Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: [166] Gluty w plynie chlodniczym??

  1. #1
    areks
    Gość

    Domyślnie [166] Gluty w plynie chlodniczym??

    Hey
    Dzis przez przypadek dokonalem ogledzin zbiorniczka z plynem chlodnicznym...
    Znalazlem tam na sciankach takie gluty, maz, oleista...
    Na co to moze wskazywac?
    Ze jest plyn stary?
    Ubywa go w normie, stan oleju sie nie podnosi...
    Bede wdzieczny za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Albo stary, albo nawet ponownie użyty po jakiejś naprawie, być może płyn był spuszczany do jakiegoś brudnego naczynia. Co to znaczy, że ubywa go w normie - jak jest układ szczelny to ma nie ubywać - no chyba, że raz na rok dolejesz jakieś 100 ml w celu uzupełnienia ubytków na parowanie.

  3. #3
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240
    Albo stary, albo nawet ponownie użyty po jakiejś naprawie, być może płyn był spuszczany do jakiegoś brudnego naczynia. Co to znaczy, że ubywa go w normie - jak jest układ szczelny to ma nie ubywać - no chyba, że raz na rok dolejesz jakieś 100 ml w celu uzupełnienia ubytków na parowanie.

    Byc moze bo byl zlewany przy montazu LPG i cholera wie co bylo zalane po zamontowaniu LPG :roll: :roll:
    A co do ubytkow hmmm...zauwazylem ze jak jest cieplej to jednak co jakis czas troche musze mu podlac ale ile i na ile?
    Jutro zleje ten stary, zaleje nowy, umyje zbiorniczek i zobacze co jest grane :mrgreen: :mrgreen:

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Albo ktoś dolał inny płyn do paraflu - ono jest niemieszalne nawet zielonego nie można zmieszać z czerwonym
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Albo ktoś dolał inny płyn do paraflu - ono jest niemieszalne nawet zielonego nie można zmieszać z czerwonym
    Cos czuje ze tak bedzie :mrgreen: :mrgreen: ...mam nadzieje

  6. #6
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli te gluty to takie maselko to masz olej w plynie

  7. #7
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwww
    Jezeli te gluty to takie maselko to masz olej w plynie
    A w jaki sposob to dokladnie zdiagnozowac zeby miec na 100% pewnosci...

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Niestety ja też sadzę, że to to najgorsze.
    Sprawdź w oleju czy nie masz masła.
    Chociażby rana na bagnecie.
    U mnie płynu nie ubywa wcale, a jeżeli ubywa to symbolicznie.
    Nie dolewałem wcale od ostatniej wymiany czyli od 1,5 roku.
    Pozdrawiam i powodzenia

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    odkręć korek wlewu oleju jeśli masz na nim od spodu biały nalot to znaczy że masz gdzieś nieszczelnośc między płaszczem wodnym a smarowaniem ...

    możesz też to sprawdzić na rurce odmy - odpowietrzeniu silnika jesli tam też jest biały nalot to diagnoza taka sama.

    drugim sposobem sprawdzenia innego rodzaju nieszczelności - przedmuchu na uszczelce głowicy np jest odpalenie silnika i odkręcenie korka na zbiorniczku wyrównawczym jeśli po dodaniu gazu na maxa i przytrzymaniu tak przez chwilę poziom płynu wzrośnie - może to być oznaką nieszczelności na uszczelce głowicy i przedostawaniem się części ciśnienia ze sprezania na tłoku do płaszcza wody.

    gluty takie jak opisujesz pojawiają się jak zmiesza się niewłaściwe płyny chłodnicze ze sobą

    wspomniałeś tez o ubytkach płynu ... sprawdź czy nagrzewnica ci nie cieknie ... wszystkie alfy do liftingu miały tą chorobę i jesli ktoś wcześniej nie wymienił nagrzewnicy to ciebie to czeka

  10. #10
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    No nie straszcie człowieka. U mnie taka brudno-szara maź była wynikiem zmieszania dwóch róznych płynów chłodniczych (mechanior coś innego dolał). Jedyną metodą na wyczyszczenie zbiorniczka jest użycie jakiegoś rozpuszczalnika (ja to robiłem "brake-cleanerem") schodzi jak złoto. Zapomnij o jakichś płynach do mycia naczyń czy innych.
    Aha, wygląda na to że ta maź powstaje tylko w zbiorniczku bo przewody do nagrzewnicy i do chłodnicy w środku były czyste.

    Powodzenia

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory