dlatego mam kilka pytan...
    Na co zwracac uwage kupujac alfe 156/166?
    Ile 3ba mniej wiecej zaplacic za dobry stan mechaniczny w 156/166?
    Interesuja mnie tylko silniki JTD i najlepszy bylby 2.4
    Czy takie auto wytrzymuje dosc dlugie jednorazowe podroze?
    Za jaka kwote mozna dorwac juz 156 2.4jtd, 156 sport wagon 2.4jtd, czy 166 2.4jtd? (Nie ukrywam ze przydalo by mi sie cos wiekszego i wygodnego czyli 166 bylaby bardzo na miejscu)

    Ogolnie poprosze o jakies rady bo nie wiem za co sie lapac a potrzebowal bym auta dosc ekonomicznego, wiekszego, wygodnego i jak wspominalem nie koniecznie z VW Interesuja mnie roczniki powiedzmy 1997-2000, dalszy przedzial raczej odpada bo z tego co wstepnie widzialem to ceny juz sporo oscyluja powyzej 20tys zl a to juz sporo za duzo jak dla mnie niestety...
    Wiec narazie zbieram tylko informacje i mam nadzieje ze mi w tym pomozecie

    Wczesniej zarejstrowalem sie na innym forum alfy i zadnych absolutnie zadnych informacji nie uzyskalem, mam nadzieje ze nie zostawiecie mnie bez zadnej opini, podpowiedzi...

    Z gory bardzo dziekuje i czekam na odpowiedzi

    Pozdrawiam
    Nero

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Kolego ale przegladnij te tematy jeszce raz. Bo w kazdym jednym znajdziesz odpowiedz na swoje pytania. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Kolego chciałbyś coś nabyć,ale poza granicami naszego kraju czy też w Polsce?? W Polsce za dobry egzemplarz 166 musisz dać conajmniej 20-22tyś zł. 156 za w miare utrzymany egzemplarz od 16tyś w górę. Poza Polską ceny aut używanych w ostatnim czasie poszły sporo w dół 156 możesz kupić w niezłym stanie już nawet za 2500euro tylko z przebiegiem słabo ponad 200kkm. 166 poza granicą żeby była w miarę trzeba wydać conajmniej 4,500euro. mowa o silniku JTD. Jak nie masz pojęcia na motoryzacji to co z tego,że napiszę Ci na co zwrócić uwagi jak i tak nie będziesz wiedział czy to jest dobra rzecz czy juz zła. najlepszy w Twojej sytuacji jest zaufany mechanik lub serwis. Auta te na długie podróże są rewelacyjne,silniki spalają przy klimie bardzo mało.

  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nero
    Na co zwracac uwage kupujac alfe 156/166?
    Jeżeli nie znasz się na mechanice to zwróć uwagę gdzie jest najbliżyszy autoryzowany serwis ASO AR lub FIAT i podjedź do niego tym samochodem. Zapłacisz góra 200zł (jak są dorobkiewiczami) a dowiesz się bardzo dużo. Przede wszystkim czy egzemplarz jest warty ceny
    Cytat Napisał Nero
    Ile 3ba mniej wiecej zaplacic za dobry stan mechaniczny w 156/166?
    To się zmienia, za 156 od 15k, za 166 od 18k. Ale to będzie stan DOBRY, nie BARDZO DOBRY.
    Cytat Napisał Nero
    Czy takie auto wytrzymuje dosc dlugie jednorazowe podroze?
    Mają bardzo dobre opinie pod tym względem. FIAT od dawna robie diesle i to całkiem niezłe. Pierwszy chyba wprowadził CommonRail, jeśli mnie pamięć nie myli.
    Cytat Napisał Nero
    Za jaka kwote mozna dorwac juz 156 2.4jtd, 156 sport wagon 2.4jtd, czy 166 2.4jtd?
    Ojej, no jak dorwiesz to będziesz wiedział
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #5
    Nero
    Gość

    Domyślnie

    Jesli chodzi o mechanike to nie jestem laikiem, wiem co do czego hehe Nie wiem jeszcze gdzie kupowalbym auto to zalezalo by od tego gdzie znajde model ktory wpadnie mi w oko.

    Na codzien ganiam 200sx-em s13 troche grzebanym na dwoch mapach (0.5b - 1b doladowania i odpowiednio 190KM-240KM) i poprostu jest to za droga impreza na codzien dlatego szukam diesla a alfa mi sie podoba.

    Wiec na co zwracac uwage przy zakupie? 8) :mrgreen:

    Pozdro

Podobne wątki

  1. Prosba o Pomoc.
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 08:22
  2. prosba o pomoc
    Utworzone przez tomix11o w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 07:42
  3. prosba o pomoc poznan
    Utworzone przez mattom w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 20:16
  4. prosba o pomoc
    Utworzone przez jarek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 17:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory